Gå til hovedindhold

Pendel/loftlampe House Doctor Acorn hvid glas/metal Ø29 cm

House DoctorLamperHåndlavet glasSpisebord belysningEAN: 5707644537316

House Doctor Acorn pendel lampe i håndlavet hvidt glas og metal. Elegant design med 29cm diameter og 21,5cm højde. Perfekt lyskilde over spisebordet. Læs mere

Pris fra 1.046 krtil 1.599 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 553 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 897 kr 24. maj

Sammenlign priser på Pendel/loftlampe House Doctor Acorn hvid glas/metal Ø29 cm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1046 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Acorn Pendel L Opal House Doctor - Stue - Metal
-30%1.046 kr
Før 1.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
House Doctor House Doctor Acorn loftslampe Ø29 cm
-28%1.080,46 kr
Før 1.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Lampe Acorn, hvid
-27%1.099 kr
Før 1.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pendel/loftlampe House Doctor Acorn hvid glas/metal Ø29 cm
1.259 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Lampe, Acorn, Hvid
1.499,95 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
House Doctor Acorn pendel
1.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pendel/loftlampe House Doctor Acorn hvid glas/metal Ø29 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pendel/loftlampe House Doctor Acorn hvid glas/metal Ø29 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lampemesteren DK1.046 kr1.046 krKøb
2KitchenTime DK1.080,46 kr1.080,46 krKøb
3Rikki Tikki Shop1.099 kr1.099 krKøb
4Likehome.dk1.259 kr1.259 krKøb
5Bolig & Haven1.499,95 kr1.499,95 krKøb
6LampeGuru.dk1.599 kr1.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Acorn Pendel Lampe Hvid

House Doctor

House Doctor Acorn pendel lampe i håndlavet hvidt glas og metal. Elegant design med 29cm diameter og 21,5cm højde. Perfekt lyskilde over spisebordet.

• pendellampe
• loftlampe
• house doctor lampe
• acorn lampe
• spisebord lampe
• køkken lampe
• hvid lampe
• Spisebord belysning
• Håndlavet glas

Beskrivelse

House Doctor Acorn er en elegant pendel lampe i håndlavet hvidt glas kombineret med metal detaljer. Lampens raffinerede design gør den perfekt som dekorativt element over spisebordet eller i køkkenet. Med en diameter på 29 cm og højde på 21,5 cm skaber den et harmonisk udtryk, enten alene eller sammen med andre lamper. Acorn-serien fra House Doctor kombinerer skandinavisk enkelhed med et tidløst formsprog. Lampen leveres med 250 cm ledning og bruger E27 pære med maksimum 25W. Det håndlavede glas giver hver lampe et unikt udtryk og skaber et blødt, behageligt lys i rummet.

Specifikationer

farve:Hvid
serie:Acorn
vægt:1,64 kg
højde:21,5 cm
fatning:E27
ledning:250 cm
diameter:29 cm
ip_klasse:IP20
materiale:Håndlavet glas og metal
anvendelse:Indendørs
max_effekt:25W

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stor er Acorn pendel lampen?

Lampen måler 29 cm i diameter og 21,5 cm i højde, perfekt størrelse til de fleste spise- og køkkenborde.

Hvilken type pære skal jeg bruge?

Acorn lampen bruger E27 fatning med maksimum 25W effekt. LED pærer anbefales for bedste energieffektivitet.

Er glasset slidstærkt?

Ja, lampen er fremstillet i håndlavet glas af høj kvalitet. Hver lampe er unik på grund af den håndlavede proces.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pendel/loftlampe House Doctor Acorn hvid glas/metal Ø29 cm

PriceData har fulgt prisen på Pendel/loftlampe House Doctor Acorn hvid glas/metal Ø29 cm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 849,95 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 1.189,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.000 kr.

Den nuværende pris på 1.046 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Pendel/loftlampe House Doctor Acorn hvid glas/metal Ø29 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Pendel/loftlampe House Doctor Acorn hvid glas/metal Ø29 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.046 kr149 kr (17%)
24. maj 2026897 kr149 kr (14%)
23. maj 20261.046 kr149 kr (17%)
4. mar. 2026897 kr47,05 kr (6%)
2. mar. 2026849,95 kr47,05 kr (5%)
23. feb. 2026897 kr78 kr (8%)
22. feb. 2026975 kr78 kr (9%)
8. feb. 2026897 kr78 kr (8%)
6. feb. 2026975 kr78 kr (9%)
4. feb. 2026897 kr78 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret