Gå til hovedindhold

Phanteks NV5 MKII Mid Tower ATX-kabinet med panoramavindue, sort

PhanteksComputerkomponenterEAN: 0886523303466
Pris fra 631,5 krtil 1.569 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 937,5 kr (60% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 614 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Phanteks NV5 MKII Mid Tower ATX-kabinet med panoramavindue, sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 631.5 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phanteks NV series NV5 MKII - Kabinet - Tower - Sort
-25%631,5 kr
Før 842 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Phanteks NV series NV5 MKII - Kabinet - Tower - Sort billede

Produktinformation

Mid-tower-chassis med næsten sømløse glaspaneler, understøttelse af otte 120 mm blæsere, dobbelt 360 mm radiatorplacering (top og side), kompatibilitet med bundkort med bagudvendte stik og integreret Digital-RGB-belysning. Designet til moderne builds, Phanteks NV5 MKII | Black har hærdet glas, øget kabinetsbredde til bredere GPU'er, et aftageligt PSU-dæksel for nemmere kabelføring samt en dedikeret bundblæser og GPU-understøttelsesbeslag for forbedret GPU-køling. Næsten sømløse hærdet glaspaneler for et uforstyrret systemview. Otte 120 mm blæserpositioner og dobbelt 360 mm radiatorunderstøttelse (top og side). Understøtter bundkort med bagudvendte stik, herunder MSI Project Zero og ASUS BTF. Indbygget D-RGB-controller med forudindstillede effekter og valgfri synkronisering med bundkort. Rummeligt interiør og integrerede funktioner gør det nemt at bygge, køle og fremvise en moderne PC.

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: PH-NV523TG_DBK02
EAN: 0886523303466
Varenr.: 3327829
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Phanteks NV5 MKII Mid Tower (sort)
-22%649 kr
Før 829 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Phanteks NV5 MKII Midi Tower - sort
919 kr
Til butik
PC kabinet Phanteks NV5 MKII Midi Tower - sort billede

Produktinformation

Stilrent PC kabinet til gaming og stærke buildsPhanteks NV5 MKII er et elegant Midi Tower PC kabinet i sort med hærdet glas, der giver fuldt indblik i dit setup. Kabinettet er skabt til gaming og understøtter ATX, EATX, micro ATX og Mini-ITX, så du kan bygge præcis den PC, du ønsker. Med plads til grafikkort op til 44 cm og CPU-kølere op til 18 cm er der rum til kraftige komponenter, mens integreret kabelstyring holder indmaden pæn.Funktionel belysning og effektiv kølingNV5 MKII leveres med RGB-illumination og dedikeret RGB-kontrolknap, så du nemt kan tilpasse lyset. Et aftageligt støvfilter hjælper med at holde kabinettet rent. Til køling understøttes op til 3 topblæsere, 3 sideblæsere og 1 bagblæser samt radiatorer på 360 mm i top/side og 120 mm bag - ideelt for både luft- og vandkøling.Moderne tilslutninger og god lagringspladsFrontpanelet byder på USB-C (USB 3.2 Gen 2), to USB-A (USB 3.2 Gen 1) samt lyd ind/ud. Der er plads til 3 × 3,5" drev og 4 × 2,5" SSD’er, så du kan kombinere hurtig lagring med høj kapacitet. Kabinettet er fremstillet i rustfrit stål og hærdet glas for en robust og flot finish.Formfaktor: Midi TowerFarve: SortMateriale: Rustfrit stål, hærdet glasUnderstøttede bundkort: ATX, EATX, micro ATX, Mini-ITXMaks. GPU-længde: 44 cmMaks. PSU-længde: 23 cmMaks. CPU-kølerhøjde: 18 cmDrevpladser: 3 × 3,5", 4 × 2,5"Udvidelsesslots: 7Støvfilter: JaBelysning: RGB med kontrolknapForbindelser: 1 × USB-C (USB 3.2 Gen 2), 2 × USB-A (USB 3.2 Gen 1), lyd ind/udKøling: Top op til 3 blæsere / 360 mm radiatorsupport; side op til 3 blæsere / 360 mm radiatorsupport; bag op til 1 blæser / 120 mm radiatorsupport; bund op til 1 blæserStrømforsyning: 1 × PSU, formfaktor ATX/mini ITX/MicroATXMål (H × B × D): 52,8 × 23,9 × 47,7 cmVægt: 11,3 kgM...

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 24.12g
EAN: 0886523303466
Varenr.: 1914922
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Phanteks NV5 MKII Midi Tower - sort
939 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PHANTEKS NV5 MK2 DRGB sort | PC-kasse
954 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Phanteks NV5 MKII Mid Tower ATX-kabinet med panoramavindue, sort
1.405 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Phanteks NV5 MKII DRGB Tårn ATX Inten Strømforsyning Sort
1.569 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks NV5 MKII Mid Tower ATX-kabinet med panoramavindue, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks NV5 MKII Mid Tower ATX-kabinet med panoramavindue, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK631,5 kr670,5 krKøb
2Komplett DK649 kr649 krKøb
3Boligcenter DK919 kr919 krKøb
4Vivas DK939 kr1.178 krKøb
5CS MEGASTORE DK954 kr993 krKøb
6Teknikproffset DK1.405 kr1.484 krKøb
7Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Phanteks NV5 MKII Mid Tower ATX-kabinet med panoramavindue, sort

PriceData har fulgt prisen på Phanteks NV5 MKII Mid Tower ATX-kabinet med panoramavindue, sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 614 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 834 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 715 kr.

Den nuværende pris på 631,5 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Phanteks NV5 MKII Mid Tower ATX-kabinet med panoramavindue, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Phanteks NV5 MKII Mid Tower ATX-kabinet med panoramavindue, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026631,5 kr17,5 kr (3%)
19. maj 2026649 kr180 kr (22%)
10. maj 2026829 kr26 kr (3%)
6. maj 2026803 kr189 kr (31%)
21. apr. 2026614 kr13 kr (2%)
14. apr. 2026627 kr4,5 kr (1%)
13. apr. 2026631,5 kr10,5 kr (2%)
17. mar. 2026642 kr13 kr (2%)
13. mar. 2026655 kr6,25 kr (1%)
11. mar. 2026648,75 kr6,25 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret