Gå til hovedindhold

Purus Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid

PurusSanitetEAN: 7391543519559
Pris fra 21,8 krtil 36 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 14,2 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18,75 kr 9. maj

Sammenlign priser på Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 21.8 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1.1/2" Omløber x 40 mm Purus overgang
21,8 kr
Til butik
1.1/2" Omløber x 40 mm Purus overgang billede

Produktinformation

1.1/2" Omløber x 40 mm Purus overgang

Produktspecifikationer

EAN: 7391543519559
Varenr.: 15842795716943
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
1.1/2 Omløber x 40 mm Purus overgang
22,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid
23 kr
Til butik
Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid billede

Produktinformation

Fleksibel hvid overgang til afløb Denne hvide overgang er skabt til at sikre en pålidelig og tæt forbindelse mellem afløbsrør med 40 mm udvendig diameter og tilslutninger med 1 1/2" indvendigt gevind. Overgangen er fremstillet i holdbar PP-plast, der...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: White
Størrelse: Ø40 mm x 1 1/2"
EAN: 7391543519559
Varenr.: 750410041
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
1.1/2 Omløber x 40 mm Purus overgang
27,54 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Hvid overgangsmuffe 1.1/2'' - 40 mm
30 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hvid Purus overgangsmuffe, 1.1/2´´ - 40 mm
35 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid
36 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN21,8 kr21,8 krKøb
2VVS.dk22,75 kr22,75 krKøb
3BilligVVS DK23 kr23 krKøb
4CS MEGASTORE DK27,54 kr66,54 krKøb
5Proshop DK30 kr69 krKøb
6Elvvs.dk35 kr35 krKøb
7CompletVVS36 kr36 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid

PriceData har fulgt prisen på Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 18 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 22 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 21,8 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Overgangsmuffe, Ø40 mm x 1 1/2" mm, plast, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202621,8 kr
26. maj 202621 kr
24. maj 202621,8 kr
22. maj 202621 kr2,25 kr (12%)
9. maj 202618,75 kr2,25 kr (11%)
28. apr. 202621 kr1 kr (5%)
18. apr. 202620 kr2 kr (9%)
17. apr. 202622 kr2 kr (10%)
14. mar. 202620 kr1 kr (5%)
13. mar. 202621 kr1 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret