Gå til hovedindhold

Pendel- og loftlampe House Doctor Volumen sort Ø36 x H52 cm industrielt jern-aluminium E27

House DoctorLamperIndustrielt designModerne indretningEAN: 5707644513402

House Doctor Volumen pendellampe med industrielt design i sort jern og aluminium. Elegant belysning til spisebord og køkken med E27 fatning og 40W. Læs mere

Pris fra 1.660 krtil 2.699 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.039 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.495 kr 24. maj

Sammenlign priser på Pendel- og loftlampe House Doctor Volumen sort Ø36 x H52 cm industrielt jern-aluminium E27 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1660 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Hoejgaardbrugskunst.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
HOUSE DOCTOR LAMPE VOLUMEN SORT - Ø35
-34%1.660 kr
Før 2.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Volumen Pendel Ø35 Sort House Doctor - Stue - Design - Metal
-25%1.885 kr
Før 2.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pendel- og loftlampe House Doctor Volumen sort Ø36 x H52 cm industrielt jern-aluminium E27
2.039 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Lampe, Volumen, Sort
2.500 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Lampe Volumen, sort
2.500 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
House Doctor Volumen pendel
2.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pendel- og loftlampe House Doctor Volumen sort Ø36 x H52 cm industrielt jern-aluminium E27 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pendel- og loftlampe House Doctor Volumen sort Ø36 x H52 cm industrielt jern-aluminium E27 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Hoejgaardbrugskunst.dk1.660 kr1.660 krKøb
2Lampemesteren DK1.885 kr1.885 krKøb
3Likehome.dk2.039 kr2.039 krKøb
4Bolig & Haven2.500 kr2.500 krKøb
5Rikki Tikki Shop2.500 kr2.500 krKøb
6LampeGuru.dk2.699 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Volumen pendellampe

House Doctor

House Doctor Volumen pendellampe med industrielt design i sort jern og aluminium. Elegant belysning til spisebord og køkken med E27 fatning og 40W.

• pendellampe
• loftlampe
• industriel lampe
• house doctor lampe
• sort lampe
• køkkenlampe
• spisebordlampe
• Moderne indretning
• Industrielt design

Beskrivelse

House Doctor Volumen pendellampe bringer industriel elegance til dit hjem med sin robuste konstruktion i sort jern og aluminium. Denne stilfulde pendellampe måler 52 cm i højde og 35-36 cm i diameter, hvilket gør den perfekt som central belysning over spisebordet, køkkenøen eller i stuen. Med E27 fatning kan lampen håndtere op til 40W og leveres med en 2,6 meter lang ledning for fleksibel placering. Det minimalistiske sorte finish kombineret med det råe industrielle udtryk skaber en harmonisk balance mellem moderne design og funktionel belysning. Volumen-lampen fungerer både som praktisk lyskilde og som skulpturel dekoration i rummet.

Specifikationer

farve:Sort
serie:Volumen
vægt:3,45-3,655 kg
højde:52 cm
fatning:E27
diameter:35-36 cm
ip_klasse:IP20
materiale:Jern, Aluminium
max_effekt:40W
ledningslængde:2,6 meter
anvendelsesområde:Indendørs

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken pære skal jeg bruge til lampen?

Lampen bruger E27 fatning med maksimalt 40W. Pære medfølger ikke og skal købes separat.

Hvor høj kan lampen hænge?

Med 2,6 meter ledning kan du justere højden efter behov, perfekt til både høje og lave rum.

Er lampen velegnet til køkkenet?

Ja, lampens industrielle design og IP20 klasse gør den perfekt til indendørs brug over køkkenøer og spiseborde.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pendel- og loftlampe House Doctor Volumen sort Ø36 x H52 cm industrielt jern-aluminium E27

PriceData har fulgt prisen på Pendel- og loftlampe House Doctor Volumen sort Ø36 x H52 cm industrielt jern-aluminium E27 i 153 dage. Laveste pris i perioden er 1.409,95 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 1.660 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.551 kr.

Den nuværende pris på 1.660 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Pendel- og loftlampe House Doctor Volumen sort Ø36 x H52 cm industrielt jern-aluminium E27. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Pendel- og loftlampe House Doctor Volumen sort Ø36 x H52 cm industrielt jern-aluminium E27 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.660 kr165 kr (11%)
24. maj 20261.495 kr165 kr (10%)
23. maj 20261.660 kr165 kr (11%)
4. mar. 20261.495 kr85,05 kr (6%)
2. mar. 20261.409,95 kr85,05 kr (6%)
23. feb. 20261.495 kr130 kr (8%)
22. feb. 20261.625 kr130 kr (9%)
8. feb. 20261.495 kr130 kr (8%)
6. feb. 20261.625 kr130 kr (9%)
4. feb. 20261.495 kr130 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret