Gå til hovedindhold

Philips Avent, Ultra Soft, Str. 2 (6-18 Mdr.), 80 % Plantebaseret, 2 Pak

Philips AventSutterEAN: 8720689042932
Pris fra 60 krtil 95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 35 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 55 kr 26. apr.

Sammenlign priser på Philips Avent, Ultra Soft, Str. 2 (6-18 Mdr.), 80 % Plantebaseret, 2 Pak og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 60 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Avent Pacifier ultra soft
60 kr
Til butik
Philips Avent Pacifier ultra soft billede

Produktspecifikationer

Kategori: Sutter
Farve: 1
Artikel nr.: SCF091/42
EAN: 8720689042932
Varenr.: 24664668
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Avent Ultra Soft - 6-18 Måneder - Sutter - Grå Grøn
89,95 kr
Til butik
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Sut Ultra soft, 6-18 m, grå/grøn
95 kr
Til butik
Sut Ultra soft, 6-18 m, grå/grøn billede

Produktinformation

Philips Avent Ultra Soft-sutten er designet til spædbørn i alderen 6-18 måneder, og er et fantastisk valg til dit barn. En af de iøjnefaldende funktioner er det bløde skjold, der nøje følger barnets ansigtkonturer, hvilket sikrer minimal hudirritation og forhindrer mærker. Det skånsomme design er fremstillet med tanke på barnets sarte hud. Suttens symmetriske form følger ganens, tændernes og tandkødets naturlige form, og understøtter barnets orale udvikling. Den silkebløde silikonesut er blød og fleksibel med en naturlig finish, der føles velkendt for barnet, og resulterer i øjeblikkelig accept, hvilket bekræftes af den rapporterede acceptrate på 98 %* blandt spædbørn. Silikonen er af 100 % medicinsk kvalitet, ekstremt sildstærk, BPA-fri og fremstillet i Holland. Dette sikrer ikke kun produktets sikkerhed, men også dets levetid. Rengøring af sutten er nem og hurtig takket være dens modstandsdygtighed over for høje temperaturer, hvilket gør den nem at sterilisere. Det medfølgende etui fungerer både til opbevaring og som sterilisator. Du skal blot tilsætte lidt vand til etuiet, så kan sutterne steriliseres i mikrobølgeovnen på kun 3 minutter.En yderligere faktor er miljøvenligheden med brugen af 80 % plantebaserede materialer*, som er skånsomme mod planeten og tilføjer en miljøvenlig dimension til det fantastiske produkt.

Produktspecifikationer

Kategori: 7360
EAN: 8720689042932
Varenr.: 828ba40c-8bad-413a-9300-7ad3efb3ffb2
Gå til Byhappyme Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Philips Avent, Ultra Soft, Str. 2 (6-18 Mdr.), 80 % Plantebaseret, 2 Pak
95 kr
Til butik
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Sut Ultra soft, 6-18 m, grå/grøn
95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Avent, Ultra Soft, Str. 2 (6-18 Mdr.), 80 % Plantebaseret, 2 Pak koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Avent, Ultra Soft, Str. 2 (6-18 Mdr.), 80 % Plantebaseret, 2 Pak koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK60 kr99 krKøb
2Gucca.dk89,95 kr89,95 krKøb
3Pixizoo DK95 kr95 krKøb
4Byhappyme Danmark95 kr95 krKøb
5BabySam DK95 kr95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Avent, Ultra Soft, Str. 2 (6-18 Mdr.), 80 % Plantebaseret, 2 Pak

PriceData har fulgt prisen på Philips Avent, Ultra Soft, Str. 2 (6-18 Mdr.), 80 % Plantebaseret, 2 Pak i 182 dage. Laveste pris i perioden er 55 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 77 kr.

Den nuværende pris på 60 kr er 22% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Philips Avent, Ultra Soft, Str. 2 (6-18 Mdr.), 80 % Plantebaseret, 2 Pak. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Philips Avent, Ultra Soft, Str. 2 (6-18 Mdr.), 80 % Plantebaseret, 2 Pak de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 202660 kr13 kr (18%)
12. maj 202673 kr16,95 kr (19%)
11. maj 202689,95 kr16,95 kr (23%)
7. maj 202673 kr11 kr (18%)
30. apr. 202662 kr7 kr (13%)
26. apr. 202655 kr34,95 kr (39%)
21. apr. 202689,95 kr5,05 kr (5%)
20. apr. 202695 kr5,05 kr (6%)
14. apr. 202689,95 kr5,05 kr (5%)
13. apr. 202695 kr5,05 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret