Gå til hovedindhold

PHILIPS LED Classic Kerte, 25W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 2-pak BOX

PhilipsElpærerEnergibesparendeHjemmebelysningEAN: 8718699782078

Philips LED Classic kerte 2,2W E14 med varm hvid belysning og mat finish. Energieffektiv LED teknologi der bruger 85% mindre energi end traditionelle pærer. Læs mere

Pris fra 40 krtil 69 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 29 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 39 kr 5. maj

Sammenlign priser på PHILIPS LED Classic Kerte, 25W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 2-pak BOX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 40 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
PHILIPS LED Classic Kerte, 25W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 2-pak BOX
40 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Led Pære 25W 2 Pak - 929001345270
40 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Led E14 Kerte Frost 2.2w 250lm 2-pak
-0%56 kr
Før 56,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
2-pak LED E14 Crown 25W Frost 250lm
-13%69 kr
Før 79 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PHILIPS LED Classic Kerte, 25W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 2-pak BOX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PHILIPS LED Classic Kerte, 25W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 2-pak BOX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Butik24 DK40 kr79 krKøb
2Homeshop DK40 kr40 krKøb
3Dustin DK56 kr142,25 krKøb
4Estore DK69 kr69 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips LED Classic Kerte 2,2W E14 Varm Hvid Mat 2-pak

Philips

Philips LED Classic kerte 2,2W E14 med varm hvid belysning og mat finish. Energieffektiv LED teknologi der bruger 85% mindre energi end traditionelle pærer.

• LED pære
• E14 pære
• kerte pære
• LED kerte
• energibesparende pære
• Philips LED
• 25W LED
• varm hvid LED
• mat LED pære
• 2-pak LED
• Hjemmebelysning
• Energibesparende

Beskrivelse

Philips LED Classic kerte kombinerer klassisk design med moderne LED-teknologi for E14-fatninger. Denne energieffektive LED-pære giver varm hvid belysning (2700K) med mat overflade for blødt, behageligt lys uden blænding. Med kun 2,2W strømforbrug leverer den samme lysstyrke som en traditionel 25W glødepære, hvilket sparer op til 85% energi. Pæren har øjeblikkelig tænding uden opvarmningstid og lang levetid på op til 15.000 timer. Perfekt til stue, soveværelse og alle rum hvor du ønsker stemningsfuld, traditionel belysning med moderne energibesparelse. Kommer i praktisk 2-pak til flere armaturer.

Specifikationer

finish:Mat
fatning:E14
levetid:15.000 timer
daempbar:Nej
frekvens:50-60 Hz
lys_farve:Varm hvid (2700K)
spaending:220-240V AC
instant_on:Ja
watt_forbrug:2,2W
energi_klasse:E
antal_per_pakke:2 stk
watt_aekvivalent:25W

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor meget energi sparer denne LED-pære sammenlignet med almindelige glødepærer?

Philips LED Classic kerte bruger kun 2,2W men giver samme lysstyrke som en 25W glødepære, hvilket betyder en energibesparelse på op til 85%.

Er pæren dæmpbar og kan den bruges med alle E14 armaturer?

Pæren er ikke dæmpbar, men passer til alle standard E14-fatninger. Den giver konstant lys fra det øjeblik den tændes uden opvarmningstid.

Hvor lang levetid har LED-pæren og hvor ofte skal den udskiftes?

Med en forventet levetid på op til 15.000 timer holder pæren mange år ved normal brug, hvilket betyder langt færre udskiftninger end traditionelle pærer.

Hvilken lysfarve giver pæren og er den velegnet til hjemmet?

Pæren giver varm hvid belysning (2700K) med mat finish, som skaber en hyggelig og behagelig stemning perfekt til stue, soveværelse og andre beboelsesrum.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PHILIPS LED Classic Kerte, 25W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 2-pak BOX

PriceData har fulgt prisen på PHILIPS LED Classic Kerte, 25W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 2-pak BOX i 134 dage. Laveste pris i perioden er 27 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 40 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 35 kr.

Den nuværende pris på 40 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for PHILIPS LED Classic Kerte, 25W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 2-pak BOX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for PHILIPS LED Classic Kerte, 25W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 2-pak BOX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 202640 kr1 kr (3%)
5. maj 202639 kr12 kr (44%)
20. jan. 202627 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret