Gå til hovedindhold

Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger uden pose - 850 W - Arktisk hvid og Himmelblå

PhilipsRedskaberPowerCyclone 4-teknologiDaglig rengøring af hjemEAN: 8710103925279

Kraftfuld poseløs støvsuger med 850W motor og PowerCyclone 4-teknologi. Super Clean Air filtersystem opfanger 99,9% støv og sikrer renere indeklima. Læs mere

Pris fra 669 krtil 1.399 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 730 kr (52% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger uden pose - 850 W - Arktisk hvid og Himmelblå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 669 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Støvsuger 2000 Series XB2122/09
-11%669 kr
Før 753 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger 1.3liter Arktisk hvid/himmelblå
727 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Dammsugare XB2122/09 850W Påsl
-30%803 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger uden pose - 850 W - Arktisk hvid og Himmelblå
809 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips XB2122/09 Poseløs støvsuger 850 W PowerCyclone 4 Super Clean-luftfilter
875 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Støvsuger uden pose Philips 2000 Series XB2122
-13%919 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger 1.3liter Arktisk hvid/himmelblå
929 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Støvsuger uden pose Philips 2000 Series XB2122
-13%939 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Støvsuger XB2122/09 850W Poseløs
-13%1.399 kr
Før 1.609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger uden pose - 850 W - Arktisk hvid og Himmelblå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger uden pose - 850 W - Arktisk hvid og Himmelblå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK669 kr708 krKøb
2CompuMail DK727 kr727 krKøb
3Teknikproffset DK803 kr872 krKøb
4CS MEGASTORE DK809 kr848 krKøb
5Butik24 DK875 kr875 krKøb
6Boligcenter DK919 kr919 krKøb
7Ultrashop929 kr929 krKøb
8Vivas DK939 kr1.108 krKøb
9Estore DK1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips 2000 Series XB2122 Poseløs Støvsuger

Philips

Kraftfuld poseløs støvsuger med 850W motor og PowerCyclone 4-teknologi. Super Clean Air filtersystem opfanger 99,9% støv og sikrer renere indeklima.

• poseløs støvsuger
• PowerCyclone teknologi
• 850W støvsuger
• Philips beholdersuger
• Super Clean Air filter
• Daglig rengøring af hjem
• PowerCyclone 4-teknologi

Beskrivelse

Philips 2000 Series XB2122 er en kraftfuld poseløs støvsuger der kombinerer 850W motor med avanceret PowerCyclone 4-teknologi for effektiv rengøring. Det innovative Super Clean Air filtersystem opfanger 99,9% af støvet på hårde gulve og sikrer renere indeklima. Med 1,3 liters støvbeholder, universalmundstykke til alle gulvtyper og praktisk teleskoprør i metal leverer den fantastiske resultater. Den 6 meter lange ledning giver 9 meters aktionsradius, mens det kompakte design gør den nem at manøvrere og opbevare. Designet i moderne Arctic White/Sky Blue farver passer perfekt ind i ethvert hjem.

Specifikationer

Motor:850W PowerCyclone 4
Vægt:4 kg
Lydniveau:77 dB
Dimensioner:26,5 x 23,9 x 40,8 cm
Filtersystem:Super Clean Air - 99,9% støvopsamling
Kabellængde:6 meter
Aktionsradius:9 meter
Støvbeholder:1,3 liter poseløs

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor ofte skal jeg tømme støvbeholderen på 1,3 liter?

Med den rummelige 1,3 liters beholder kan du støvsuge længere mellem tømninger. For normale hjem anbefales tømning når beholderen er 2/3 fuld for optimal ydeevne.

Virker PowerCyclone 4-teknologien på alle gulvtyper?

Ja, PowerCyclone 4-teknologien kombineret med universalmundstykket gør støvsugeren effektiv på både tæpper og hårde gulve som parket, fliser og laminat.

Kan filtrene vaskes og genbruges?

Ja, både motorfilteret og udblæsningsfilteret kan vaskes og vedligeholdes. Dette sikrer langvarig optimal ydeevne og reducerer omkostninger til reservedele.

Hvor støjende er støvsugeren under brug?

Med et moderat støjniveau på 77 dB er den behagelig at bruge uden at forstyrre husstanden eller naboerne væsentligt.

Er støvsugeren velegnet til allergiramte?

Ja, Super Clean Air filtersystemet opfanger 99,9% af støvet på hårde gulve og hjælper med at skabe et renere indeklima for allergiramte.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger uden pose - 850 W - Arktisk hvid og Himmelblå

PriceData har fulgt prisen på Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger uden pose - 850 W - Arktisk hvid og Himmelblå i 161 dage. Laveste pris i perioden er 669 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 753 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 710 kr.

Den nuværende pris på 669 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger uden pose - 850 W - Arktisk hvid og Himmelblå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Philips 2000 Series XB2122 Støvsuger uden pose - 850 W - Arktisk hvid og Himmelblå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026669 kr14 kr (2%)
6. maj 2026683 kr1 kr (0%)
2. maj 2026684 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026685 kr3 kr (0%)
29. apr. 2026688 kr22 kr (3%)
26. apr. 2026710 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026709 kr3 kr (0%)
22. apr. 2026712 kr2 kr (0%)
19. apr. 2026710 kr2 kr (0%)
18. apr. 2026712 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret