Gå til hovedindhold

Panasonic Wi-Fi modul for fjernstyring af varmepumper

PanasonicApp-styret fjernbetjeningHjemmekomfort og energistyringEAN: 5025232874873

Panasonic CZ-TACG1 Wi-Fi styring til smart kontrol af luft/luft varmepumper via app. Energiovervågning, timer-funktioner og støtte til 200 enheder. Læs mere

Pris fra 2.499 krtil 3.099 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 600 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.011 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Panasonic Wi-Fi modul for fjernstyring af varmepumper og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2499 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Panasonic Wi-Fi modul til varmepumper
2.499 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Panasonic Wi-Fi modul for fjernstyring af varmepumper
3.086 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Panasonic WIFI styring CZ-TACG1 luft/luft
3.086,41 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Panasonic wifi-modul til varmepumpe
3.099 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Panasonic Wi-Fi modul til varmepumper
3.099 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Panasonic Wi-Fi modul til varmepumper
3.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic Wi-Fi modul for fjernstyring af varmepumper koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic Wi-Fi modul for fjernstyring af varmepumper koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK2.499 kr2.499 krKøb
2LavprisEl3.086 kr3.086 krKøb
3EL-GROSSISTEN3.086,41 kr3.086,41 krKøb
4Greenline3.099 kr3.099 krKøb
5CompletVVS3.099 kr3.099 krKøb
6LavprisVVS3.099 kr3.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Panasonic CZ-TACG1 Wi-Fi Styring

Panasonic

Panasonic CZ-TACG1 Wi-Fi styring til smart kontrol af luft/luft varmepumper via app. Energiovervågning, timer-funktioner og støtte til 200 enheder.

• wifi styring varmepumpe
• panasonic app styring
• smart varmepumpe
• trådløs betjening
• comfort cloud
• klimastyring app
• Hjemmekomfort og energistyring
• App-styret fjernbetjening

Beskrivelse

Panasonic CZ-TACG1 er et avanceret Wi-Fi styringsmodul til Panasonic luft/luft varmepumper. Med Panasonic Comfort Cloud app kan du styre temperatur, blæserhastighed og timer-funktioner direkte fra din smartphone. Modulet understøtter op til 200 enheder og flere brugere, hvilket gør det ideelt til både private hjem og erhverv. Energiovervågningsfunktionen hjælper dig med at optimere forbruget og reducere driftsomkostninger. Let installation via CN-CNT port på indendørsenheden. Kompatibel med de fleste Panasonic luft/luft varmepumper. Sikker WPA2-PSK kryptering og 2,4 GHz Wi-Fi understøttelse sikrer stabil forbindelse.

Specifikationer

type:Wi-Fi styringsmodul
farve:Hvid
model:CZ-TACG1
vægt:310 gram
mærke:Panasonic
kryptering:WPA2-PSK
app_support:iOS og Android
max_enheder:200 stk
tilslutning:CN-CNT port
wifi_standard:IEEE 802.11 b/g/n (2.4 GHz)
timer_funktioner:Ja
energiovervågning:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke varmepumper er kompatible med CZ-TACG1?

Modulet er kompatibelt med de fleste Panasonic luft/luft varmepumper med CN-CNT port. Tjek produktdatabladet for fuld kompatibilitetsliste.

Kan jeg styre flere varmepumper med samme modul?

Nej, hvert modul styrer én varmepumpe, men via appen kan du administrere op til 200 enheder og oprette flere brugerkonti.

Hvordan installeres Wi-Fi modulet?

Modulet monteres direkte på indendørsenheden via CN-CNT porten. Det får strøm fra varmepumpen og kræver kun Wi-Fi forbindelse til din router.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Panasonic Wi-Fi modul for fjernstyring af varmepumper

PriceData har fulgt prisen på Panasonic Wi-Fi modul for fjernstyring af varmepumper i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.011 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 3.086 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.650 kr.

Den nuværende pris på 2.499 kr er 51% over normalprisen. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Panasonic Wi-Fi modul for fjernstyring af varmepumper. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Panasonic Wi-Fi modul for fjernstyring af varmepumper de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20262.499 kr587 kr (19%)
16. maj 20263.086 kr587 kr (23%)
29. apr. 20262.499 kr150 kr (6%)
24. apr. 20262.349 kr50 kr (2%)
23. apr. 20262.399 kr50 kr (2%)
2. apr. 20262.349 kr859 kr (58%)
28. mar. 20261.490 kr479 kr (47%)
27. mar. 20261.011 kr479 kr (32%)
24. mar. 20261.490 kr479 kr (47%)
22. feb. 20261.011 kr128 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret