Gå til hovedindhold

Oras Safira kkkenarmatur, 5 liter varmvandtsbeholder, Normal tud, 1-grebs, Krom

OrasSanitetEAN: 6414150078842
Pris fra 1.709 krtil 2.166,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 457,25 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Oras Safira kkkenarmatur, 5 liter varmvandtsbeholder, Normal tud, 1-grebs, Krom og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1709 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Safira køkkenarmatur, 5 liters vandvarmer, krom
1.709 kr
Til butik
Oras Safira køkkenarmatur, 5 liters vandvarmer, krom billede

Produktinformation

Et Oras Safira armatur med tilhørende vandvarmer er ideel til sommerhuset, garagen eller lignende hvor der ikke er tilsluttet varmt vand. For installation er det nødvendigt med en fast tilførsel af koldt vand og elektricitet, hvor vandvarmeren kan tilslut...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Oras
Kategori: Køkkenvaske
Farve: chrome
EAN: 6414150078842
Varenr.: 705923604
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Oras Safira køkkenarmatur, 5 liters vandvarmer, krom
1.799 kr
Til butik
Oras Safira køkkenarmatur, 5 liters vandvarmer, krom billede

Produktinformation

Oras Safira 1023FDen nemmeste måde at få varmt vand i hanen i din fritidsbolig.Oras Safira køkkenarmaturet leveres med en 5 liters vandvarmer, som kan tilsluttes en koldtvandshane og give varmt vand.Max. Flow 5l/min. Grundet opvarmningen af vandet, er det...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Oras
Kategori: Vaske & armaturer
Farve: chrome
EAN: 6414150078842
Varenr.: 705923604
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Oras Safira kkkenarmatur, 5 liter varmvandtsbeholder, Normal tud, 1-grebs, Krom
1.840 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oras Safira køkkenarmatur, 5 liters vandvarmer, krom
1.840 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Safira køkkenarmatur med vandvarmer, krom
1.844 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras 1023F
1.988 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Oras Safira Køkkenarmatur med 5 ltr. vandvarmer til fritidshuset.
2.024 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SAFIRA KØKKENARMATUR MED 5L VANDVARMER
2.028,35 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Safira køkkenarmatur med 5l vandvarmer
2.166,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Safira kkkenarmatur, 5 liter varmvandtsbeholder, Normal tud, 1-grebs, Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Safira kkkenarmatur, 5 liter varmvandtsbeholder, Normal tud, 1-grebs, Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.709 kr1.709 krKøb
2CompletVVS1.799 kr1.799 krKøb
3WATTOO.DK1.840 kr1.840 krKøb
4BilligVVS DK1.840 kr1.840 krKøb
5Proshop DK1.844 kr1.844 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.988 kr1.988 krKøb
7Elvvs.dk2.024 kr2.024 krKøb
8EL-GROSSISTEN2.028,35 kr2.028,35 krKøb
9MaintainIt2.166,25 kr2.166,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oras Safira kkkenarmatur, 5 liter varmvandtsbeholder, Normal tud, 1-grebs, Krom

PriceData har fulgt prisen på Oras Safira kkkenarmatur, 5 liter varmvandtsbeholder, Normal tud, 1-grebs, Krom i 163 dage. Laveste pris i perioden er 1.642 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 1.850 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.786 kr.

Den nuværende pris på 1.709 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Oras Safira kkkenarmatur, 5 liter varmvandtsbeholder, Normal tud, 1-grebs, Krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Oras Safira kkkenarmatur, 5 liter varmvandtsbeholder, Normal tud, 1-grebs, Krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.709 kr90 kr (5%)
1. jun. 20261.799 kr90 kr (5%)
26. maj 20261.709 kr90 kr (5%)
24. maj 20261.799 kr90 kr (5%)
17. maj 20261.709 kr131 kr (7%)
16. maj 20261.840 kr131 kr (8%)
12. maj 20261.709 kr90 kr (5%)
11. maj 20261.799 kr90 kr (5%)
3. maj 20261.709 kr132 kr (7%)
1. maj 20261.841 kr31 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret