Gå til hovedindhold

Ledvance Osram LED Classic B 60 Filament DIM P 5.9W 827 Fr E14 Dimmbare LED-Lampen, klassis

LedvanceLED-pærerEAN: 4099854464515
Pris fra 51 krtil 179 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 128 kr (72% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Osram LED Classic B 60 Filament DIM P 5.9W 827 Fr E14 Dimmbare LED-Lampen, klassis og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 51 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ledvance Classic E14 kertepære, 2700K, 5,9W
-2%51 kr
Før 52 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ledvance Classic E14 kertepære, 2700K, 5,9W billede

Produktinformation

Dæmpbar LED kertepære med E14 fatning varm hvidt lys til hele hjemmet Her får du en LED kertepære, der passer perfekt til både lamper i stuen, på værelset eller i gangen. Med sin klassiske kerteform og matte glasoverflade ligner den de gammeldags pærer,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Pærer
Farve: white
Størrelse: 35 mm x 100 mm
EAN: 4099854464515
Varenr.: 5657065639
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledvance Classic E14 kertepære, 2700K, 5,9W
62 kr
Til butik
Ledvance Classic E14 kertepære, 2700K, 5,9W billede

Produktinformation

Dæmpbar LED kertepære med E14 fatning 806 lumen Her får du en LED kertepære, der passer perfekt til både lamper i stuen, køkkenet eller gangen. Den erstatter nemt de gamle 60W glødepærer, men bruger kun 5,9W så du sparer på strømmen uden at gå på kompro...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Pærer
Farve: white
Størrelse: 35 mm x 100 mm
EAN: 4099854464515
Varenr.: 5657065639
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Classic E14 kertepære, 2700K, 5,9W
63 kr
Til butik
Ledvance Classic E14 kertepære, 2700K, 5,9W billede

Produktinformation

LED kerte med varm og dæmpbar belysning til hjemmet Med denne LED kerte fra Ledvance får du det bedste fra to verdener: det klassiske udtryk fra en traditionel kertepære og alle fordelene ved moderne LED-teknologi. Den matte overflade giver et blødt, beha...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: LED pærer
Farve: white
Størrelse: 35 mm x 100 mm
EAN: 4099854464515
Varenr.: 5657065639
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LEDVANCE LED kerte mat 806lm 5,9W/827 (60W) E14 dæmpbar
68,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DIM KER MT 60 5,9W 827 E14
68,9 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Classic E14 kertepære, 2700K, 5,9W
69 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Classic E14 kertepære, 2700K, 5,9W
75 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Osram LED Classic B 60 Filament DIM P 5.9W 827 Fr E14 Dimmbare LED-Lampen, klassis
179 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram LED Classic B 60 Filament DIM P 5.9W 827 Fr E14 Dimmbare LED-Lampen, klassis koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram LED Classic B 60 Filament DIM P 5.9W 827 Fr E14 Dimmbare LED-Lampen, klassis koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl51 kr51 krKøb
2LavprisVVS62 kr62 krKøb
3LampeGuru.dk63 kr63 krKøb
4vvsfittings.dk68,75 kr68,75 krKøb
5EL-GROSSISTEN68,9 kr68,9 krKøb
6BilligVVS DK69 kr69 krKøb
7Greenline75 kr75 krKøb
8CompuMail DK179 kr179 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Osram LED Classic B 60 Filament DIM P 5.9W 827 Fr E14 Dimmbare LED-Lampen, klassis

PriceData har fulgt prisen på Osram LED Classic B 60 Filament DIM P 5.9W 827 Fr E14 Dimmbare LED-Lampen, klassis i 181 dage. Laveste pris i perioden er 51 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 62 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 55 kr.

Den nuværende pris på 51 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Osram LED Classic B 60 Filament DIM P 5.9W 827 Fr E14 Dimmbare LED-Lampen, klassis. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Osram LED Classic B 60 Filament DIM P 5.9W 827 Fr E14 Dimmbare LED-Lampen, klassis de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202651 kr11 kr (18%)
30. maj 202662 kr11 kr (22%)
12. maj 202651 kr11 kr (18%)
11. maj 202662 kr11 kr (22%)
3. maj 202651 kr6 kr (11%)
27. apr. 202657 kr1 kr (2%)
24. apr. 202656 kr6 kr (10%)
23. apr. 202662 kr6 kr (11%)
13. apr. 202656 kr2 kr (4%)
10. apr. 202654 kr2 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret