Gå til hovedindhold

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17

PanzerGlassSkærmbeskyttelseEAN: 5715685026676
Pris fra 166,95 krtil 299 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 132,05 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 165,95 kr 28. apr.

Sammenlign priser på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 166.95 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17
166,95 kr
Til butik
PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17 billede

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse
Farve: 2
Artikel nr.: PG48418
EAN: 5715685026676
Varenr.: 24631921
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PanzerGlass klar skærmbeskytter til iPhone 16 Pro/17 - Ultra‑Wide Fit, FASTFIT
-14%189 kr
Før 219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PanzerGlass klar skærmbeskytter til iPhone 16 Pro/17 - Ultra‑Wide Fit, FASTFIT billede

Produktinformation

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17PERFEKT INSTALLATION HVER GANG. Monteringen er aldrig gået hurtigere. Med FASTFIT IN-A-BOX systemet fra PanzerGlass er det slut med skæve placeringer og støvkorn under glasset. Bare læg telefonen med forsiden opad, træk i tapen, og vupti – perfekt montering hver gang.Med denne skærmbeskyttelse fra PanzerGlass får du det hele. Skærmbeskyttelsen er lavet af 60 % genanvendt materiale, er 3 x mere ridsefast end tidligere modeller og beskytter din skærm mod både ridser, revner, slag og stød – vel at mærke uden at det går ud over telefonens funktionalitet og design. Glasset har endda en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs på skærmen. Skærmbeskyttelsen er udformet i størrelsen "Ultra-Wide Fit". Det betyder, at den dækker fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en krystalklar skærmoplevelse og efterlader plads langs kanterne til et cover. For at opnå fuld beskyttelse kan du kombinere skærmbeskyttelsen med en PanzerGlass PicturePerfect eller Hoops kameralinsebeskyttelse og et CARE by PanzerGlass cover.Enkel, trinbaseret guide og QR-kode til monteringsvideo medfølger. Og husk: Når beskyttelsen er monteret, behøver du ikke at frygte synet af din telefon med kurs mod jorden. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede på "Tilføj til kurv".GenereltBelægning: Udtværingsfri, oleofobiskBeregnet til: MobiltelefonBeskyttelse: DropbeskyttelseridseresistentstødresistentfummelbeskyttelserevneresistentfingeraftryksresistentolieafviservandafvisersmudsresistentstødbeskyttelsefedtbeskyttelseBre...

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.14g
EAN: 5715685026676
Varenr.: 2074060
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PanzerGlass klar skærmbeskytter til iPhone 16 Pro/17 - Ultra‑Wide Fit, FASTFIT
-13%209 kr
Før 239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PanzerGlass klar skærmbeskytter til iPhone 16 Pro/17 - Ultra‑Wide Fit, FASTFIT billede

Produktinformation

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17PERFEKT INSTALLATION HVER GANG. Monteringen er aldrig gået hurtigere. Med FASTFIT IN-A-BOX systemet fra PanzerGlass er det slut med skæve placeringer og støvkorn under glasset. Bare læg telefonen med forsiden opad, træk i tapen, og vupti – perfekt montering hver gang.Med denne skærmbeskyttelse fra PanzerGlass får du det hele. Skærmbeskyttelsen er lavet af 60 % genanvendt materiale, er 3 x mere ridsefast end tidligere modeller og beskytter din skærm mod både ridser, revner, slag og stød – vel at mærke uden at det går ud over telefonens funktionalitet og design. Glasset har endda en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs på skærmen. Skærmbeskyttelsen er udformet i størrelsen "Ultra-Wide Fit". Det betyder, at den dækker fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en krystalklar skærmoplevelse og efterlader plads langs kanterne til et cover. For at opnå fuld beskyttelse kan du kombinere skærmbeskyttelsen med en PanzerGlass PicturePerfect eller Hoops kameralinsebeskyttelse og et CARE by PanzerGlass cover.Enkel, trinbaseret guide og QR-kode til monteringsvideo medfølger. Og husk: Når beskyttelsen er monteret, behøver du ikke at frygte synet af din telefon med kurs mod jorden. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede på "Tilføj til kurv".GenereltBelægning: Udtværingsfri, oleofobiskBeregnet til: MobiltelefonBeskyttelse: DropbeskyttelseridseresistentstødresistentfummelbeskyttelserevneresistentfingeraftryksresistentolieafviservandafvisersmudsresistentstødbeskyttelsefedtbeskyttelseBredde: 6.764 cmFarve: KlarLængde: 14.575 cmPakketype: HængeboksProduktmateriale: Hærdet glas (mikrofraktur2023)polyetylen tereftalat (PET)siliconeProdukttype: Skærmbeskytter - glasRammefarve: SortTykkelse: 0.71 mmVægt: 19 gDiverseEgenskaber: Brug med omhuOverensstemmelsesstandarder: FSC, Global Recycle Standard (GRS)Produktgenbrugt indhold: 60 % - fremstillet af genbrugt glasMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 11 cmDybde ved forsendelse: 2.4 cmHøjde ved forsendelse: 22 cmVægt ved forsendelse: 143 gOplysninger om kompatibilitetDesignet for: Apple iPhone 16 Pro, 17...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.14g
EAN: 5715685026676
Varenr.: 2074060
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Panzerglass - Iphone 17/16 Pro - Clear Screen Protector - Fastfit
209,95 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Screen Protector w. Black Frame iPhone 17 | iPhone 16 Pro | Ultra-Wide Fit w. FASTFIT IN-A-BOX
-27%219 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass Klar Apple iPhone 16, 17
219 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass Klar Apple iPhone 16, 17
299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK166,95 kr205,95 krKøb
2Boligcenter DK189 kr189 krKøb
3Vivas DK209 kr278 krKøb
4Gucca.dk209,95 kr209,95 krKøb
5Proshop DK219 kr258 krKøb
6Ultrashop219 kr219 krKøb
7CompuMail DK299 kr299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 165,95 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 214 kr.

Den nuværende pris på 166,95 kr er 22% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultra-bred pasform med FASTFIT IN-A-BOX - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro, 17 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026166,95 kr22,05 kr (12%)
12. maj 2026189 kr22,05 kr (13%)
29. apr. 2026166,95 kr1 kr (1%)
28. apr. 2026165,95 kr1 kr (1%)
23. apr. 2026166,95 kr6 kr (3%)
22. apr. 2026172,95 kr1 kr (1%)
20. apr. 2026173,95 kr1 kr (1%)
16. apr. 2026172,95 kr37 kr (18%)
14. apr. 2026209,95 kr9,05 kr (4%)
13. apr. 2026219 kr9,05 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret