Gå til hovedindhold

Ricoh Pentax WG-90, Fuld HD, CMOS, 16 MP, 120 fps, 194 g

RicohHovedtelefonerEAN: 0027075306400
Pris fra 2.549 krtil 4.679,33 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.130,33 kr (46% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.327 kr 17. apr.

Sammenlign priser på Pentax WG-90, Fuld HD, CMOS, 16 MP, 120 fps, 194 g og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2549 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ricoh Pentax WG-90 - Black
-6%2.549 kr
Før 2.698 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ricoh Pentax WG-90 - Black billede

Produktinformation

Kompakt vandtæt og stødsikkert kompaktkamera Pentax WG-90 BLACK kombinerer 5x optisk zoom (28-140mm svarende) med en 16.0MP bagbelyst CMOS-sensor og billedstabilisering for skarpe fotos under krævende forhold. Bygget i samme kompakte format som tidligere Pentax WG-modeller har det et lufttæt kabinet, der er vandtæt ned til 14 meter i op til to timer (IPX8), stødsikkert mod fald fra 1.6 meter og klemsikkert op til 100 kgf, med et sikkert greb selv med handsker eller under vand. 5x optisk zoomobjektiv (28-140mm svarende i 35mm-format) Makro- og digital mikroskopfunktion fra 1 cm optageafstand Seks LED-lys til makrooptagelser med justering af intensitet i fem niveauer Undervands- og Underwater Movie-tilstande for at kompensere for tab af kontrast og forstærke rødlige toner Flash Off + Flash On optager to billeder i træk med ét tryk på udløseren i undervandstilstand Ansigtsgenkendelse for op til 32 ansigter Pålideligt robust kompaktkamera til rejser, landskaber, portrætter og undervandsfotografering, når vejr og omgivelser stiller større krav.

Produktspecifikationer

Mærke: Ricoh
Kategori: Kamera
Artikel nr.: 02135
EAN: 0027075306400
Varenr.: 3456216
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pentax WG-90, Fuld HD, CMOS, 16 MP, 120 fps, 194 g
2.662 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Pentax WG-90 Orange
3.287 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Ricoh-pentax Ricoh/pentax Pentax Wg-90 Black
4.679,33 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pentax WG-90, Fuld HD, CMOS, 16 MP, 120 fps, 194 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pentax WG-90, Fuld HD, CMOS, 16 MP, 120 fps, 194 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.549 kr2.549 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.662 kr2.662 krKøb
3CompuMail DK3.287 kr3.287 krKøb
4MAXiPRO4.679,33 kr4.679,33 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pentax WG-90, Fuld HD, CMOS, 16 MP, 120 fps, 194 g

PriceData har fulgt prisen på Pentax WG-90, Fuld HD, CMOS, 16 MP, 120 fps, 194 g i 155 dage. Laveste pris i perioden er 2.327 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 3.287 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.830 kr.

Den nuværende pris på 2.549 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Pentax WG-90, Fuld HD, CMOS, 16 MP, 120 fps, 194 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Pentax WG-90, Fuld HD, CMOS, 16 MP, 120 fps, 194 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.549 kr194 kr (7%)
19. maj 20262.743 kr10 kr (0%)
15. maj 20262.733 kr49 kr (2%)
29. apr. 20262.684 kr14 kr (1%)
28. apr. 20262.698 kr182 kr (6%)
27. apr. 20262.880 kr512 kr (22%)
25. apr. 20262.368 kr41 kr (2%)
17. apr. 20262.327 kr40 kr (2%)
5. apr. 20262.367 kr40 kr (2%)
4. apr. 20262.327 kr40 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret