Gå til hovedindhold

Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002298 Modsvarer: N/A

Pris fra 209 krtil 369 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 160 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 199,95 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002298 Modsvarer: N/A og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 209 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass Keramisk skærmbeskyttelse - iPhone 16 - Ultra bred pasform
209 kr
Til butik
PanzerGlass Keramisk skærmbeskyttelse - iPhone 16 - Ultra bred pasform billede

Produktinformation

PanzerGlass® Keramisk skærmbeskyttelse - iPhone 16 - Ultra Wide Fit, En ny æra inden for skærmbeskyttelse er kommet med PanzerGlass® Ceramic Screen Protection til iPhone 16. Denne banebrydende skærmbeskyttelse er konstrueret til at være 5 gange stærkere end nogen tidligere PanzerGlass®-beskytter og sætter en ny standard for holdbarhed og slagfasthed, hvilket giver din enhed et enestående forsvar mod hverdagens uheld. Keramisk beskyttelse: Uovertruffen styrke og modstandsdygtighed, Sig goddag til den hårdeste skærmbeskyttelse på markedet. PanzerGlass® Ceramic Protection tager holdbarheden til det næste niveau med et forstærket keramisk lag, der kan modstå ekstreme påvirkninger. Hvor hårdfør er den? Forestil dig, at du taber en 320 g tung stålkugle fra 2,5 meters højde direkte på skærmen - og ikke en eneste revne! Dette niveau af styrke omdefinerer, hvad skærmbeskyttelse kan gøre, og sikrer, at din iPhone 16 er beskyttet som aldrig før. Ultra bred pasform: Fuld dækning for maksimal beskyttelse, Ceramic Screen Protector er designet med en ultrabred pasform og dækker hver eneste kant af din iPhone 16's skærm, hvilket giver omfattende dækning og ultimativ beskyttelse. Den ultrabrede pasform forbedrer ikke kun beskyttelsen mod stød, men opretholder også din enheds slanke profil, hvilket sikrer et sømløst og stilfuldt look. Pletfri belægning: Hold din skærm klar og ren, Ud over sin utrolige styrke har PanzerGlass® Ceramic Screen Protector en særlig pletfri belægning, der holder din skærm uberørt. Denne belægning reducerer effektivt fingeraftryk, pletter og fedtmærker og sikrer, at din skærm forbliver krystalklar og berøringsfølsom, uanset hvor ofte du bruger din telefon. Hvorfor vælge PanzerGlass® Keramisk skærmbeskyttelse til iPhone 16?, 5 gange stærkere: Uovertruffen holdbarhed, der er 5 gange stærkere end nogen af vores tidligere beskyttelser. Ekstrem modstandsdygtighed over for slag: Tåler et fald med en 320 g stålkugle fra 2,5 meter uden at gå i stykker, hvilket giver dig uovertruffen sikkerhed. Ultra bred pasform: Dækker hele skærmen og sikrer maksimal beskyttelse fra kant til kant. Pletfri belægning: Reducerer fingeraftryk og fedt, så din skærm holdes ren og klar. Elegant design: Beskytter uden at gå på kompromis med det stilfulde look på din iPhone 16. Opgrader din iPhone 16 med PanzerGlass® Ceramic Screen Protection - den ultimative skærmbeskyttelse, der giver en styrke ud over det sædvanlige og en upåklagelig finish. Lad dig ikke nøjes med mindre, når det gælder beskyttelse af din enhed, vælg det bedste med PanzerGlass®. Bestil din PanzerGlass® Ceramic Screen Protector til iPhone 16 i dag, og oplev fremtidens skærmbeskyttelse!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685002298
Varenr.: D07522
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærmbeskyttelse PanzerGlass Ceramic Protection til iPhone 16
219 kr
Til butik
Skærmbeskyttelse PanzerGlass Ceramic Protection til iPhone 16 billede

Produktinformation

PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16Med Ceramic Protection rækker PanzerGlass ud efter stjernerne og giver dig sin stærkeste skærmbeskytter til dato … ja, faktisk er Ceramic Protection hele 5 gange stærkere end vores stærkeste skærmbeskytter til dato! Det svarer til, at du kan lade en 320 g tung stålkugle falde fra 2,5 meter og ned på skærmbeskytteren, uden at den får så meget som en revne. Det er et tungtvejende argument, hvis du spørger os. Skærmbeskytteren er lavet af certificeret keramisk glas fra japanske Ohara. Keramisk glas er ikke blot et af verdens mest ridsefaste materialer, men indeholder også ikke-synlige krystaller, der forhindrer revner i at sprede sig. Det giver keramisk glas en styrke, som ikke kan opnås med konventionelt skærmbeskytterglas. Og som om det ikke var nok, sikrer Oharas nano-krystalliseringsteknik en hidtil uset klarhed i glasset, som endda er udstyret med en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs. Den medfølgende EasyAligner gør installationen så legende let, at de fleste kan klare den i første forsøg. Og ellers er det bare at følge trin-for-trin-guiden eller scanne QR-koden til sådan-installerer-du-videoen. Når først skærmbeskyttelsen sidder på telefonen, er det slut med at frygte synet af din skærm med kurs mod asfalten. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede "Tilføj til kurv". Skærmbeskytteren har størrelsen "Ultra-Wide Fit". Det betyder, at den dækker fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en fuldendt skærmoplevelse og efterlader lidt plads langs kanterne til et beskyttende cover fra PanzerGlass . Og vil du passe ekstra godt på din telefon, kan du nemt kombinere skærmbeskytteren og coveret med en PanzerGlass PicturePerfect eller HoopsTM kameralinsebeskytter. P.S. Ligesom alle vores andre produkter leveres Ceramic Protection i en FSC-m...

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.06g
EAN: 5715685002298
Varenr.: 1808684
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærmbeskyttelse PanzerGlass Ceramic Protection til iPhone 16
239 kr
Til butik
Skærmbeskyttelse PanzerGlass Ceramic Protection til iPhone 16 billede

Produktinformation

PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16Med Ceramic Protection rækker PanzerGlass ud efter stjernerne og giver dig sin stærkeste skærmbeskytter til dato … ja, faktisk er Ceramic Protection hele 5 gange stærkere end vores stærkeste skærmbeskytter til dato! Det svarer til, at du kan lade en 320 g tung stålkugle falde fra 2,5 meter og ned på skærmbeskytteren, uden at den får så meget som en revne. Det er et tungtvejende argument, hvis du spørger os. Skærmbeskytteren er lavet af certificeret keramisk glas fra japanske Ohara. Keramisk glas er ikke blot et af verdens mest ridsefaste materialer, men indeholder også ikke-synlige krystaller, der forhindrer revner i at sprede sig. Det giver keramisk glas en styrke, som ikke kan opnås med konventionelt skærmbeskytterglas. Og som om det ikke var nok, sikrer Oharas nano-krystalliseringsteknik en hidtil uset klarhed i glasset, som endda er udstyret med en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs. Den medfølgende EasyAligner gør installationen så legende let, at de fleste kan klare den i første forsøg. Og ellers er det bare at følge trin-for-trin-guiden eller scanne QR-koden til sådan-installerer-du-videoen. Når først skærmbeskyttelsen sidder på telefonen, er det slut med at frygte synet af din skærm med kurs mod asfalten. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede "Tilføj til kurv". Skærmbeskytteren har størrelsen "Ultra-Wide Fit". Det betyder, at den dækker fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en fuldendt skærmoplevelse og efterlader lidt plads langs kanterne til et beskyttende cover fra PanzerGlass . Og vil du passe ekstra godt på din telefon, kan du nemt kombinere skærmbeskytteren og coveret med en PanzerGlass PicturePerfect eller HoopsTM kameralinsebeskytter. P.S. Ligesom alle vores andre produkter leveres Ceramic Protection i en FSC-mærket æske, der kan genanvendes.FSC -mærket emballageLeveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.Ultra-Wide FitGiver dig maksimal beskyttelse og en fuldendt skærmoplevelse, samtidig med at den efterlader plads til en case.Beskytter i tilfælde af tabBeskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.RidsefastBeskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.StødabsorberendeBeskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.Nem installationSå nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.Længere levetidPasser på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.100 % berøringsfølsomhedFøles som den originale skærm med 100 % berøringsfølsomhed.EasyAligner medfølgerDen medfølgende EasyAligner gør det så nemt at sætte glasset på telefonen, at alle kan gøre det, selv de mest fummelfingrede.NANOCERAMFremstillet med optisk glas fra Ohara, en førende japansk virksomhed. Det er 5x stærkere end vores hidtil stærkeste skærmbeskytter.Afvisende over for fingeraftrykOlie- og vandafvisende, hvilket betyder at spor af fingeraftryk samt snavs, håndsprit og håndcreme reduceres.GenereltBelægning: Oleofobisk, udtværingsfriBeregnet til: MobiltelefonBeskyttelse: RidseresistentsmudsresistentvandafviserdropbeskyttelsestødresistentstødresistentfingeraftryksresistentolieafviserfedtbeskyttelseBredde: 6.765 cmLængde: 14.365 cmPakkeindhold: Skærmbeskytter, EasyAlignerPakketype: HængeboksProduktmateriale: Hærdet glaspolyetylen tereftalat (PET)keramikProdukttype: Skærmbeskytter - glasRammefarve: SortTykkelse: 0.66 mmVægt: 18 gDiverseEgenskaber: Brug med omhuOverensstemmelsesstandarder: FSCMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 10.8 cmDybde ved forsendelse: 1.2 cmHøjde ved forsendelse: 19.5 cmVægt ved forsendelse: 56 gOplysninger om kompatibilitetDesignet for: Apple iPhone 16...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.06g
EAN: 5715685002298
Varenr.: 1808684
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass Ceramic Protection Apple iPhone 16
249 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass Ceramic Protection Apple iPhone 16
262 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002298 Modsvarer: N/A
329 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Ceramic Screen Protector iPhone 16 | Ultra-Wide Fit
369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002298 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002298 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK209 kr258 krKøb
2Boligcenter DK219 kr219 krKøb
3Vivas DK239 kr308 krKøb
4Ultrashop249 kr249 krKøb
5CompuMail DK262 kr262 krKøb
6InkClub DK329 kr329 krKøb
7Proshop DK369 kr408 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002298 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002298 Modsvarer: N/A i 173 dage. Laveste pris i perioden er 189,95 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 262 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 227 kr.

Den nuværende pris på 209 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002298 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002298 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026209 kr1 kr (0%)
21. maj 2026210 kr2 kr (1%)
20. maj 2026212 kr1 kr (0%)
19. maj 2026213 kr1 kr (0%)
16. maj 2026212 kr1 kr (0%)
14. maj 2026211 kr1 kr (0%)
8. maj 2026210 kr1 kr (0%)
7. maj 2026209 kr1 kr (0%)
6. maj 2026210 kr1 kr (0%)
3. maj 2026209 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret