Gå til hovedindhold

Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline

PhilipsBatterierEAN: 8712581557133
Pris fra 18 krtil 49 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 31 kr (63% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 15 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 18 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline
18 kr
Til butik
Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: 9V batterier
Farve: 3
Artikel nr.: 6LR61E1B/10
EAN: 8712581557133
Varenr.: 886606
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips ExtremeLife+ 9V Standardbatterier
19 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips 6LR61E1B/10 Ultra Alkaline 9V Batteri 1-stk
25 kr
Til butik
Philips 6LR61E1B/10 Ultra Alkaline 9V Batteri 1-stk billede

Produktinformation

Philips Ultra Alkaline 9V batteri er det ideelle valg, når du har brug for maksimal strøm og pålidelighed til dine apparater. Batteriet leverer over 30 % mere energi end almindelige alkaline-batterier og er optimeret til enheder med højt strømforbrug, såsom røgalarmer, mikrofoner og bærbart elektronik.Dette batteri har en avanceret ultra alkaline-kemisk sammensætning og er helt fri for tungmetaller som cadmium, kviksølv og bly. Det lever op til strenge grønne specifikationer, hvilket sikrer både brugersikkerhed og ansvarlighed over for miljøet. Emballagen er fremstillet af karton og PET-materialer uden unødvendige farlige stoffer.Batteriet bevarer mindst 80 % af sin oprindelige energi, hvis det ligger ubrugt frem til udløbsdatoen, hvilket betyder lang holdbarhed og ekstra tryghed. Emballagen er udstyret med tydelige, universelle symboler for let og korrekt anvendelse uden sproglige barrierer. Farvekodning på pakken gør det desuden nemt at identificere batteristørrelsen.Opgrader dine vigtige enheder med Philips Ultra Alkaline 9V batteri, og oplev kraftfuld og sikker energi med fokus på både ydeevne og miljøansvar. hos Butik24.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Batteri
Artikel nr.: 8712581557133
EAN: 8712581557133
Varenr.: 8712581557133
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Ultra Alkaline 9V Batterie
28,69 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Batteri 9V alkalisk Philips ExtremeLife+ 6LR61
-15%29 kr
Før 34 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
PHILIPS batteri ultra alkaline 9V 1-pak
41,75 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Batteri 9V alkalisk Philips ExtremeLife+ 6LR61
-9%49 kr
Før 54 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK18 kr57 krKøb
2CompuMail DK19 kr19 krKøb
3Butik24 DK25 kr64 krKøb
4Ultrashop28,69 kr28,69 krKøb
5Boligcenter DK29 kr29 krKøb
6Globaltools.dk41,75 kr41,75 krKøb
7Vivas DK49 kr118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline

PriceData har fulgt prisen på Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline i 172 dage. Laveste pris i perioden er 15 kr (registreret d. 7. marts 2026), højeste er 21 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 19 kr.

Den nuværende pris på 18 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Philips ExtremeLife+ 6LR61E1B - Batteri 9V - Alkaline de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 202618 kr1,46 kr (9%)
26. apr. 202616,54 kr
25. apr. 202615,94 kr3,06 kr (16%)
10. apr. 202619 kr2,46 kr (15%)
25. mar. 202616,54 kr1,54 kr (10%)
7. mar. 202615 kr4 kr (21%)
6. mar. 202619 kr1 kr (5%)
5. mar. 202620 kr1 kr (5%)
1. mar. 202621 kr1 kr (5%)
28. feb. 202620 kr1 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret