Gå til hovedindhold

Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz

PhilipsComputerskærmeEAN: 8721038004311
Pris fra 2.628 krtil 3.429 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 801 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.299 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2628 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz
2.628 kr
Til butik
Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 27M2N5901A - LED-skærm - gaming - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 160 Hz - Fast IPS - 450 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 27M2N5901A/00
EAN: 8721038004311
Varenr.: 1003622952
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips Evnia 5000 - 3840x2160 (4K) - 160Hz - IPS - 65W USB-C
2.696 kr
Til butik
27" Philips Evnia 5000 - 3840x2160 (4K) - 160Hz - IPS - 65W USB-C billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 monitor leverer hurtig ydeevne og levende farver til gaming og indholdsskabelse med et Fast IPS-panel. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 160Hz Paneltype: Fast IPS Forbindelser: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 65W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: USB 3.2 Gen 1 hub; DisplayHDR 400; SmartImage-spiltilstande; Flicker-Free; LowBlue; Ergonomisk højde/pivot/tilt/rotate Høj lysstyrke, HDR og adaptive billedtilstande giver klarere højlys og glattere bevægelse til en fordybende spiloplevelse og detaljeret indholdsarbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27M2N5901A/00
EAN: 8721038004311
Varenr.: 3408771
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips 27" 4K gamingskærm 27M2N5901A/00
2.990 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" 4K gaming-skærm - Fast IPS, 160 Hz, USB‑C
-23%3.099 kr
Før 3.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" 4K gaming-skærm - Fast IPS, 160 Hz, USB‑C
-22%3.119 kr
Før 4.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27 Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz
3.429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.628 kr2.628 krKøb
2Proshop DK2.696 kr2.696 krKøb
3Komplett DK2.990 kr2.990 krKøb
4Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
5Vivas DK3.119 kr3.188 krKøb
6Ultrashop3.429 kr3.429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.290 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 2.978 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.695 kr.

Den nuværende pris på 2.628 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Philips Evnia 5000 27M2N5901A 27" Fast IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.628 kr39 kr (2%)
28. maj 20262.589 kr11 kr (0%)
27. maj 20262.600 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.601 kr40 kr (2%)
24. maj 20262.641 kr55 kr (2%)
23. maj 20262.696 kr104 kr (4%)
22. maj 20262.800 kr44 kr (2%)
20. maj 20262.844 kr231 kr (9%)
13. maj 20262.613 kr93 kr (4%)
7. maj 20262.520 kr29 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret