Gå til hovedindhold

PanzerGlass™ | Ultra-Wide Fit - Skærmbeskyttelse til mobiltelefon - EyeCare Protection | Apple iPhone 15 Pro

PanzerGlassSkærmbeskyttelseEAN: 5711724028144
Pris fra 225 krtil 279 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 54 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 199,95 kr 8. mar.

Sammenlign priser på PanzerGlass™ | Ultra-Wide Fit - Skærmbeskyttelse til mobiltelefon - EyeCare Protection | Apple iPhone 15 Pro og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 225 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass Eyecare skærmbeskytter iPhone 15 Pro - Ultra-wide fit m. EasyAligner
225 kr
Til butik
PanzerGlass Eyecare skærmbeskytter iPhone 15 Pro - Ultra-wide fit m. EasyAligner billede

Produktinformation

Antireflekterende? Ja, det er det! Modvirker blåt lys? Ja! Ridser, revner og skrammer? Nej, nej! Den nye skærmbeskytter fra PanzerGlass™ er ikke kun god for din telefon, men også for dine øjne. Skærmbeskyttelsen reducerer genskinnet på skærmen, så du kan læse dine beskeder og se dine billeder, når du ligger på stranden eller drikker kaffe på altanen. Og så reducerer den det stærke blå lys fra skærmen, som kan trætte dine øjne. Kan du se pointen ... eller har du brug for en ny skærmbeskytter? Og skærmbeskyttelsen? Ja, den er helt i top og holder ridser, revner, stød og slag på sikker afstand af din skærm. Eller sagt på en anden måde: Skærmbeskyttelsen kan forlænge din telefons levetid, så du måske en dag kan give den videre til en anden, som vil elske den lige så højt som dig. Det er ren telefonkærlighed. For jo længere vi kan holde vores apparater i live, jo længere kan vi vente med at producere nye apparater, der belaster miljøet. Og nu vi taler om miljøet, så kommer denne skærmbeskytter - som alle vores produkter - i en FSC™-mærket kasse, der kan genbruges. Sammen med skærmbeskytteren får du en såkaldt EasyAligner, som gør installationen så nem, at de fleste kan gøre det i første forsøg. Og ellers følger man bare trin-for-trin-guiden eller scanner QR-koden for at se en video om, hvordan man installerer. Når skærmbeskyttelsen sidder på telefonen, er det slut med at frygte synet af din skærm på vej mod asfalten. Det sker måske aldrig, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede på Læg i kurv.Skærmbeskytteren har størrelsen Ultra-Wide Fit. Det betyder, at den dækker forsiden af din telefon, samtidig med at den giver dig en fuld skærmoplevelse og efterlader lidt plads langs kanterne til et etui. Hvis du vil give din telefon 360-graders beskyttelse, kan du kombinere skærmbeskytteren med et PanzerGlass™-etui og en PanzerGlass™ PicturePerfect kameralinsebeskytter. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 15
EAN: 5711724028144
Varenr.: C86758
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass™ | Ultra-Wide Fit - Skærmbeskyttelse til mobiltelefon - EyeCare Protection | Apple iPhone 15 Pro
259 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Eyecare Screen Protection iPhone 15 Pro | Ultra-Wide Fit w. EasyAligner
279 kr
Til butik
PanzerGlass Eyecare Screen Protection iPhone 15 Pro | Ultra-Wide Fit w. EasyAligner billede

Produktinformation

3x better scratch resistance = With triple the scratch resistance compared to our iPhone 14 version, this screen protector keeps your phone safer than ever before. FSC™-certified packaging = Comes in a box made of recyclable FSC™-certified paper. All-day eye protection = Minimizes reflections from the sun and artificial lighting and reduces the strong blue light from your screen which can cause eye strain and fatigue. Ultra-Wide Fit = Covers the entire front surface of your device to provide a complete and clear view of your screen, while still leaving room for a case. Drop protection = Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces. Shock resistant = Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking. Easy installation = So easy to install you can do it even if you're all thumbs. Longer lifespan = Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself. 100% touch sensitivity = Feels like the original screen with 100% touch sensitivity. Incl. EasyAligner = Comes with an EasyAligner that makes installation so simple you can do it perfectly even if you're all thumbs. Anti-blue light = Reduces the strong blue light from your screen, which can be hard on your eyes and disrupt your sleeping pattern if you use your device right before bed. Anti-reflective = Reduces reflections from sunlight and artificial lighting so you can always see what's on your screen, even when relaxing on the beach, chilling in the park or sipping coffee on a sunlit terrace. Anti-yellowing = Designed specifically to prevent yellowing, even after long time use. Diamond strength - strongest = Diamond strength is a device's best friend - and our absolute strongest screen protection glass. Fingerprint resistant = Repels oil and water, reducing traces of fingerprints as well as dirt, disinfectant gel and hand lotion. Original screen protector = What's the difference between the original PanzerGlass™ screen protector and other screen protectors? Try dropping your phone and you'll find out. Case friendly = Keeps your screen safe while still leaving room for a protective case.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Mobil Beskyttelsesglas
Artikel nr.: PANZER2814
EAN: 5711724028144
Varenr.: 3191385

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass™ | Ultra-Wide Fit - Skærmbeskyttelse til mobiltelefon - EyeCare Protection | Apple iPhone 15 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass™ | Ultra-Wide Fit - Skærmbeskyttelse til mobiltelefon - EyeCare Protection | Apple iPhone 15 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK225 kr274 krKøb
2CS MEGASTORE DK259 kr298 krKøb
3Proshop DK279 kr318 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass™ | Ultra-Wide Fit - Skærmbeskyttelse til mobiltelefon - EyeCare Protection | Apple iPhone 15 Pro

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass™ | Ultra-Wide Fit - Skærmbeskyttelse til mobiltelefon - EyeCare Protection | Apple iPhone 15 Pro i 180 dage. Laveste pris i perioden er 199,95 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 246 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 220 kr.

Den nuværende pris på 225 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for PanzerGlass™ | Ultra-Wide Fit - Skærmbeskyttelse til mobiltelefon - EyeCare Protection | Apple iPhone 15 Pro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for PanzerGlass™ | Ultra-Wide Fit - Skærmbeskyttelse til mobiltelefon - EyeCare Protection | Apple iPhone 15 Pro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026225 kr15,05 kr (7%)
29. maj 2026209,95 kr15,05 kr (7%)
28. maj 2026225 kr15,05 kr (7%)
14. apr. 2026209,95 kr15,05 kr (7%)
13. apr. 2026225 kr15,05 kr (7%)
27. mar. 2026209,95 kr29,05 kr (12%)
26. mar. 2026239 kr29,05 kr (14%)
12. mar. 2026209,95 kr10 kr (5%)
8. mar. 2026199,95 kr39,05 kr (16%)
7. mar. 2026239 kr39,05 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret