Gå til hovedindhold

OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation)

Pris fra 488 krtil 719 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 231 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 441 kr 17. maj

Sammenlign priser på OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 488 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OtterBox Defender Apple iPad (A16/10th gen) black
488 kr
Til butik
OtterBox Defender Apple iPad (A16/10th gen) black billede

Produktinformation

Beskyttende kasse til tablet, grov, polykarbonat, syntetisk gummi, sort, for Apple 10.9-inch iPad (10. generation); iPad A16 Wi-Fi, A16 Wi-Fi + Cellular

Produktspecifikationer

Mærke: OtterBox
Kategori: Tablet Covers Cases
Artikel nr.: 77-89953
EAN: 0840262399678
Varenr.: 3367258
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Otterbox Defender Etui til iPad 10,9 (10. gen.)
489 kr
Til butik
Otterbox Defender Etui til iPad 10,9 (10. gen.) billede

Produktinformation

Otterbox Defender giver omfattende beskyttelse til iPad 10,9 (10. generation) og hjælper med at mindske risikoen for faldskader, støv og skærmskader. Etuiet er opbygget i tre lag, som tilsammen giver et stødsikkert beskyttelsesniveau. Med indbygget skærmbeskyttelse ligger skærmen bag et ekstra lag, så den er bedre beskyttet, når tabletten er i tasken eller bruges flittigt. Beskyttelse hele vejen rundt Beskyttelsesniveauet dækker faldskader, støv og skærmskader, så hele enheden er bedre beskyttet frem for kun kanterne. Dæksler til alle porte mindsker risikoen for, at støv og snavs finder vej ind i åbningerne, og ekstra beskyttelse til knapperne gør dem mindre udsatte i daglig brug. Gennemtænkte detaljer til daglig brug Den indbyggede stander gør det muligt at stille iPad 10,9 (10. generation) op, når du vil se video eller arbejde mere komfortabelt. Præcise udskæringer til kamera og USB-C-port betyder, at du stadig kan tage billeder og oplade, mens etuiet bliver siddende. Bemærk: Passer til iPad 10,9 (10. generation). Passer ikke til iPad Air 10,9. I pakken: Otterbox Defender etui til iPad 10,9 (10. generation).

Produktspecifikationer

Mærke: Otterbox
Kategori: iPad cover
Artikel nr.: 77-89953
EAN: 0840262399678
Varenr.: 22721
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation)
563 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
OtterBox Defender etui til Apple iPad 10. generation - sort
599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
OtterBox Defender etui til Apple iPad 10. generation - sort
619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation)
719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK488 kr527 krKøb
2Av-Cables DK489 kr489 krKøb
3CompuMail DK563 kr563 krKøb
4Boligcenter DK599 kr599 krKøb
5Vivas DK619 kr698 krKøb
6Ultrashop719 kr719 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation)

PriceData har fulgt prisen på OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 422 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 524 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 455 kr.

Den nuværende pris på 488 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for OtterBox Defender Series Beskyttende kasse Sort Apple 10.9-inch iPad (10. generation) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026488 kr1 kr (0%)
25. maj 2026489 kr46 kr (10%)
24. maj 2026443 kr4 kr (1%)
22. maj 2026447 kr5 kr (1%)
20. maj 2026442 kr4 kr (1%)
18. maj 2026446 kr5 kr (1%)
17. maj 2026441 kr3 kr (1%)
15. maj 2026444 kr4 kr (1%)
14. maj 2026448 kr5 kr (1%)
12. maj 2026443 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret