Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar)

Patriot MemoryEAN: 4711378428018
Pris fra 1.099 krtil 1.349 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 250 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1099 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD TRANSPORTER Lite 2TB
1.099 kr
Til butik
Patriot SSD TRANSPORTER Lite 2TB billede

Produktinformation

Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PTPL2TBPEC
EAN: 4711378428018
Varenr.: 1002262234
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar)
1.207 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Patriot TRANSPORTER Lite 2 TB - ekstern SSD (USB-C)
-45%1.269 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Patriot TRANSPORTER Lite 2 TB - ekstern SSD (USB-C) billede

Produktinformation

Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar)GenereltBredde: 32.5 mmDybde: 107 mmEgenskaber: Vibrationsresistent, varmespredende designEnhedstype: Solid state-drev - ekstern (bærbar)Højde: 9.7 mmKapacitet: 2 TBPræstationIntern datahastighed: 1000 MBps (læs) / 1000 MBps (skriv)Ekspansion og forbindelseInterface: 1 x USB 3.2 Gen 2 - 24 pin USB-CProgrammer & SystemkravOS nødvendig: Apple MacOS X 10.3 eller nyere, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11DiverseMedfølgende ledninger: 1 x USB-C til USB-C/USB-A-kabel - eksternOverensstemmelsesstandarder: Plug and PlayBSMIFCCRoHSUKCAPakkedetaljer: BoksPakketype: DetailsalgPakningsmateriale: AluminiumMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 11.5 cmDybde ved forsendelse: 3 cmHøjde ved forsendelse: 16.5 cmVægt ved forsendelse: 100 gProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 3 årMiljømæssige parametreMaks. driftstemperatur: 70 °CMaks. Opbevaringstemperatur: 85 °C...

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.09g
EAN: 4711378428018
Varenr.: 2063644
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Patriot TRANSPORTER Lite 2 TB - ekstern SSD (USB-C)
-44%1.289 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD TRANSPORTER Lite 2TB
1.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.099 kr1.099 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.207 kr1.207 krKøb
3Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
4Vivas DK1.289 kr1.358 krKøb
5Ultrashop1.349 kr1.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar)

PriceData har fulgt prisen på Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.099 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.541 kr.

Den nuværende pris på 1.099 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 39% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for Patriot TRANSPORTER Lite - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.099 kr444 kr (29%)
26. maj 20261.543 kr10 kr (1%)
25. maj 20261.553 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.562 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.570 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.579 kr9 kr (1%)
21. maj 20261.588 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.597 kr9 kr (1%)
19. maj 20261.606 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.615 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret