Gå til hovedindhold

OSRAM Osram DULUX LED Kompaktlysstofrør 18W/830 2G11 4058075557772 Modsvarer: N/A

OsramElpærerEAN: 4058075557772
Pris fra 148 krtil 253 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 105 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 145 kr 13. mar.

Sammenlign priser på OSRAM Osram DULUX LED Kompaktlysstofrør 18W/830 2G11 4058075557772 Modsvarer: N/A og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 148 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Osram Dulux 2G11 LED kompaktrør, 18W, 3000K
148 kr
Til butik
Osram Dulux 2G11 LED kompaktrør, 18W, 3000K billede

Produktinformation

Kompaktrør fra Osram Osram DULUX er udelukkende for lamper med HF spole da de ikke har indbygget starter. Røret indeholder ikke kviksølv. LED-erstatning for konventionelle kompaktrør til brug i armaturer med mekanisk forkobling (CCG) eller til 230V.

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Pærer
Farve: white
Størrelse: 417 x 44 mm
EAN: 4058075557772
Varenr.: 5657042526
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram Dulux L LED kompaktrør til HF 2G11, 18W, 3000K
159 kr
Til butik
Osram Dulux L LED kompaktrør til HF 2G11, 18W, 3000K billede

Produktinformation

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: El artikler
Farve: white
Størrelse: 417 x 44 mm
EAN: 4058075557772
Varenr.: 5657042526
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Dulux 2G11 LED kompaktrør, 18W, 3000K
175 kr
Til butik
Osram Dulux 2G11 LED kompaktrør, 18W, 3000K billede

Produktinformation

Kompaktrør fra Osram Osram Dulux er udelukkende for lamper med HF spole da de ikke har indbygget starter. Røret indeholder ikke kviksølv. LED-erstatning for konventionelle kompaktrør til brug i armaturer med mekanisk forkobling (CCG) eller til 230V.

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Lyskilder
Farve: white
Størrelse: 417 x 44 mm
EAN: 4058075557772
Varenr.: 5657042526
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram LED pære DULUX LED 2G11
185 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Dulux 2G11 LED kompaktrør, 18W, 3000K
189 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OSRAM Osram DULUX LED Kompaktlysstofrør 18W/830 2G11 4058075557772 Modsvarer: N/A
-0%195 kr
Før 195,21 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram Dulux 2G11 LED kompaktrør, 18W, 3000K
199 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OSRAM DULUX L LED 18W/830 2070lm (36W) 2G11 HF+230V
253 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM Osram DULUX LED Kompaktlysstofrør 18W/830 2G11 4058075557772 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM Osram DULUX LED Kompaktlysstofrør 18W/830 2G11 4058075557772 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl148 kr148 krKøb
2LavprisVærktøj159 kr159 krKøb
3BilligVVS DK175 kr175 krKøb
4Proshop DK185 kr224 krKøb
5Greenline189 kr189 krKøb
6InkClub DK195 kr195 krKøb
7LavprisVVS199 kr199 krKøb
8CS MEGASTORE DK253 kr292 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OSRAM Osram DULUX LED Kompaktlysstofrør 18W/830 2G11 4058075557772 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på OSRAM Osram DULUX LED Kompaktlysstofrør 18W/830 2G11 4058075557772 Modsvarer: N/A i 182 dage. Laveste pris i perioden er 131 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 149 kr.

Den nuværende pris på 148 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for OSRAM Osram DULUX LED Kompaktlysstofrør 18W/830 2G11 4058075557772 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for OSRAM Osram DULUX LED Kompaktlysstofrør 18W/830 2G11 4058075557772 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026148 kr11 kr (7%)
30. maj 2026159 kr11 kr (7%)
15. maj 2026148 kr21 kr (12%)
14. maj 2026169 kr3 kr (2%)
13. maj 2026166 kr6 kr (4%)
12. maj 2026160 kr1 kr (1%)
11. maj 2026159 kr11 kr (7%)
24. apr. 2026148 kr11 kr (7%)
23. apr. 2026159 kr11 kr (7%)
30. mar. 2026148 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret