Gå til hovedindhold

Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v

OsramElpærerEAN: 4058075559295
Pris fra 111 krtil 166 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 55 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 111 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Osram Dulux 2G10 LED kompaktrør, 20W, 3000K
111 kr
Til butik
Osram Dulux 2G10 LED kompaktrør, 20W, 3000K billede

Produktinformation

Kompaktrør fra Osram Dette rør er designet som erstatning for dine ældre kompaktrør. Røret kan installeres i de fleste lamper ved brug af enten den eksisterende forkobling eller direkte tilslutning til 230V. Med en betydelig levetidsforlængelse på 30.000...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Pærer
Farve: white
Størrelse: 222 x 89 mm
EAN: 4058075559295
Varenr.: 5657042568
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v
111 kr
Til butik
Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v billede

Produktinformation

Produkttype: LED Serie: Dulux Form: Rør Sokkel/fatning: 2G10 Farve: Hvid Materiale: Glas Effekt: 20 W Tilsvarende effekt: 36 W Lumen: 2250 lm Lumen pr. watt: 112 lm Kelvin: 3000 K Ra≥-værdi: 80 Spredningsvinkel: 120 ° Levetid: 30000 timer Antal tænd o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: LED Kompaktlysrør
EAN: 4058075559295
Varenr.: 2810881
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram Dulux 2G10 LED kompaktrør, 20W, 3000K
119 kr
Til butik
Osram Dulux 2G10 LED kompaktrør, 20W, 3000K billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Pærer
Farve: white
Størrelse: 222 x 89 mm
EAN: 4058075559295
Varenr.: 5657042568
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram Dulux F LED kompaktrør til EM 2G10, 20W, 3000K
119 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Dulux 2G10 LED kompaktrør, 20W, 3000K
129 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Dulux 2G10 LED kompaktrør, 20W, 3000K
139 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram LED pære Dulux F 20W/830 (36W) EM/230V 2G10
166 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl111 kr111 krKøb
2Elvvs.dk111 kr111 krKøb
3LavprisVVS119 kr119 krKøb
4LavprisVærktøj119 kr119 krKøb
5BilligVVS DK129 kr129 krKøb
6Greenline139 kr139 krKøb
7Proshop DK166 kr205 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v

PriceData har fulgt prisen på Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v i 181 dage. Laveste pris i perioden er 104 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 119 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 110 kr.

Den nuværende pris på 111 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Osram LED Kompakt Dulux F 2G10 20w/830 (2250 lumen), ikke dæmpbar (=36w kompaktrør), EM + 230v de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026111 kr8 kr (7%)
11. maj 2026119 kr8 kr (7%)
24. apr. 2026111 kr8 kr (7%)
23. apr. 2026119 kr8 kr (7%)
2. mar. 2026111 kr8 kr (7%)
1. mar. 2026119 kr8 kr (7%)
15. feb. 2026111 kr1 kr (1%)
31. jan. 2026110 kr1 kr (1%)
16. jan. 2026109 kr1 kr (1%)
9. jan. 2026108 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret