Gå til hovedindhold

Otter Products OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation)

Pris fra 199 krtil 299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 100 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 167 kr 14. mar.

Sammenlign priser på OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 199 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Otterbox Defender Mobilcover til iPhone 6, 6s, 7, 8, SE
199 kr
Til butik
Otterbox Defender Mobilcover til iPhone 6, 6s, 7, 8, SE billede

Produktinformation

Otterbox Defender mobilcover er opbygget i flere lag af polycarbonat og gummi, der hjælper med at tage imod stød, før de når din telefon. Den hårde yderside kombineret med en mere eftergivende inderside giver coveret evnen til at fordele slag og stød mellem lagene. Coveret passer til iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8 og iPhone SE. Flerlags konstruktion der tager imod stød Når du taber din iPhone, er det coverets lag af polycarbonat og gummi, der hjælper med at absorbere påvirkningen, så telefonens kanter ikke rammes direkte. Slag og stød fordeles mellem de flere lag i stedet for at blive overført til telefonen. Støvbeskyttelse til udsatte knapper og porte Støvbeskyttelse ved Lightning-porten og Mute-knappen hjælper med at holde små partikler ude af de mest udsatte åbninger. Det betyder, at port og knap er bedre skærmet, når du for eksempel har telefonen i lommen eller tasken. I pakken: Otterbox Defender mobilcover.

Produktspecifikationer

Mærke: Otterbox
Kategori: Cover til iPhone 8 (Plus)
Artikel nr.: Defender
EAN: 0660543424949
Varenr.: 90687
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation)
213 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OtterBox Defender Apple iPhone SE (3rd/2nd gen)/8/7 - black
229 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd genera
299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK199 kr199 krKøb
2CompuMail DK213 kr213 krKøb
3Proshop DK229 kr268 krKøb
4Ultrashop299 kr299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation)

PriceData har fulgt prisen på OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation) i 164 dage. Laveste pris i perioden er 167 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 190 kr.

Den nuværende pris på 199 kr er 5% over normalprisen. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for OtterBox Defender Series Apple iPhone 8 & iPhone 7 Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 2026199 kr8 kr (4%)
14. apr. 2026191 kr24 kr (14%)
14. mar. 2026167 kr25 kr (13%)
12. mar. 2026192 kr7 kr (4%)
11. mar. 2026199 kr20 kr (11%)
19. feb. 2026179 kr4 kr (2%)
12. feb. 2026183 kr4 kr (2%)
5. feb. 2026187 kr8 kr (4%)
3. feb. 2026195 kr1 kr (1%)
1. feb. 2026194 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret