Gå til hovedindhold

Philips Hue White Startsæt E27 1100 Lumen 3 lyskilder, 1 bridge, 1 Dimmer switch

PhilipsCentral styring af hjemmetIntelligent lyskontrolSmart belysningEAN: 8719514289130

Philips Hue White Startsæt med 3 x 9.5W LED-pærer, Hue Bridge og Dimmer switch. Intelligent belysning med 25.000 timers levetid og app-kontrol. Læs mere

Pris fra 624 krtil 1.136 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 512 kr (45% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 573 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Philips Hue White Startsæt E27 1100 Lumen 3 lyskilder, 1 bridge, 1 Dimmer switch og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 624 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue White startsæt 9,5W LED E27 (3-sæt)
-17%624 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HUE White Starter Kit - 3 x 9,5W E27 A60 LED pære (BT)
645 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White startsæt - 3x E27 A60-pærer + Dimmer switch + Hue Bridge
702 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hue Startkit White 3 x E27 med fjernbetjening
-13%749 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Hue Startkit White 3 x E27 med
819 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Starter Kit
857 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue White Starter Kit Hvid
872 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Hue White Startsæt E27 1100 Lumen 3 lyskilder, 1 bridge, 1 Dimmer switch
875 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Hue Startkit White 3 X E27 With Remote
-0%1.136 kr
Før 1.136,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White Startsæt E27 1100 Lumen 3 lyskilder, 1 bridge, 1 Dimmer switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White Startsæt E27 1100 Lumen 3 lyskilder, 1 bridge, 1 Dimmer switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk624 kr624 krKøb
2EL-GROSSISTEN645 kr645 krKøb
3Proshop DK702 kr741 krKøb
4Estore DK749 kr749 krKøb
5Teknikproffset DK819 kr878 krKøb
6CS MEGASTORE DK857 kr857 krKøb
7CompuMail DK872 kr872 krKøb
8Butik24 DK875 kr875 krKøb
9Dustin DK1.136 kr1.222,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue White Startsæt

Philips

Philips Hue White Startsæt med 3 x 9.5W LED-pærer, Hue Bridge og Dimmer switch. Intelligent belysning med 25.000 timers levetid og app-kontrol.

• smart belysning
• hue startsæt
• intelligente pærer
• led startsæt
• wifi pærer
• bluetooth pærer
• Smart belysning
• Intelligent lyskontrol

Beskrivelse

Philips Hue White Startsæt er dit indgang til intelligent belysning. Sættet indeholder tre energibesparende 9.5W LED-pærer med varmt hvidt lys på 2700K, en Hue Bridge der forbinder systemet til dit netværk, og en praktisk Dimmer switch til lokal kontrol. Med 1100 lumen per pære og E27 standard fatning passer de til de fleste lamper. Systemet understøtter fuld app-kontrol via smartphone og tablet, automatiske lysplaner, stemmestyring med Google Assistant, Alexa og Siri, samt integration med smart home systemer. LED-teknologien sikrer op til 25.000 timers levetid og 50.000 tænd/sluk-cyklusser. Perfekt til hjemmeautomatisering og moderne belysningsstyring med maksimal energieffektivitet.

Specifikationer

effekt:9.5W per pære
fatning:E27
garanti:2 år
ip_grad:IP20
levetid:25.000 timer
spænding:220-240V AC
lysudbytte:1100 lumen per pære
antal_pærer:3 stk
energiklasse:F
kommunikation:Bluetooth, Zigbee
stemmestyring:Google Assistant, Alexa, Siri
farvetemperatur:2700K
driftstemperatur:-10°C til 45°C
bridge_inkluderet:Ja
dimmer_inkluderet:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan jeg styre pærerne uden Bridge?

Ja, pærerne har Bluetooth og kan styres direkte via app på op til 10 enheder, men Bridge giver adgang til alle avancerede funktioner.

Hvor lang er batterilevetiden på Dimmer switch?

Dimmer switch har lang batterilevetid og kan bruges i år uden batteriskift ved normal brug.

Virker startsættet med andre smart home systemer?

Ja, Philips Hue er kompatibel med de fleste smart home systemer via Hue Bridge, herunder Google Home, Alexa og Apple HomeKit.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White Startsæt E27 1100 Lumen 3 lyskilder, 1 bridge, 1 Dimmer switch

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White Startsæt E27 1100 Lumen 3 lyskilder, 1 bridge, 1 Dimmer switch i 113 dage. Laveste pris i perioden er 573 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 624 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 593 kr.

Den nuværende pris på 624 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Philips Hue White Startsæt E27 1100 Lumen 3 lyskilder, 1 bridge, 1 Dimmer switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Philips Hue White Startsæt E27 1100 Lumen 3 lyskilder, 1 bridge, 1 Dimmer switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026624 kr25 kr (4%)
23. maj 2026599 kr25 kr (4%)
19. maj 2026624 kr25 kr (4%)
15. apr. 2026599 kr25 kr (4%)
31. mar. 2026574 kr1 kr (0%)
11. mar. 2026573 kr1 kr (0%)
4. mar. 2026574 kr25 kr (4%)
2. mar. 2026599 kr26 kr (5%)
10. feb. 2026573 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret