Gå til hovedindhold

PACO RABANNE 1 Million Royal Eau De Parfum Spray 100ml

RabanneParfume og eau de cologneEAN: 3349668617050
Pris fra 695 krtil 1.049 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 354 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 620,26 kr 24. apr.

Sammenlign priser på PACO RABANNE 1 Million Royal Eau De Parfum Spray 100ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 695 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Rabanne 1 Million Royal Parfum 100 ml
695 kr
Til butik
Rabanne 1 Million Royal Parfum 100 ml billede

Produktinformation

👑 Parfum-koncentration · Amber-træagtig signatur · Langtidsholdbar og intens En magnetisk, selvsikker duft, der løfter 1 Million-universet til et mere luksuriøst niveau. Denne Parfum-fortolkning er skabt til dig, der vil efterlade et markant indtryk med et varm-krydret og sofistikeret spor, der bliver på huden længe. Duftprofil Kompositionen balancerer friske, krydrede åbninger med aromatiske nuancer og en dyb, varm base. Resultatet er en rig og moderne signatur, der fungerer både til aftenbrug og særlige anledninger. Topnoter: mandarin, bergamot, kardemomme Hjertenoter: lavendel, violblad, salvie Bundnoter: benzoin, cedertræ, patchouli Fordele Parfum-koncentration for intens duftoplevelse og øget holdbarhed. Amber-træagtig karakter med krydret friskhed, der giver dybde uden at blive tung. Alsidig og iøjnefaldende – ideel til aftener, events og øjeblikke, hvor du vil skille dig ud. Ikonisk flakon fra 1 Million-serien med et sofistikeret, kongeligt twist. Sådan bruger du den Påfør 1–3 sprays på rene, tørre pulspunkter (hals, håndled og/eller bryst). Hold ca. 10–15 cm afstand ved påføring for en fin, jævn tåge. Undgå at gnide håndleddene mod hinanden – det kan ændre duftens udvikling. Ønsker du ekstra sillage, kan du give et let spray på indersiden af jakken eller kraven (test altid først på et diskret sted). Anledning og sæson Fremragende valg til aftener, fester og formelle begivenheder. Den varme base gør den særligt velegnet i køligere vejr, men den friske åbning gør, at duften sagtens kan bæres året rundt. Tips til bedre holdbarhed Fugtet hud binder duft bedre – anvend en neutral, uparfumeret lotion inden påføring. Opbevar flasken mørkt og køligt for at bevare duftens kvalitet længere.

Produktspecifikationer

Mærke: Paco Rabanne
Kategori: Parfume
Størrelse: 100.00ml
Artikel nr.: 3349668617050
EAN: 3349668617050
Varenr.: 3349668617050
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PACO RABANNE 1 Million Royal Eau De Parfum Spray 100ml
734 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
RABANNE One Million Royal Eau de Parfum - 100 ml
820 kr
Til butik
RABANNE One Million Royal Eau de Parfum - 100 ml billede

Produktinformation

En duft der holder hele dagenEn kraftfuld parfume der giver dig et markant duftspor fra morgen til aften. 1 Million Royal er skabt til manden, der ved hvad han vil have: en duft der fungerer og holder, hvad den lover. Med en høj koncentration af parfumeolie får du en vedvarende effekt, der følger dig gennem hele dagen.Duften kombinerer friske citrusnoter med træagtige basnoter i en sammensætning, der giver karakter uden at være påtrængende. Mandarin og bergamot i toppen, lavendel og salvia i hjertet, afsluttet med cedertræ og patchouli i bunden. Resultatet er en distinkt duft, der skiller sig ud.FordeleHolder i op til 12 timer takket være høj parfumekoncentrationMarkant duftspor der giver selvtillidFrisk og træagtig kombination med dybdePasser til daglig brug og særlige lejlighederIkonisk flaskedesign med rødt juvelemblemAnvendelseSpray på pulspunkter: håndled, hals og bryst. Påfør på ren hud efter bad for bedst holdbarhed. Et par spray er nok til at skabe et tydeligt duftspor.En pålidelig duft til den moderne mand. Prøv den i dag.

Produktspecifikationer

Mærke: RABANNE
Kategori: Herreparfume
Størrelse: 100 ml
Artikel nr.: 112134
EAN: 3349668617050
Varenr.: 112134
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Paco Rabanne - 1 Million Royal - 100 ml - Edp
-19%849 kr
Før 1.050 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Rabanne One Million Royal Parfum (100 ml)
-0%1.049 kr
Før 1.050 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rabanne One Million Royal Parfum 100 ml
1.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PACO RABANNE 1 Million Royal Eau De Parfum Spray 100ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PACO RABANNE 1 Million Royal Eau De Parfum Spray 100ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK695 kr695 krKøb
2Proshop DK734 kr773 krKøb
3NordicFeel DK820 kr820 krKøb
4BilligParfume.dk849 kr849 krKøb
5Bangerhead DK1.049 kr1.049 krKøb
6Lyko DK1.049 kr1.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PACO RABANNE 1 Million Royal Eau De Parfum Spray 100ml

PriceData har fulgt prisen på PACO RABANNE 1 Million Royal Eau De Parfum Spray 100ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 601 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 860 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 664 kr.

Den nuværende pris på 695 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for PACO RABANNE 1 Million Royal Eau De Parfum Spray 100ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for PACO RABANNE 1 Million Royal Eau De Parfum Spray 100ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026695 kr71 kr (11%)
23. maj 2026624 kr71 kr (10%)
19. maj 2026695 kr25 kr (4%)
14. maj 2026670 kr4 kr (1%)
9. maj 2026674 kr4 kr (1%)
7. maj 2026670 kr8 kr (1%)
2. maj 2026662 kr15 kr (2%)
30. apr. 2026677 kr4 kr (1%)
27. apr. 2026681 kr4 kr (1%)
25. apr. 2026677 kr56,74 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret