Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die

Patriot MemoryRAMEAN: 4711378430141
Pris fra 5.013 krtil 5.869 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 856 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.997 kr 6. maj

Sammenlign priser på Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5013 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series DDR5 SDRAM 48GB kit CL28 On-die ECC DIMM 288-PIN
5.013 kr
Til butik
Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series DDR5 SDRAM 48GB kit CL28 On-die ECC DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VEUR548G6028K
EAN: 4711378430141
Varenr.: 1003396252
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die
5.036,49 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series DDR5 SDRAM 48GB kit CL28 On-die ECC DIMM 288-PIN
5.869 kr
Til butik
Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series DDR5 SDRAM 48GB kit CL28 On-die ECC DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series DDR5 SDRAM 48GB Kit Opgrader din gaming-oplevelse med Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series DDR5 SDRAM. Dette 48GB kit med CL28 On-die ECC DIMM 288-PIN er designet til at levere en ydeevne i topklasse, optimal til...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: RAM
EAN: 4711378430141
Varenr.: 116958

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.013 kr5.013 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.036,49 kr5.036,49 krKøb
3Ultrashop5.869 kr5.869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die

PriceData har fulgt prisen på Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die i 180 dage. Laveste pris i perioden er 3.997 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 102.410 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.134 kr.

Den nuværende pris på 5.013 kr er 45% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Patriot Viper Elite 5 RGB Ultra Series - DDR5 - sæt - 48 GB: 2 x 24 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 20265.013 kr23,49 kr (0%)
14. maj 20265.036,49 kr369,49 kr (8%)
13. maj 20264.667 kr272 kr (6%)
12. maj 20264.395 kr398 kr (10%)
6. maj 20263.997 kr81 kr (2%)
28. apr. 20264.078 kr635 kr (13%)
22. apr. 20264.713 kr110 kr (2%)
14. apr. 20264.823 kr12 kr (0%)
3. apr. 20264.835 kr206 kr (4%)
2. apr. 20264.629 kr631 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret