Gå til hovedindhold

Philips Café Gaia HD7548 - Kaffemaskine - 15 kopper - metal/sort

PhilipsKaffemaskinerTermokande holder varm i 2+ timerFamilier og kontoretEAN: 8710103879978

Philips Café Gaia HD7548 kaffemaskine med termokande holder kaffen varm i over 2 timer. 1,2L kapacitet, 15 kopper, automatisk slukning og koncentreret bryggning. Læs mere

Pris fra 523 krtil 909 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 386 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 479 kr 5. maj

Sammenlign priser på Philips Café Gaia HD7548 - Kaffemaskine - 15 kopper - metal/sort og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 523 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Café Gaia HD7548 Kaffemaskine 1.2liter Metal/sort
523 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Café Gaia HD7548/20
560 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Thermosbryggare HD7548 Black
581 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Café Gaia HD7548 - Kaffemaskine - 15 kopper - metal/sort
590 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HD7548/20 Café Gaia Kaffemaskine med termokande - Metal
599 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kaffemaskine Philips Café Gaia HD7548, 1,2 l, metal/sort
-5%629 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kaffemaskine Philips Café Gaia HD7548, 1,2 l, metal/sort
-4%649 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Café Gaia HD7548 Kaffemaskine 1.2liter Metal/sort
669 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips Café Gaia kaffemaskine termokande HD7548/20 Black
-10%801,38 kr
Før 887 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Termobrygger HD7548 Sort
-13%909 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Café Gaia HD7548 - Kaffemaskine - 15 kopper - metal/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Café Gaia HD7548 - Kaffemaskine - 15 kopper - metal/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK523 kr523 krKøb
2Proshop DK560 kr599 krKøb
3Teknikproffset DK581 kr640 krKøb
4CS MEGASTORE DK590 kr629 krKøb
5Butik24 DK599 kr599 krKøb
6Boligcenter DK629 kr629 krKøb
7Vivas DK649 kr718 krKøb
8Ultrashop669 kr669 krKøb
9KitchenTime DK801,38 kr801,38 krKøb
10Estore DK909 kr909 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Café Gaia HD7548 Kaffemaskine med Termokande

Philips

Philips Café Gaia HD7548 kaffemaskine med termokande holder kaffen varm i over 2 timer. 1,2L kapacitet, 15 kopper, automatisk slukning og koncentreret bryggning.

• filterkaffemaskine
• termokande kaffemaskine
• Philips kaffemaskine
• automatisk kaffemaskine
• 15 kopper kaffemaskine
• kaffe med termokande
• HD7548
• Café Gaia
• Familier og kontoret
• Termokande holder varm i 2+ timer

Beskrivelse

Philips Café Gaia HD7548 er en filterkaffemaskine med ikonisk design og dobbeltvægget termokande i rustfrit stål. Maskinen brygger op til 15 kopper (1,2L) med koncentreret vandgennemstrømning for fyldig smag. Termokanden holder kaffen varm på minimum 65°C i over 2 timer uden at påvirke aromaen. Automatisk slukning sparer energi, mens vandstandsindikator og drypstop-funktion gør den nem at betjene. Kabelopbevaring og aftagelige dele til opvaskemaskine sikrer praktisk hverdagsbrug. Perfekt til familier og kontoret som ønsker kvalitetskaffe med minimal vedligeholdelse.

Specifikationer

Vægt:2,03 kg
Effekt:1000 W
Bryggetid:10 minutter
Kapacitet:1,2 liter (15 kopper)
Spænding:220-240V, 50-60Hz
Materialer:Plastik og rustfrit stål
Termokande:Dobbeltvægget rustfrit stål
Dimensioner:37 x 25,5 x 22,1 cm
Ledningslængde:0,88 m
Drypstop-funktion:Ja
Automatisk slukning:Ja
Vandstandsindikator:Ja

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe holder termokanden kaffen varm?

Termokanden i dobbeltvægget rustfrit stål holder kaffen varm på minimum 65°C i over 2 timer uden at påvirke smag eller aroma.

Hvor mange kopper kaffe kan maskinen lave ad gangen?

Philips Café Gaia HD7548 kan brygge op til 15 kopper kaffe fra sin 1,2 liters vandtank på cirka 10 minutter.

Er delene maskinopvaskbare?

Ja, de aftagelige dele kan vaskes sikkert i opvaskemaskinen for nem vedligeholdelse og hygiejne.

Har maskinen automatisk slukning?

Ja, maskinen slukker automatisk efter brygning for at spare energi og øge sikkerheden. Termokanden fortsætter med at holde kaffen varm.

Hvilken type kaffe skal jeg bruge?

Maskinen bruger malet filterkaffe og er kompatibel med alle almindelige kaffefiltre til filterkaffemaskiner.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Café Gaia HD7548 - Kaffemaskine - 15 kopper - metal/sort

PriceData har fulgt prisen på Philips Café Gaia HD7548 - Kaffemaskine - 15 kopper - metal/sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 479 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 560 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 545 kr.

Den nuværende pris på 523 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Philips Café Gaia HD7548 - Kaffemaskine - 15 kopper - metal/sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Philips Café Gaia HD7548 - Kaffemaskine - 15 kopper - metal/sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026523 kr44 kr (9%)
5. maj 2026479 kr56 kr (10%)
27. apr. 2026535 kr13 kr (2%)
26. apr. 2026548 kr3 kr (1%)
25. apr. 2026551 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026554 kr3 kr (1%)
23. apr. 2026557 kr22 kr (4%)
22. apr. 2026535 kr19 kr (3%)
21. apr. 2026554 kr3 kr (1%)
20. apr. 2026557 kr12 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret