Gå til hovedindhold

Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skærm - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - brunsort

PhilipsComputer – tilbehørEAN: 8721038002447
Pris fra 1.874 krtil 3.419 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.545 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.810 kr 3. maj

Sammenlign priser på Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skærm - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - brunsort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1874 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips B2u460127 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 120hz
1.874 kr
Til butik
Philips B2u460127 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 120hz billede

Produktinformation

QHD 2560x1440 leverer skarpere detaljer, mere arbejdsplads til regneark IPS-panel med 178° betragtningsvinkel holder farverne konsistente over skrivebordet USB-C 100 W Power Delivery, DP Alt Mode og USB-hub reducerer kabler Ergonomisk stander kan drejes, svinges og hæves 150 mm for en tilpasset arbejdsstilling Flimmerfri skærm og Low Blue Light reducerer øjentræthed på lange dage...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 27B2U4601/00
EAN: 8721038002447
Varenr.: 5020064215
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips 4000 Series 27B2U4601 - 2560x1440 (QHD) - 120Hz - IPS
1.990 kr
Til butik
27" Philips 4000 Series 27B2U4601 - 2560x1440 (QHD) - 120Hz - IPS billede

Produktinformation

Philips 27B2U4601 monitor leverer alsidig produktivitet og samarbejde med et IPS-panel, bred tilslutning og præcis farvegengivelse til kontor- og kreative arbejdsgange. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 120Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, 2x DisplayPort, USB-C, Ethernet Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; USB-C-hub; Indbygget Ethernet; Højde/pivot/tilt; 125% sRGB Pålidelig farvegengivelse, fleksible ergonomiske indstillinger og stabil netværksforbindelse effektiviserer lange arbejdsdage og samarbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27B2U4601/00
EAN: 8721038002447
Varenr.: 3380246
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips 27" skærm 27B2U4601/00
1.990 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 27B2U4601/00 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI USB-C 120 Hz
2.018 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 27B2U4601/00 27 IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI USB-C 120 Hz
2.379 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skærm - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - brunsort
2.416 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Philips 27B2U4601 - QHD IPS, 120 Hz, USB-C 100 W, grå
3.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Philips 27B2U4601 - QHD IPS, 120 Hz, USB-C 100 W, grå
3.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skærm - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - brunsort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skærm - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - brunsort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.874 kr1.960,25 krKøb
2Proshop DK1.990 kr1.990 krKøb
3Komplett DK1.990 kr1.990 krKøb
4CompuMail DK2.018 kr2.018 krKøb
5Ultrashop2.379 kr2.379 krKøb
6CS MEGASTORE DK2.416 kr2.416 krKøb
7Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
8Vivas DK3.419 kr3.508 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skærm - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - brunsort

PriceData har fulgt prisen på Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skærm - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - brunsort i 119 dage. Laveste pris i perioden er 1.790 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 1.874 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.841 kr.

Den nuværende pris på 1.874 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skærm - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - brunsort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skærm - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - brunsort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 20261.874 kr10 kr (1%)
6. maj 20261.864 kr40 kr (2%)
5. maj 20261.824 kr24 kr (1%)
4. maj 20261.848 kr38 kr (2%)
3. maj 20261.810 kr32 kr (2%)
2. maj 20261.842 kr27 kr (1%)
1. maj 20261.815 kr26 kr (1%)
30. apr. 20261.841 kr19 kr (1%)
29. apr. 20261.822 kr16 kr (1%)
28. apr. 20261.838 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret