Gå til hovedindhold

Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW

PanasonicEludstyrNanoe-X luftrensningEnergieffektiv hjemmeopvarmningEAN: 5025232881598

Panasonic CS-Z25UFEAW-1 gulvmodel varmepumpe med 5,5 kW varmekapacitet og A++ energieffektivitet. Integreret nanoe-X luftrensningsteknologi og R32 kølemiddel. Læs mere

Pris fra 5.430 krtil 6.622 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.192 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.332 kr 6. maj

Sammenlign priser på Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5430 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW
5.430 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW
5.649 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Panasonic GULVKONSOLL CS-Z25UFEAW-1 - Split type indendørs enhed - vægmonteret
5.728 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Panasonic L/l Gulvmodel Cs-z25ufeaw-1
6.066 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW
6.155 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW
6.215 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW
6.399 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Panasonic luft/luft CS-Z25UFEAW-1, gulvmodel indedel
6.448,67 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Panasonic luft/luft varmepumpe 5,0 kW Z Gulvmodel R32 indedel - CS-Z25UFEAW-1
6.622 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl5.430 kr5.430 krKøb
2CompletVVS5.649 kr5.649 krKøb
3CS MEGASTORE DK5.728 kr5.728 krKøb
4Elvvs.dk6.066 kr6.066 krKøb
5BilligVVS DK6.155 kr6.155 krKøb
6LavprisVVS6.215 kr6.215 krKøb
7Greenline6.399 kr6.399 krKøb
8EL-GROSSISTEN6.448,67 kr6.448,67 krKøb
9WATTOO.DK6.622 kr6.622 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Panasonic CS-Z25UFEAW-1 Luft/Luft Varmepumpe Gulvmodel

Panasonic

Panasonic CS-Z25UFEAW-1 gulvmodel varmepumpe med 5,5 kW varmekapacitet og A++ energieffektivitet. Integreret nanoe-X luftrensningsteknologi og R32 kølemiddel.

• varmepumpe
• gulvmodel
• panasonic varmepumpe
• luft luft
• klimaanlæg
• indedel
• nanoe-x
• inverter
• Energieffektiv hjemmeopvarmning
• Nanoe-X luftrensning

Beskrivelse

Panasonic CS-Z25UFEAW-1 er en innovativ luft til luft varmepumpe designet som gulvmodel, perfekt til installation under vinduer eller i rum hvor væghængt montering ikke er mulig. Med 5,5 kW maksimal varmekapacitet og A++ energieffektivitet leverer den både varme og køling året rundt. Varmepumpen er udstyret med Panasonics avancerede nanoe-X luftrensningsteknologi, som renser luften med elektrostatiske vandpartikler og sikrer altid ren og frisk luft. Den miljøvenlige R32 kølemiddel kombineret med SCOP 4,7 og SEER 8,1 gør den til et energieffektivt valg. Med støjniveau så lavt som 19 dB på laveste indstilling, integreret WiFi-kompatibilitet og mulighed for app-styring, er den ideel til moderne hjem der prioriterer komfort og miljøhensyn. Dækker typisk 100-137 m² afhængigt af boligens isoleringsstand.

Specifikationer

mål:600 x 750 x 207 mm
scop:4,7
seer:8,1
farve:Hvid
vægt:13 kg
garanti:2 år
kølemiddel:R32
installation:Gulvmontering
luftstrøm_køl:9,6 m³/min
støjniveau_max:38 dB
støjniveau_min:19 dB
wifi_kompatibel:Ja
luftstrøm_varme:9,9 m³/min
energiklasse_køl:A++
energiklasse_varme:A++
kølekapacitet_max:3,4 kW
varmekapacitet_max:5,5 kW
rørtilslutning_gas:3/8 tommer
årligt_forbrug_køl:108 kWh
årligt_forbrug_varme:894 kWh
kølekapacitet_nominel:2,5 kW
rørtilslutning_væske:1/4 tommer
varmekapacitet_nominel:3,4 kW

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan varmepumpen både varme og køle?

Ja, CS-Z25UFEAW-1 kan både opvarme med op til 5,5 kW og køle med op til 3,4 kW kapacitet året rundt.

Hvor støjsvag er varmepumpen?

På laveste indstilling (Q-lav) er støjniveauet kun 19 dB, hvilket gør den ekstremt støjsvag og velegnet til soveværelser.

Kræver den særlig installation?

Ja, varmepumpen skal monteres af en KMO-autoriseret montør da den indeholder flourholdige drivhusgasser. Dette er lovkrav.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW

PriceData har fulgt prisen på Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW i 162 dage. Laveste pris i perioden er 5.332 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 5.649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.532 kr.

Den nuværende pris på 5.430 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Panasonic CS-Z25UFEAW-1 luft til luft varmepumpe, gulvmontage, indedel, 5,5 kW de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20265.430 kr219 kr (4%)
11. maj 20265.649 kr219 kr (4%)
9. maj 20265.430 kr148 kr (3%)
8. maj 20265.578 kr68 kr (1%)
7. maj 20265.646 kr314 kr (6%)
6. maj 20265.332 kr314 kr (6%)
5. maj 20265.646 kr314 kr (6%)
30. apr. 20265.332 kr265 kr (5%)
2. mar. 20265.597 kr1 kr (0%)
1. mar. 20265.598 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret