Gå til hovedindhold

Philips 3000 series DST3030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W

PhilipsTøj2400W kraftig opvarmningHverdagsstrygning til familierEAN: 8720389003059

Professionelt dampstrygejern med 180g dampskud, keramisk strygesål og automatisk sluk. Hurtig opvarmning på 35 sek. Perfekt til hverdagsstrygning. Læs mere

Pris fra 320 krtil 559 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 239 kr (43% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 234 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Philips 3000 series DST3030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 320 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Ångstrykjärn DST3030/70 2400Watt Keramisk
-25%320 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 3000 series DST3030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W
333 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Dampstrygejern 3000 series DST3030/70
333 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips DST3030/70 Dampstrygejern 2400W effekt 40g/min, konstant damp 180g
372 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 3000 series DST3030 Dampstrygejern 2400W Grøn Hvid
385 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips DST3030/70 Dampstrygejern
449,95 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Dampstrygejern DST3030/70
499 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Dampstrygejern DST3030/70 2400Watt Keramik
-14%559 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 3000 series DST3030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 3000 series DST3030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK320 kr379 krKøb
2CS MEGASTORE DK333 kr372 krKøb
3Proshop DK333 kr372 krKøb
4Butik24 DK372 kr411 krKøb
5CompuMail DK385 kr385 krKøb
6Homeshop DK449,95 kr449,95 krKøb
7SA-Service.dk499 kr499 krKøb
8Estore DK559 kr559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips DST3030/70 Dampstrygejern 3000 Series

Philips

Professionelt dampstrygejern med 180g dampskud, keramisk strygesål og automatisk sluk. Hurtig opvarmning på 35 sek. Perfekt til hverdagsstrygning.

• dampstrygejern
• strygejern
• philips strygning
• 3000 series
• keramisk strygesål
• automatisk sluk
• lodret damp
• Hverdagsstrygning til familier
• 2400W kraftig opvarmning

Beskrivelse

Philips DST3030/70 er et professionelt dampstrygejern fra 3000 serien som gør strygningen hurtig og effektiv. Med kraftige 2400W opvarmer det på kun 35 sekunder og leverer konstant damp på 40g/min. Det kraftfulde dampskud på 180g klarer selv de mest genstridige folder. Den keramiske strygesål glider let over alle tekstiler, mens Triple Precision spidsen når ind mellem knapper og langs sømme. Automatisk sluk sikrer tryghed i hverdagen. Den 300ml vandtank minimerer genopfyldning, og det indbyggede Calc-Clean system forhindrer kalkaflejringer. Lodret dampfunktion gør det ideelt til at friske gardiner og hængende tøj op. Perfekt til familier som ønsker professionelle strygningsresultater.

Specifikationer

Vægt:1,5 kg
Effekt:2400 W
Dampskud:180 g/min
Vandtank:300 ml
Spænding:220-240 V
Strygesål:Keramisk med non-stick
Dimensioner:29 x 12,1 x 14,3 cm
Konstant damp:40 g/min
Opvarmningstid:35 sekunder
Automatisk sluk:30 sek liggende / 8 min stående
Ledningslængde:1,9 meter
Særlige funktioner:Triple Precision Tip, Drypstop, Calc-Clean, Lodret damp

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor hurtigt varmer DST3030/70 strygejernet op?

Strygejernet er klar til brug på kun 35 sekunder takket være den kraftige 2400W motor, så du kan komme hurtigt i gang med strygningen.

Kan strygejernet bruges til hængende tøj og gardiner?

Ja, den lodrette dampfunktion gør det muligt at dampe tøj direkte på bøjlen og fjerne folder fra hængende tekstiler som gardiner uden strygebræt.

Hvordan fungerer den automatiske sluk-funktion?

Strygejernet slukker automatisk efter 30 sekunder når det står fladt, og efter 8 minutter når det står på hælstøtten for maksimal sikkerhed.

Hvilken vedligeholdelse kræver strygejernet?

Det indbyggede Calc-Clean system fjerner automatisk kalkaflejringer. Du skal blot bruge almindeligt ledningsvand og aktivere rengøringsfunktionen efter behov.

Er strygesålen ridsefast og nem at rengøre?

Ja, den keramiske strygesål har non-stick belægning der er ridsefast, glider let over alle tekstiler og er meget nem at rengøre efter brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 3000 series DST3030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W

PriceData har fulgt prisen på Philips 3000 series DST3030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W i 180 dage. Laveste pris i perioden er 234 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 323 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 271 kr.

Den nuværende pris på 320 kr er 18% over normalprisen. Prisen er steget 23% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Philips 3000 series DST3030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Philips 3000 series DST3030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026320 kr11 kr (4%)
28. maj 2026309 kr31 kr (11%)
27. maj 2026278 kr18 kr (7%)
25. maj 2026260 kr1 kr (0%)
22. maj 2026259 kr14 kr (5%)
20. maj 2026273 kr14 kr (5%)
12. maj 2026259 kr2 kr (1%)
6. maj 2026261 kr26 kr (11%)
4. maj 2026235 kr5 kr (2%)
30. apr. 2026240 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret