Gå til hovedindhold

27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS

PhilipsComputer – tilbehørEAN: 8712581805715
Pris fra 1.357 krtil 1.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 362 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.351 kr 27. maj

Sammenlign priser på 27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1357 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 27E1N1800A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.357 kr
Til butik
Philips 27E1N1800A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

Philips 27E1N1800A - 1000 Series - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 27E1N1800A/00
EAN: 8712581805715
Varenr.: 1002298944
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS
1.364 kr
Til butik
27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

Philips 27E1N1800A/00 monitor leverer HDR-klar IPS-farvenøjagtighed og bred farveskala til kreativt arbejde og produktivitet. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: HDR10; AMD Adaptive-Sync; 4 ms GtG; 350 cd/m² brightness Balanseret billedkvalitet, præcis farvegengivelse og adaptive-sync-understøttelse sikrer glidende farvekritisk redigering og effektiv multitasking i kreative og kontoropgaver.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27E1N1800A/00
EAN: 8712581805715
Varenr.: 3284302
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Philips 4K Ultra HD IPS (27E1N1800A) - sort
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 27" Philips 4K Ultra HD IPS (27E1N1800A) - sort billede

Produktinformation

Oplev skarpt 4K-billede til arbejde og underholdningFå mere plads til multitasking og detaljer med denne 27" IPS-skærm i 4K Ultra HD (3.840 × 2.160). Den flade skærm leverer naturtro farver fra brede betragtningsvinkler på 178° og en typisk lysstyrke på 350 cd/m², så billeder, regneark og video står klart. Med HDR10+ får du forbedret kontrast til film og kreativt arbejde, mens LowBlue Mode og flimmerfri teknologi hjælper med mere behagelig skærmtid.Tilslutning og brugervenlighedTo HDMI 2.0-porte og én DisplayPort 1.4 gør det let at koble flere kilder til, og hovedtelefonudgang giver fleksibel lyd. Skærmen kan vippes fra -5° til 20°, understøtter VESA 100 × 100 mm vægmontering og har Kensington-låsehul for ekstra sikkerhed.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 3.840 × 2.160 (16:9)Panel: IPS, fladResponstid: 4 msLysstyrke: 350 cd/m²Farver: 1,07 mia.Synsvinkel: 178°/178°Kontrast (typisk): 1.000:1HDR: HDR10+Opdateringsområde: 40–60 Hz (vertikal), 30–140 kHz (horisontal)Pixelafstand: 0,1554 × 0,1554 mm (163,18 ppi)Tilslutninger: 2 × HDMI 2.0, 1 × DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgangErgonomi: Vip -5° til 20°, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsTeknologier: Low Blue Light, flimmerfri, LED-bagbelysning (W-LED)Strømforbrug: 27,24 W (typisk), 0,5 W (standby)Strøm: 100–240 V, 50/60 HzMål med fod: H × B × D: 46,5 × 61,3 × 21,1 cm; Vægt: 4,35 kgMål uden fod: H × B × D: 36,5 × 61,3 × 5,4 cm; Vægt: 3,92 kgDriftstemp.: 0–40 °C; Opbevaring: -20–60 °CFarve: SortMedfølger: AC-kabel, HDMI-kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 8.69g
EAN: 8712581805715
Varenr.: 1915018
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Philips 4K Ultra HD IPS (27E1N1800A) - sort
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 27E1N1800A 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.357 kr1.357 krKøb
2Proshop DK1.364 kr1.364 krKøb
3Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
4Vivas DK1.619 kr1.708 krKøb
5Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS

PriceData har fulgt prisen på 27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.325 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 1.528 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.436 kr.

Den nuværende pris på 1.357 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for 27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for 27" Philips 27E1N1800A - 1000 Series - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.357 kr4 kr (0%)
31. maj 20261.361 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.360 kr7 kr (1%)
29. maj 20261.367 kr16 kr (1%)
27. maj 20261.351 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.360 kr29 kr (2%)
23. maj 20261.389 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.386 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.381 kr13 kr (1%)
19. maj 20261.368 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret