Gå til hovedindhold

Paco Rabanne Lady Million Edp Spray carton @ 24 bottle x 30 ml

RabanneParfume og eau de cologneDiamant-formet flakonDaglig parfume til den moderne kvindeEAN: 3349668612611

Rabanne Lady Million er en dristig og ultra-feminin blomsterduft med noter af neroli, jasmin og patchouli. Diamant-formet flakon symboliserer luksus. Læs mere

Pris fra 304 krtil 580 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 276 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Paco Rabanne Lady Million Edp Spray carton @ 24 bottle x 30 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 304 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rabanne Lady Million Eau De Parfum 30 ml (woman)
304 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PACO RABANNE Lady Million Eau de Parfum 30 ml
329 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Paco Rabanne Lady Million Edp Spray carton @ 24 bottle x 30 ml
360 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
RABANNE Lady Million Eau de Parfum - 30 ml
468 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Rabanne Lady Million EdP (30ml)
-3%560 kr
Før 580 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Rabanne Lady Million Eau De Parfum 30 ml For her
560 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Rabanne Lady Million Eau De Parfum 30 ml
580 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Paco Rabanne Lady Million Edp Spray carton @ 24 bottle x 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Paco Rabanne Lady Million Edp Spray carton @ 24 bottle x 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK304 kr343 krKøb
2Proshop DK329 kr368 krKøb
3Teknikproffset DK360 kr409 krKøb
4NordicFeel DK468 kr468 krKøb
5Bangerhead DK560 kr560 krKøb
6Cocopanda DK560 kr560 krKøb
7EauDeParfum.dk580 kr580 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Rabanne Lady Million Eau de Parfum 30 ml

Rabanne

Rabanne Lady Million er en dristig og ultra-feminin blomsterduft med noter af neroli, jasmin og patchouli. Diamant-formet flakon symboliserer luksus.

• Daglig parfume til den moderne kvinde
• Diamant-formet flakon

Beskrivelse

Rabanne Lady Million Eau de Parfum er en dristig og ultra-feminin blomsterduft til den frygtløse, livlige kvinde. Duften åbner med friske top noter af neroli, hindbær og bitter appelsin. I hjertet finder vi arabisk jasmin, appelsinblomst og gardenia, som skaber en forførende sødme. Base noterne af patchouli, hvid honning og rav afslutter denne vanedannende duft. Den eksklusive diamant-formede flakon symboliserer luksus og overflod. Perfekt til den moderne kvinde som ønsker at føle sig som en million.

Specifikationer

Køn:For kvinder
Type:Eau de Parfum
Volumen:30 ml
Top noter:Neroli, hindbær, bitter appelsin
Base noter:Patchouli, hvid honning, rav
Flakonform:Diamant-formet
Hjerte noter:Arabisk jasmin, appelsinblomst, gardenia

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Lady Million på huden?

Som Eau de Parfum har Lady Million en høj koncentration af duftolier og holder typisk 6-8 timer på huden med god projektion.

Hvad gør Lady Million speciel sammenlignet med andre parfumer?

Lady Million er unik med sin diamant-formede flakon og kombinationen af friske top noter med varme base noter af honning og patchouli.

Er Lady Million egnet til daglig brug?

Ja, Lady Million er alsidigt og kan bruges både til hverdag og særlige lejligheder. Duften er feminin uden at være overvældende.

Hvilken årstid passer Lady Million bedst til?

Med sine blomster- og frugtnoter er Lady Million perfekt til forår og sommer, men kan også bruges året rundt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Paco Rabanne Lady Million Edp Spray carton @ 24 bottle x 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Paco Rabanne Lady Million Edp Spray carton @ 24 bottle x 30 ml i 176 dage. Laveste pris i perioden er 304 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 374,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 336 kr.

Den nuværende pris på 304 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Paco Rabanne Lady Million Edp Spray carton @ 24 bottle x 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Paco Rabanne Lady Million Edp Spray carton @ 24 bottle x 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026304 kr25 kr (8%)
26. maj 2026329 kr5 kr (1%)
1. maj 2026334 kr5 kr (2%)
29. apr. 2026329 kr2 kr (1%)
28. apr. 2026331 kr4 kr (1%)
11. mar. 2026335 kr6 kr (2%)
17. feb. 2026329 kr5 kr (2%)
5. feb. 2026324 kr18 kr (6%)
31. jan. 2026306 kr41 kr (12%)
30. jan. 2026347 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret