Gå til hovedindhold

Philips 7000 series DST7041 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 2400 W - lyseblå/mørkeblå

PhilipsRingeEAN: 8720389016035
Pris fra 439 krtil 1.099 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 660 kr (60% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips 7000 series DST7041 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 2400 W - lyseblå/mørkeblå og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 439 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 7000 series DST7041 Dampstrygejern 2400W Blå
439 kr
Til butik
Philips 7000 series DST7041 Dampstrygejern 2400W Blå billede

Produktinformation

Philips 7000 series DST7041 Dampstrygejern 2400W Oplev uovertruffen strygning med Philips 7000 series DST7041 Dampstrygejern. Dette kraftfulde dampstrygejern med 2400W leverer hurtig og effektiv damp, så du nemt kan fjerne selv de mest genstridige rynker...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Tøjpleje
EAN: 8720389016035
Varenr.: 76243
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 7000 series DST7041 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 2400 W - lyseblå/mørkeblå
540 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Dampstrygejern DST7041/21 - Steam Glide Elite
552 kr
Til butik
Philips Dampstrygejern DST7041/21 - Steam Glide Elite billede

Produktinformation

- 2400 watt - Såleplade: SteamGlide Elite - Automatisk afbrydelse - Dampskud på op til 250 g - Konstant damp på op til 50 g/min - Automatisk efter 30 minutter. På højkant slukker det automatisk efter 8 minutter. - Quick Calc Release - Drypstop-system forhindrer lækage - Vandtank på 300 ml - Lodret dampfunktion - Nemt temperaturvalg Dampydeevne, garanteret SteamGlideElite-sål, optimal glideevne og holdbarhed. Eksklusiv SteamGlide Elite-strygesål med forbedret modstandsdygtighed mod ridser og Quick Calc Release for langvarig ydeevne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Strygning
Artikel nr.: DST7041/21
EAN: 8720389016035
Varenr.: 3191603
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Steam Glide Elite - 2 m ledning (DST7041/21)
656 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips DST7041/21 Dampstrygejern
799,95 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Dampstrygejern DST7041/21 7000 Series Steamglide Elite strygesål
-14%889 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Dampstrygejern DST7041/21
1.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 7000 series DST7041 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 2400 W - lyseblå/mørkeblå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 7000 series DST7041 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 2400 W - lyseblå/mørkeblå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop439 kr439 krKøb
2CS MEGASTORE DK540 kr579 krKøb
3Proshop DK552 kr591 krKøb
4Teknikproffset DK656 kr715 krKøb
5Homeshop DK799,95 kr799,95 krKøb
6Estore DK889 kr889 krKøb
7SA-Service.dk1.099 kr1.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 7000 series DST7041 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 2400 W - lyseblå/mørkeblå

PriceData har fulgt prisen på Philips 7000 series DST7041 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 2400 W - lyseblå/mørkeblå i 180 dage. Laveste pris i perioden er 439 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 552 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 486 kr.

Den nuværende pris på 439 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Philips 7000 series DST7041 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 2400 W - lyseblå/mørkeblå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Philips 7000 series DST7041 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 2400 W - lyseblå/mørkeblå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026439 kr100 kr (19%)
24. maj 2026539 kr100 kr (23%)
19. maj 2026439 kr49 kr (10%)
18. maj 2026488 kr49 kr (11%)
16. maj 2026439 kr49 kr (10%)
15. maj 2026488 kr49 kr (11%)
28. apr. 2026439 kr80 kr (15%)
27. apr. 2026519 kr80 kr (18%)
24. apr. 2026439 kr92 kr (17%)
23. apr. 2026531 kr92 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret