Gå til hovedindhold

Philips Evnia 5000 27M2C5501/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Hvid

PhilipsComputerskærmeEAN: 8721038002638
Pris fra 1.250 krtil 1.938 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 688 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.200 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Philips Evnia 5000 27M2C5501/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1250 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Evnia 5000 27M2C5501 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
1.250 kr
Til butik
Philips Evnia 5000 27M2C5501 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 27M2C5501 - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - Fast VA - 5000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 27M2C5501/00
EAN: 8721038002638
Varenr.: 1002438598
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips Evnia 5000 27M2C5501 - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA
1.274 kr
Til butik
27" Philips Evnia 5000 27M2C5501 - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 27M2C5501 kurvet VA gaming-monitor leverer hurtig, præcis gameplay med HDR-billeder og dyb kontrast for en immersiv og konkurrencedygtig oplevelse. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 180Hz Paneltype: VA Forbindelser: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: HDR10; 0.5 ms response time; Curved VA panel; 124% sRGB Kurvet VA-kontrast, HDR-understøttelse og hurtig respons giver jævne, detaljerede billeder, der forbedrer sigtepræcision og fordybelse for seriøse gamere.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27M2C5501/00
EAN: 8721038002638
Varenr.: 3308864
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm Philips Evnia 5000 27" QHD 180 Hz (27M2C5501)
-21%1.429 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming skærm Philips Evnia 5000 27" QHD 180 Hz (27M2C5501) billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 27M2C5501 - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - Fast VA - 5000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - hvidMed den buede og hurtige VA-skærm kan du spille med høj præcision og hastighed ved 180 Hz. Med skarpe billeder i HDR-kvalitet, buet ramme og Quad HD-opløsning giver denne skærm en fremragende allround gamingoplevelse.AI-forbedret Ambiglow: Til intensiv underholdningVores AI-forbedrede processor analyserer det indgående billedindhold og tilpasser løbende farven og lysstyrken på det udsendte lys, så det passer til billedet. Denne funktion føjer en ny dimension til din TV-oplevelse. Den innovative Ambiglow bruger sine AI-funktioner til at skabe en virkelig medrivende og personlig gaming-oplevelse. Den AI-forbedrede Ambiglow er skabt til at gøre din gaming-oplevelse til den bedste, den nogensinde har været, ved at kombinere intelligens, farve og lys, lige fra at fylde dit gaming-rum med farve til at føle, at du er en del af spillet.Smart Crosshair: Til bedre sigte og mere underholdningFarven på trådkorset er indstillet som standard. Når Smart Crosshair er aktiveret, ændres farven som komplementærfarve til baggrundsfarven. Smart Crosshair forbedrer nøjagtigheden, når du sigter, så du nemmere kan få øje på fjenderne.SmartImage-spiltilstand optimeret til spillereDen nye Philips-spilleskærm har hurtig OSD-adgang, der er finjusteret til spillere og giver dig flere muligheder."FPS-tilstand" (førstepersonsskydespil) forbedrer de mørke temaer i spil, så du kan se skjulte genstande i mørke områder."Løb-tilstand" tilpasser skærmen til den hurtigste reaktionstid og har høj farvegengivelse sammen med billedjusteringer."RTS-tilstand" (Real time strategy) har en særlig SmartFrame-tilstand, som gør det muligt at fremhæve særlige områder og justere størrelse og billede. Gamer 1 (Spiller 1) og Gamer 2 (Spiller 2) gør det muligt at gemme brugerdefinerede indstilling...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 10g
EAN: 8721038002638
Varenr.: 1813553
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm Philips Evnia 5000 27" QHD 180 Hz (27M2C5501)
-20%1.449 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Evnia 5000 27M2C5501 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
1.869 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Evnia 5000 27M2C5501/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Hvid
1.938 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 5000 27M2C5501/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 5000 27M2C5501/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.250 kr1.250 krKøb
2Proshop DK1.274 kr1.274 krKøb
3Boligcenter DK1.429 kr1.429 krKøb
4Vivas DK1.449 kr1.499 krKøb
5Ultrashop1.869 kr1.869 krKøb
6Superprice.dk1.938 kr1.938 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Evnia 5000 27M2C5501/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Hvid

PriceData har fulgt prisen på Philips Evnia 5000 27M2C5501/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Hvid i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.200 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 1.471 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.327 kr.

Den nuværende pris på 1.250 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Philips Evnia 5000 27M2C5501/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Philips Evnia 5000 27M2C5501/00 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.250 kr56 kr (4%)
31. maj 20261.306 kr16 kr (1%)
30. maj 20261.322 kr16 kr (1%)
29. maj 20261.306 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.305 kr47 kr (4%)
27. maj 20261.258 kr41 kr (3%)
23. maj 20261.217 kr20 kr (2%)
22. maj 20261.237 kr20 kr (2%)
20. maj 20261.217 kr33 kr (3%)
15. maj 20261.250 kr17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret