Gå til hovedindhold

Petzl ACTIK CORE - Lommelygte til hovedet - LED - grøn

PETZLPandelamper625 lumen lysstyrkeOutdoor og eventyrEAN: 3342540846401

PETZL ACTIK CORE Green med 625 lumen og genopladeligt CORE batteri. Perfekt til løb, trekking og outdoor med IPX4 beskyttelse og 115m rækkevidde. Læs mere

Pris fra 434 krtil 649 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 215 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 427 kr 28. maj

Sammenlign priser på Petzl ACTIK CORE - Lommelygte til hovedet - LED - grøn og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 434 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Petzl Actik Core - 625 lm
434 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Petzl ACTIK CORE Lommelygte til hovedet
460 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
PETZL ACTIK CORE - Green - Pandelampe
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
PETZL ACTIK CORE - Green - Pandelampe
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
PETZL ACTIK CORE - Green - Pandelampe
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
PETZL ACTIK CORE - Green - Pandelampe
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
PETZL ACTIK CORE - Green - Pandelampe
499 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
PETZL ACTIK CORE - Green - Pandelampe
499 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
PETZL ACTIK CORE - Green - Pandelampe
499 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Petzl ACTIK CORE - Lommelygte til hovedet - LED - grøn
500 kr
Til butik
Gå til Outdoornu.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Petzl Actik Core 625 lm pandelampe-green - Pandelamper
579 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Petzl Actik Core pandelampe - grøn, 625 lm LED
-2%629 kr
Før 639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Petzl Actik Core pandelampe - grøn, 625 lm LED
-2%649 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Petzl ACTIK CORE - Lommelygte til hovedet - LED - grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Petzl ACTIK CORE - Lommelygte til hovedet - LED - grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK434 kr473 krKøb
2CompuMail DK460 kr460 krKøb
3Outmore.dk499 kr499 krKøb
4MAXiPRO499 kr499 krKøb
5Bikepack.dk499 kr499 krKøb
6Arbejdslamper.dk499 kr499 krKøb
7Lommelygtesalg.dk499 kr499 krKøb
8Pande-lampe.dk499 kr499 krKøb
9Cykel-lygter.dk499 kr499 krKøb
10CS MEGASTORE DK500 kr539 krKøb
11Outdoornu.dk579 kr579 krKøb
12Boligcenter DK629 kr629 krKøb
13Vivas DK649 kr728 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

PETZL ACTIK CORE Green

PETZL

PETZL ACTIK CORE Green med 625 lumen og genopladeligt CORE batteri. Perfekt til løb, trekking og outdoor med IPX4 beskyttelse og 115m rækkevidde.

• pandelampe
• pandelygte
• hovedlampe
• løbelampe
• trekking lampe
• petzl lampe
• genopladelig pandelampe
• vandtæt pandelampe
• Outdoor og eventyr
• 625 lumen lysstyrke

Beskrivelse

PETZL ACTIK CORE Green er en kompakt og kraftfuld pandelampe designet til outdoor entusiaster. Med op til 625 lumen lysstyrke og kun 88 grams vægt kombinerer den høj ydeevne med komfort. Det genopladelige CORE batteri giver op til 120 minutters drift på højeste niveau, mens HYBRID CONCEPT betyder den også fungerer med 3 AAA batterier. IPX4 vandtæt rating, justerbart lygtehoved og både hvid og rød belysning gør den ideel til løb, trekking, bjergbestigning og camping. Den fosforescerende reflektor hjælper med at finde lampen i mørket, og den medfølgende opbevaringspose kan bruges som lanterne.

Specifikationer

ip_klasse:IPX4
rødt_lys:Ja
vægt_gram:88
batteri_type:1 x Petzl CORE genopladeligt eller 3 x AAA
genopladelig:Ja
låsefunktion:Ja
strobefunktion:Ja
lysdistance_meter:115
lysstyrke_lumen_lav:7
opladningstid_timer:3
batteritid_indikator:Ja
lygtehoved_justerbar:Ja
lysstyrke_lumen_høj:625
lysstyrke_lumen_middel:100
batteritid_lav_minutter:6000
batteritid_høj_minutter:120
fosforescerende_reflektor:Ja
batteritid_middel_minutter:420

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder batteriet på pandelampen?

Med det genopladelige CORE batteri holder den 120 minutter på højeste niveau (625 lumen), 420 minutter på medium (100 lumen) og op til 100 timer på laveste niveau (7 lumen).

Er pandelampen vandtæt?

Ja, ACTIK CORE har IPX4 certificering som beskytter mod regn og stænk fra alle retninger, hvilket gør den egnet til udendørs aktiviteter.

Kan jeg bruge almindelige batterier i stedet for det genopladelige?

Ja, takket være HYBRID CONCEPT kan du bruge enten det medfølgende CORE genopladelige batteri eller 3 stk. AAA batterier som backup.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Petzl ACTIK CORE - Lommelygte til hovedet - LED - grøn

PriceData har fulgt prisen på Petzl ACTIK CORE - Lommelygte til hovedet - LED - grøn i 181 dage. Laveste pris i perioden er 427 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 455 kr.

Den nuværende pris på 434 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Petzl ACTIK CORE - Lommelygte til hovedet - LED - grøn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Petzl ACTIK CORE - Lommelygte til hovedet - LED - grøn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026434 kr7 kr (2%)
28. maj 2026427 kr4 kr (1%)
21. maj 2026431 kr1 kr (0%)
20. maj 2026432 kr1 kr (0%)
8. maj 2026431 kr1 kr (0%)
7. maj 2026432 kr1 kr (0%)
6. maj 2026431 kr2 kr (0%)
28. apr. 2026429 kr5 kr (1%)
24. apr. 2026434 kr11 kr (2%)
22. apr. 2026445 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret