Gå til hovedindhold

OtterBox Defender Series XT Beskyttelsescover Mørk side (klar/sort) Apple iPhone 16 Pro

OtterBoxMobiltelefon – coversEAN: 0840304769360
Pris fra 229 krtil 249 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 20 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 223 kr 25. apr.

Sammenlign priser på OtterBox Defender Series XT Beskyttelsescover Mørk side (klar/sort) Apple iPhone 16 Pro og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 229 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Otterbox Defender XT Dark Side Robust cover til iPhone 16 Pro
229 kr
Til butik
Otterbox Defender XT Dark Side Robust cover til iPhone 16 Pro billede

Produktinformation

Otterbox Defender XT Dark Side er bygget i to lag og testet til at klare 5 gange flere fald end MIL-STD-810G-standarden – et robust valg til iPhone 16 Pro, hvis du bruger telefonen meget i hverdagen og vil beskytte den uden at ændre din måde at bruge den på. Coveret er kompatibelt med iPhone 16 Pro og konstrueret, så slag og stød fordeles bedre omkring telefonen. Faldsikring i to lag Med den to-lags konstruktion får du et ydre lag, der tager imod slag, og et indre lag, der hjælper med at absorbere stød omkring kanter og hjørner. Det gør coveret egnet, hvis du ofte har telefonen med på farten eller vil minimere risikoen ved hverdagens tab og bump. MagSafe-opladning og gennemsigtigt design MagSafe-understøttelse betyder, at du kan oplade via MagSafe uden at skulle tage coveret af. Ved USB-C-porten er der støvbeskyttelse, som hjælper med at holde snavs ude af porten i daglig brug, og det gennemsigtige design lader telefonens udseende træde tydeligt frem. I pakken: Otterbox Defender XT Dark Side Robust cover til iPhone 16 Pro.

Produktspecifikationer

Mærke: Otterbox
Kategori: Cover til iPhone 16 (e, Plus, Pro & Pro Max)
Artikel nr.: 77-96112
EAN: 0840304769360
Varenr.: 24461
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OtterBox Defender Series XT Beskyttelsescover Mørk side (klar/sort) Apple iPhone 16 Pro
229 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OtterBox Defender XT Clear Apple iPhone 16 Pro Dark Side - clear/black
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Defender Series XT Beskyttelsescover Mørk side (klar/sort) Apple iPhone 16 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Defender Series XT Beskyttelsescover Mørk side (klar/sort) Apple iPhone 16 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK229 kr229 krKøb
2CompuMail DK229 kr229 krKøb
3Proshop DK249 kr288 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OtterBox Defender Series XT Beskyttelsescover Mørk side (klar/sort) Apple iPhone 16 Pro

PriceData har fulgt prisen på OtterBox Defender Series XT Beskyttelsescover Mørk side (klar/sort) Apple iPhone 16 Pro i 183 dage. Laveste pris i perioden er 223 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 253 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 232 kr.

Den nuværende pris på 229 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for OtterBox Defender Series XT Beskyttelsescover Mørk side (klar/sort) Apple iPhone 16 Pro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for OtterBox Defender Series XT Beskyttelsescover Mørk side (klar/sort) Apple iPhone 16 Pro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026229 kr1 kr (0%)
28. maj 2026228 kr1 kr (0%)
13. maj 2026229 kr6 kr (3%)
25. apr. 2026223 kr6 kr (3%)
9. apr. 2026229 kr24 kr (9%)
3. apr. 2026253 kr24 kr (10%)
25. feb. 2026229 kr21 kr (8%)
23. feb. 2026250 kr19 kr (8%)
22. feb. 2026231 kr1 kr (0%)
20. feb. 2026230 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret