Gå til hovedindhold

Tandberg Data Overland-Tandberg 8586-RDX, RDX-patron, RDX, 1 TB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor

Tandberg DataMedierEAN: 7050779085862
Pris fra 1.738 krtil 2.869 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.131 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.609 kr 15. apr.

Sammenlign priser på Overland-Tandberg 8586-RDX, RDX-patron, RDX, 1 TB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1738 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Overland Tandberg RDX QuikStor 1x RDX 1TB
1.738 kr
Til butik
Overland Tandberg RDX QuikStor 1x RDX 1TB billede

Produktinformation

Overland-Tandberg - RDX HDD-kassette - 1 TB - med 3 års Advanced Replacement Service - for P/N: 8636-RDX, 8782-RDX, 8785-RDX, 8813-RDX

Produktspecifikationer

Mærke: TANDBERG
Artikel nr.: 8586-RDX
EAN: 7050779085862
Varenr.: 987656081
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tandberg Data Tandberg RDX QuikStor
1.738 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Overland-Tandberg 8586-RDX, RDX-patron, RDX, 1 TB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor
1.771 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RDX kassette 1 TB - Overland-Tandberg HDD (single)
2.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RDX kassette 1 TB - Overland-Tandberg HDD (single)
2.219 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tandberg Rdx Quikstor
2.749 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Overland-Tandberg RDX 1.0TB Cartridge
2.869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overland-Tandberg 8586-RDX, RDX-patron, RDX, 1 TB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overland-Tandberg 8586-RDX, RDX-patron, RDX, 1 TB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.738 kr1.738 krKøb
2Proshop DK1.738 kr1.738 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.771 kr1.771 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb
6Dustin DK2.749 kr2.835,25 krKøb
7Ultrashop2.869 kr2.869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Overland-Tandberg 8586-RDX, RDX-patron, RDX, 1 TB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor

PriceData har fulgt prisen på Overland-Tandberg 8586-RDX, RDX-patron, RDX, 1 TB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.516 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 2.749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.875 kr.

Den nuværende pris på 1.738 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Overland-Tandberg 8586-RDX, RDX-patron, RDX, 1 TB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Overland-Tandberg 8586-RDX, RDX-patron, RDX, 1 TB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.738 kr27 kr (2%)
29. maj 20261.711 kr11 kr (1%)
28. maj 20261.722 kr11 kr (1%)
27. maj 20261.711 kr27 kr (2%)
26. maj 20261.738 kr27 kr (2%)
22. maj 20261.711 kr27 kr (2%)
20. maj 20261.738 kr41 kr (2%)
19. maj 20261.697 kr88 kr (5%)
15. apr. 20261.609 kr152 kr (9%)
14. apr. 20261.761 kr152 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret