Gå til hovedindhold

Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm

PanasonicKameraobjektiverEAN: 5025232899074
Pris fra 15.957 krtil 24.280,3 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 8.323,3 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 15.388 kr 17. maj

Sammenlign priser på Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15957 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm
15.957 kr
Til butik
Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm billede

Produktinformation

Telefoto zoom objektiv, 24 mm, 70 mm, f/2.8, L-Mount, for Leica SL2, SL2-S; Leica CL; Panasonic Lumix DC-BS1H, S1, S1R, S1H, S5, S5M2, S5M2X; Sigma fp, fp L

Produktspecifikationer

Mærke: Panasonic
Kategori: Objektiv
Artikel nr.: S-E2470E
EAN: 5025232899074
Varenr.: 3369258
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Panasonic Lumix S Pro 24-70mm F/2.8
17.999 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Panasonic LUMIX S PRO 24-70MM F2,8 L-MOUNT
24.280,3 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK15.957 kr15.957 krKøb
2Dustin DK17.999 kr18.085,25 krKøb
3MAXiPRO24.280,3 kr24.280,3 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm

PriceData har fulgt prisen på Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm i 135 dage. Laveste pris i perioden er 15.388 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 15.989 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 15.812 kr.

Den nuværende pris på 15.957 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Panasonic Lumix S PRO S-E2470E - telephoto zoom lens - 24 mm - 70 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202615.957 kr463 kr (3%)
23. maj 202615.494 kr106 kr (1%)
17. maj 202615.388 kr106 kr (1%)
14. maj 202615.494 kr463 kr (3%)
12. maj 202615.957 kr3 kr (0%)
14. apr. 202615.954 kr35 kr (0%)
11. apr. 202615.989 kr35 kr (0%)
9. apr. 202615.954 kr35 kr (0%)
2. feb. 202615.989 kr44 kr (0%)
20. jan. 202615.945 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret