Gå til hovedindhold

Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz

PhilipsComputer – tilbehørEAN: 8712581763275
Pris fra 1.446 krtil 3.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.873 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.399 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1446 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
1.446 kr
Til butik
Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz billede

Produktinformation

Philips 243B1 - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort struktur

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 243B1/00
EAN: 8712581763275
Varenr.: 995642909
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Philips 243B1/00 - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS - 90W USB-C
-4%1.483 kr
Før 1.545 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
24" Philips 243B1/00 - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

Philips 243B1/00 monitor til produktive kontor- og hjemmearbejdsopgaver, der giver brede betragtningsvinkler og præcise farver med et IPS-panel og alsidig USB-C-forbindelse. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery, Ethernet, USB 3.2 Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; Daisy chain; EyeComfort TUV-certificeret; Indbygget Ethernet; Højde, pivot, drej og tilt Disse ergonomiske indstillinger, solide tilslutningsmuligheder og præcise farver mindsker øjenbelastning og effektiviserer multitasking i kontor- og hjemmearbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 243B1/00
EAN: 8712581763275
Varenr.: 2835346
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips B-line 243b1 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 75hz
1.624 kr
Til butik
Philips B-line 243b1 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 75hz billede

Produktinformation

23,8" FHD (1920x1080) IPS-panel giver præcise farver og 178° betragtningsvinkel. sRGB-dækning på 107 % sikrer ensartede farver til design og gennemgang. USB-C med DP Alt Mode og 90 W Power Delivery gør docking enklere. Flimmerfri og LowBlue-tilstande reducerer øjenbelastning under lange arbejdsdage. Højde, tilt, drejning og pivot plus VESA-beslag tilpasses enhver arbejdsplads.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 243B1/00
EAN: 8712581763275
Varenr.: 5011181459
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 243B1 24 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
1.749 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" Philips B Line 243B1 - Full HD IPS, USB‑C-docking, sort
3.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" Philips B Line 243B1 - Full HD IPS, USB‑C-docking, sort
3.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.446 kr1.446 krKøb
2Proshop DK1.483 kr1.483 krKøb
3Dustin DK1.624 kr1.710,25 krKøb
4Ultrashop1.749 kr1.749 krKøb
5Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
6Vivas DK3.319 kr4.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.399 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.568 kr.

Den nuværende pris på 1.446 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for Philips 243B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.446 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.445 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.454 kr26 kr (2%)
25. maj 20261.428 kr35 kr (2%)
24. maj 20261.463 kr19 kr (1%)
23. maj 20261.444 kr11 kr (1%)
22. maj 20261.455 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.446 kr7 kr (0%)
18. maj 20261.453 kr12 kr (1%)
17. maj 20261.465 kr19 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret