Gå til hovedindhold

Petzl NAO RL - Lommelygte til hovedet - LED - sort

PETZLCentral styring af hjemmetREACTIVE LIGHTING teknologiTrail- og ultraløbEAN: 3342540838215

PETZL NAO RL med REACTIVE LIGHTING tilpasser automatisk lysstyrken til omgivelser. 1500 lumen, kun 145 gram vægt og genopladeligt 3200 mAh batteri. Læs mere

Pris fra 881 krtil 1.499 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 618 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 875 kr 2. maj

Sammenlign priser på Petzl NAO RL - Lommelygte til hovedet - LED - sort og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 881 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Petzl NAO RL Lommelygte til hovedet
881 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Petzl NAO RL - 1500 lm
887 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Petzl NAO RL - Lommelygte til hovedet - LED - sort
904 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Pandelygte LED Petzl NAO RL - sort/orange
1.129 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pandelygte LED Petzl NAO RL - sort/orange
1.149 kr
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
PETZL NAO RL Genopladelig Pandelampe
1.365,9 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
PETZL NAO RL Genopladelig Pandelampe
1.365,9 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
PETZL NAO RL Genopladelig Pandelampe
1.365,9 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
PETZL NAO RL Genopladelig Pandelampe
1.365,9 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
PETZL NAO RL Genopladelig Pandelampe
1.365,9 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
PETZL NAO RL Genopladelig Pandelampe
1.365,9 kr
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
PETZL NAO RL Genopladelig Pandelampe
1.365,9 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Petzl Nao RL Headlamp (Sort (BLACK))
1.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Petzl NAO RL - Lommelygte til hovedet - LED - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Petzl NAO RL - Lommelygte til hovedet - LED - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK881 kr881 krKøb
2Proshop DK887 kr926 krKøb
3CS MEGASTORE DK904 kr943 krKøb
4Boligcenter DK1.129 kr1.129 krKøb
5Vivas DK1.149 kr1.228 krKøb
6Lommelygtesalg.dk1.365,9 kr1.365,9 krKøb
7Outmore.dk1.365,9 kr1.365,9 krKøb
8Pande-lampe.dk1.365,9 kr1.365,9 krKøb
9Cykel-lygter.dk1.365,9 kr1.365,9 krKøb
10MAXiPRO1.365,9 kr1.365,9 krKøb
11Bikepack.dk1.365,9 kr1.365,9 krKøb
12Arbejdslamper.dk1.365,9 kr1.365,9 krKøb
13Friluftsland.dk1.499 kr1.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

PETZL NAO RL Genopladelig Pandelampe

PETZL

PETZL NAO RL med REACTIVE LIGHTING tilpasser automatisk lysstyrken til omgivelser. 1500 lumen, kun 145 gram vægt og genopladeligt 3200 mAh batteri.

• pandelampe
• hovedlampe
• petzl lampe
• genopladelig pandelampe
• trail løb lampe
• reactive lighting
• nao rl
• Trail- og ultraløb
• REACTIVE LIGHTING teknologi

Beskrivelse

PETZL NAO RL Genopladelig Pandelampe er den ultimative løsning til trailløb og ultraløb med imponerende 1500 lumen lysstyrke i kun 145 grams vægt. Med revolutionerende REACTIVE LIGHTING-teknologi tilpasser lampen automatisk lysstyrken til omgivelserne, så du kan fokusere på løbet uden at justere manuelt. Det ergonomiske design inkluderer afbalanceret batteripakke bagpå, fleksibel frontplade og reflekterende pandebånd. Den genopladelige 3200 mAh lithium-ion batteripakke oplades via USB-C på kun 3,5 timer og giver op til 10 timers brændetid. IPX4-klassificering sikrer vejrbestandighed, mens den røde baglygte øger synligheden om natten. Inkluderer praktisk opbevaringspose der kan bruges som lanterne.

Specifikationer

vægt:145 gram
batteri:3200 mAh Lithium-Ion genopladeligt
baglygte:Ja, rød
ip_klasse:IPX4
lygtetilt:Ja
opladning:USB-C port
teknologi:REACTIVE LIGHTING
pandebånd:Reflekterende
lysdistance:200 meter
lysstyrke_lav:250 lumen
lysstyrke_max:1500 lumen
opladningstid:3,5 timer
batteritid_lav:10 timer
batteritid_høj:2 timer
lysstyrke_middel:550 lumen
batteritid_middel:5 timer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid holder batteriet på høj styrke?

På maksimal styrke (1500 lumen) holder batteriet i cirka 2 timer. På middel styrke (550 lumen) holder det 5 timer, og på lav styrke (250 lumen) op til 10 timer.

Er pandelampen vandtæt?

Ja, PETZL NAO RL har IPX4-klassificering, hvilket betyder den er beskyttet mod sprøjtevand fra alle retninger og kan klare regn og fugtighed.

Hvordan virker REACTIVE LIGHTING teknologien?

REACTIVE LIGHTING måler automatisk mængden af lys omkring dig og justerer lampens styrke tilsvarende. I mørke giver den fuld styrke, mens den reducerer output i lyse omgivelser for at spare på batteriet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Petzl NAO RL - Lommelygte til hovedet - LED - sort

PriceData har fulgt prisen på Petzl NAO RL - Lommelygte til hovedet - LED - sort i 168 dage. Laveste pris i perioden er 875 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 952 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 910 kr.

Den nuværende pris på 881 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 65 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Petzl NAO RL - Lommelygte til hovedet - LED - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Petzl NAO RL - Lommelygte til hovedet - LED - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026881 kr16 kr (2%)
17. maj 2026897 kr16 kr (2%)
16. maj 2026881 kr6 kr (1%)
15. maj 2026887 kr5 kr (1%)
14. maj 2026882 kr6 kr (1%)
13. maj 2026888 kr6 kr (1%)
8. maj 2026882 kr1 kr (0%)
6. maj 2026883 kr6 kr (1%)
5. maj 2026889 kr6 kr (1%)
4. maj 2026883 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret