Gå til hovedindhold

Tiemme Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV

TiemmeSanitetEAN: 8027830141217
Pris fra 47,09 krtil 320 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 272,91 kr (85% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 42,79 kr 7. maj

Sammenlign priser på Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 47.09 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV
47,09 kr
Til butik
Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV billede

Produktinformation

Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV

Produktspecifikationer

EAN: 8027830141217
Varenr.: 15841306837327
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
10 stk Pex overgangsnippel, 15 mm x 3/8"
269 kr
Til butik
10 stk Pex overgangsnippel, 15 mm x 3/8" billede

Produktinformation

Pex overgangsnippel sikker forbindelse til pex-rørNår du skal skabe en pålidelig overgang mellem pex-rør og gevindkomponenter, er denne overgangsnippel et trygt valg til både varme og brugsvand. Den er udviklet til at forbinde pex-rør med en ydre diamete...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Tiemme
Kategori: VVS fittings
Størrelse: 15 mm x 3/8"
EAN: 8027830141217
Varenr.: 045160866
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
10 stk Pex overgangsnippel, 15 mm x 3/8"
320 kr
Til butik
10 stk Pex overgangsnippel, 15 mm x 3/8" billede

Produktinformation

Overgangsnippel til pex-rør sikker samling til brugsvand og varmeMed denne overgangsnippel får du en pålidelig løsning, når du skal forbinde pex-rør til brugsvand og varme med komponenter, der har 3/8" gevind. Den passer til pex-rør med en udvendig

Produktspecifikationer

Mærke: Tiemme
Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 15 mm x 3/8"
EAN: 8027830141217
Varenr.: 045160866

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN47,09 kr47,09 krKøb
2CompletVVS269 kr269 krKøb
3BilligVVS DK320 kr320 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV

PriceData har fulgt prisen på Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV i 150 dage. Laveste pris i perioden er 42,79 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 501 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 223 kr.

Den nuværende pris på 47,09 kr er 79% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 82% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Pex Overgangsnippel 15 x 3/8" t=2,5mm VA/GDV de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202647,09 kr211,91 kr (82%)
17. maj 2026259 kr189 kr (42%)
16. maj 2026448 kr189 kr (73%)
12. maj 2026259 kr10 kr (4%)
11. maj 2026269 kr10 kr (4%)
9. maj 2026259 kr216,21 kr (505%)
7. maj 202642,79 kr216,21 kr (83%)
6. maj 2026259 kr216,21 kr (505%)
21. mar. 202642,79 kr216,21 kr (83%)
20. mar. 2026259 kr216,21 kr (505%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret