Gå til hovedindhold

Paco Rabanne XS Excess Pour Homme EDT (Stop Beauty Waste) 100 ml

Pris fra 238 krtil 639 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 401 kr (63% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Paco Rabanne XS Excess Pour Homme EDT (Stop Beauty Waste) 100 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 238 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PACO RABANNE Pure XS Pour Homme Eau de Toilette 100 ml
238 kr
Til butik
PACO RABANNE Pure XS Pour Homme Eau de Toilette 100 ml billede

Produktinformation

Paco Rabanne Pure XS Pour Homme Eau de Toilette 100 ml Paco Rabanne Pure XS Pour Homme er en intens og sensuel duft til mænd, der ønsker at udstråle selvsikkerhed og karisma. Denne Eau de Toilette kombinerer friskhed, krydderi og varme i en moderne, maskulin komposition, som gør den både dristig og forførende. Duften åbner med livlige og krydrede topnoter af ingefær, grapefrugt og mynte, som straks vækker sanserne. Hjertet afslører aromatiske canelle- og vaniljeagtige noter, der tilføjer varme og dybde, mens basen med cedertræ, læder og myrrhe giver en sensuel og langvarig finish. Duftnoter: Topnoter: Ingefær, Grapefrugt, Mynte Hjertenoter: Kanel, Vanilje Basenoter: Cedertræ, Læder, Myrrhe Paco Rabanne Pure XS Pour Homme er ideel til aftener, særlige lejligheder eller enhver mand, der ønsker en dristig, sensuel og vedvarende duftoplevelse.

Produktspecifikationer

Mærke: PACO RABANNE
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3349668111343
EAN: 3349668111343
Varenr.: 3419239
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Paco Rabanne XS Pour Homme Edt 100ml
344 kr
Til butik
Paco Rabanne XS Pour Homme Edt 100ml billede

Produktinformation

XS by Paco Rabanne is a woody aromatic fragrance for men. Top notes: Bergamot, rosemary, mint, lemon, dragon and mandarin orange Heart notes: Juniper, Brazilian rosewood, sage, Bourbon Geranium and coriander Base notes: Sandalwood, musk, amber, oak moss, vanilla, cedar and patchouli.

Produktspecifikationer

Mærke: Paco Rabanne
Kategori: Parfume til ham
EAN: 3349668111343
Varenr.: C11405
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Paco Rabanne - XS for Men - 100 ml - Edt
-36%398,95 kr
Før 625 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Paco Rabanne XS Excess Pour Homme EDT (Stop Beauty Waste) 100 ml
-2%639 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Paco Rabanne XS Excess Pour Homme EDT (Stop Beauty Waste) 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Paco Rabanne XS Excess Pour Homme EDT (Stop Beauty Waste) 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK238 kr277 krKøb
2Teknikproffset DK344 kr393 krKøb
3BilligParfume.dk398,95 kr398,95 krKøb
4Beautycos DK639 kr639 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Paco Rabanne XS Excess Pour Homme EDT (Stop Beauty Waste) 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Paco Rabanne XS Excess Pour Homme EDT (Stop Beauty Waste) 100 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 238 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 398,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 321 kr.

Den nuværende pris på 238 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 31% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Paco Rabanne XS Excess Pour Homme EDT (Stop Beauty Waste) 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Paco Rabanne XS Excess Pour Homme EDT (Stop Beauty Waste) 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026238 kr10 kr (4%)
15. maj 2026248 kr93 kr (27%)
14. maj 2026341 kr2 kr (1%)
10. maj 2026343 kr1 kr (0%)
5. maj 2026344 kr66 kr (24%)
2. maj 2026278 kr2 kr (1%)
24. apr. 2026276 kr68 kr (20%)
16. apr. 2026344 kr26 kr (8%)
15. apr. 2026318 kr2 kr (1%)
14. apr. 2026320 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret