Gå til hovedindhold

Philips Hue White and Color Ambiance Gradient Signe Skrivebordslampe 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys

Philips HueCentral styring af hjemmetGradient-effekterStemningsbelysningEAN: 8718696176245

Philips Hue Gradient Signe bordlampe med multicolor LED og gradient-effekter. Smart belysning med app-styring og stemmeassistent-integration. Læs mere

Pris fra 1.296 krtil 2.555 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.259 kr (49% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Hue White and Color Ambiance Gradient Signe Skrivebordslampe 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1296 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Signe Gradient bordlampe, sort
1.296 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Gradient Signe Multicolor Bordlampe - Sort
1.296 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Signe Gradient bordlampe, sort
1.299 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue White and Color Ambiance Gradient Signe Skrivebordslampe 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys
1.384 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Signe Gradient bordlampe, sort
1.399 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Hue Signe gradient bordlampe
1.474 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gradient Signe Bordlampe Hvid og Farve Ambiance Sort
-13%1.499 kr
Før 1.729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue Gradient Signe Bord Sort - 915005987001
1.699 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Hue Gradient Signe Bordslampa
1.846 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Signe Gradient bordlampe, sort
1.899 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Signe Gradient bordlampe, sort
2.555 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Gradient Signe Skrivebordslampe 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Gradient Signe Skrivebordslampe 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.296 kr1.296 krKøb
2Proshop DK1.296 kr1.296 krKøb
3LampeGuru.dk1.299 kr1.299 krKøb
4CompuMail DK1.384 kr1.384 krKøb
5Greenline1.399 kr1.399 krKøb
6Butik24 DK1.474 kr1.474 krKøb
7Estore DK1.499 kr1.499 krKøb
8Homeshop DK1.699 kr1.699 krKøb
9Teknikproffset DK1.846 kr1.905 krKøb
10BilligVVS DK1.899 kr1.899 krKøb
11LavprisVVS2.555 kr2.555 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue Gradient Signe Bordlampe

Philips Hue

Philips Hue Gradient Signe bordlampe med multicolor LED og gradient-effekter. Smart belysning med app-styring og stemmeassistent-integration.

• hue lampe
• smart bordlampe
• gradient lampe
• philips belysning
• led bordlampe
• multicolor lampe
• Stemningsbelysning
• Gradient-effekter

Beskrivelse

Philips Hue Gradient Signe bordlampe kombinerer elegant skandinavisk design med avanceret smart belysning-teknologi. Lampens unikke gradient-funktion skaber flydende farveovergange på væggen bag lampen, som giver et helt særligt atmosfærisk lys. Med 16 millioner farver og justerbar hvidtemperatur fra 2200K til 6500K kan du skabe den perfekte stemning til enhver lejlighed. Lampen styres nemt via Philips Hue appen, Bluetooth eller med stemmeassistenter som Google Assistant og Alexa. Kompatibel med Philips Hue Bridge for avancerede automatiseringer og synkronisering med musik og film. Den slanke sorte aluminium-konstruktion passer perfekt ind i moderne indretning, mens LED-teknologien sikrer lang levetid og lavt energiforbrug. Perfekt til stuen, soveværelset eller hjemmekontoret.

Specifikationer

farve:Sort
lumen:1040 lumen
vægt:1,3 kg
effekt:16W
farver:16 millioner farver
garanti:2 år
levetid:25.000 timer
styring:App, Bluetooth, Bridge
lyskilde:LED
materiale:Aluminium
spænding:100-240V
dimensioner:38 x 21 x 14 cm
energiklasse:A++
hvidtemperatur:2000-6500K
stemmeassistent:Alexa, Google Assistant, Siri

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kræver lampen en Hue Bridge for at fungere?

Nej, lampen kan styres direkte via Bluetooth med Hue appen. En Bridge giver dog adgang til avancerede funktioner som automatisering og fjernbetjening.

Kan lampen synkroniseres med musik og film?

Ja, med Hue Sync appen eller Philips Hue HDMI Sync Box kan lampen synkroniseres med lyd og billede for en immersiv oplevelse.

Hvor lang tid holder LED'erne?

LED'erne har en forventet levetid på op til 25.000 timer, hvilket svarer til cirka 22 års normal brug ved 3 timer om dagen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White and Color Ambiance Gradient Signe Skrivebordslampe 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White and Color Ambiance Gradient Signe Skrivebordslampe 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.164 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 1.335 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.280 kr.

Den nuværende pris på 1.296 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Gradient Signe Skrivebordslampe 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Gradient Signe Skrivebordslampe 2000-6500K 16 millioner farver/varmt til køligt hvidt lys de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20261.296 kr19 kr (1%)
9. maj 20261.315 kr20 kr (1%)
8. maj 20261.335 kr35 kr (3%)
7. maj 20261.300 kr4 kr (0%)
19. jan. 20261.296 kr1 kr (0%)
17. jan. 20261.295 kr1 kr (0%)
15. jan. 20261.296 kr2 kr (0%)
24. dec. 20251.294 kr130 kr (11%)
22. dec. 20251.164 kr36 kr (3%)
21. dec. 20251.200 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret