Gå til hovedindhold

Philips Hue White and Color Ambiance 1600 - LED-lyspære - form: A67 - E27 - 11.8 W (tilsvarende 100 W) - klasse D - warm til cool hvidt lys og farve - 1000 - 20000 K

Pris fra 482 krtil 969 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 487 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 456 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Philips Hue White and Color Ambiance 1600 - LED-lyspære - form: A67 - E27 - 11.8 W (tilsvarende 100 W) - klasse D - warm til cool hvidt lys og farve - 1000 - 20000 K og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 482 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue A67 - E27 pære - 1600 - 1-pak
482 kr
Til butik
Philips Hue A67 - E27 pære - 1600 - 1-pak billede

Produktinformation

Denne Philips Hue White and color ambiance intelligente pære har en stor A67-form og en E27-fatning. Med sine White and color ambiance-egenskaber tilbyder denne pære et imponerende spektrum af hvide nuancer, der dækker hele skalaen af dagslys. Lyset kan også dæmpes ned til et ultralavt niveau på kun 0,2% lysstyrke. Og ud over at kunne lyse i millioner af levende farvenuancer har pæren også Chromasync™-teknologien, der sikrer et nøjagtigt farvematch på tværs at alle dine Hue pærer. Så uanset om du vil have den skarpeste tone af dagslys ved 100% lysstyrke, de hyggeligste, bløde nuancer af varmt hvidt lys dæmpet helt ned, eller levende, matchende farverigt lys i hele dit hjem - eller enhver indstilling derimellem - så er dette pæren for dig. Alle indstillinger, scener og justeringer kan nemt konfigureres i Hue appen. Tilføj en Bridge til din opsætning for at aktivere alle Hue systemets funktioner.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Smart Home
Artikel nr.: 929003853601
EAN: 8720169364226
Varenr.: 3400108
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance E27 standardpære, 2000K-6500K, 13,5W
499 kr
Til butik
Philips Hue White Color Ambiance E27 standardpære, 2000K-6500K, 13,5W billede

Produktinformation

Philips Hue E27 White Color Ambiance - 100W Den farvede pære i Philips Hue skaber masser af god stemning. Skift mellem 16 mio. farver og reguler lysstyrken via App's.Du kan skifte fra hverdagslys til hygge, til fest med kun 1 tryk. Består af 1 LED pær...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: LED pærer
Farve: white
Størrelse: A67
EAN: 8720169364226
Varenr.: 2099288158
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White and Color Ambiance 1600 - LED-lyspære - form: A67 - E27 - 11.8 W (tilsvarende 100 W) - klasse D - warm til cool hvidt lys og farve - 1000 - 20000 K
513 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Philips Hue A67 LED-pre, E27, Color & White ambiance, 11,8W, 1600lm, Zigbee + Bluetooth (1 stk/pak)
521 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance E27 standardpære, 2000K-6500K, 13,5W
529 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips by Signify Hue White and colour ambience 8720169364226 Smart belysning D 1100lumen Multifarvelys
694 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance E27 standardpære, 2000K-6500K, 13,5W
869 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance E27 standardpære, 2000K-6500K, 13,5W
969 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance 1600 - LED-lyspære - form: A67 - E27 - 11.8 W (tilsvarende 100 W) - klasse D - warm til cool hvidt lys og farve - 1000 - 20000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance 1600 - LED-lyspære - form: A67 - E27 - 11.8 W (tilsvarende 100 W) - klasse D - warm til cool hvidt lys og farve - 1000 - 20000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK482 kr521 krKøb
2LampeGuru.dk499 kr499 krKøb
3CS MEGASTORE DK513 kr552 krKøb
4WATTOO.DK521 kr521 krKøb
5Greenline529 kr529 krKøb
6CompuMail DK694 kr694 krKøb
7LavprisVVS869 kr869 krKøb
8BilligVVS DK969 kr969 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White and Color Ambiance 1600 - LED-lyspære - form: A67 - E27 - 11.8 W (tilsvarende 100 W) - klasse D - warm til cool hvidt lys og farve - 1000 - 20000 K

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White and Color Ambiance 1600 - LED-lyspære - form: A67 - E27 - 11.8 W (tilsvarende 100 W) - klasse D - warm til cool hvidt lys og farve - 1000 - 20000 K i 185 dage. Laveste pris i perioden er 456 kr (registreret d. 25. marts 2026), højeste er 499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 479 kr.

Den nuværende pris på 482 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance 1600 - LED-lyspære - form: A67 - E27 - 11.8 W (tilsvarende 100 W) - klasse D - warm til cool hvidt lys og farve - 1000 - 20000 K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance 1600 - LED-lyspære - form: A67 - E27 - 11.8 W (tilsvarende 100 W) - klasse D - warm til cool hvidt lys og farve - 1000 - 20000 K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026482 kr5 kr (1%)
17. apr. 2026477 kr1 kr (0%)
9. apr. 2026476 kr20 kr (4%)
25. mar. 2026456 kr6 kr (1%)
22. mar. 2026462 kr20 kr (4%)
21. mar. 2026482 kr12 kr (3%)
19. mar. 2026470 kr4 kr (1%)
17. mar. 2026474 kr8 kr (2%)
16. mar. 2026482 kr4 kr (1%)
15. mar. 2026478 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret