Gå til hovedindhold

Oras Safira Håndvaskarmatur med 5 ltr. vandvarmer til fritidshuset.

OrasSanitetEAN: 6414150078538
Pris fra 1.561 krtil 2.691,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.130,25 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.482 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Oras Safira Håndvaskarmatur med 5 ltr. vandvarmer til fritidshuset. og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1561 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Oras Safira hndvaskbatteri med vandvarmer, Krom
1.561 kr
Til butik
Oras Safira hndvaskbatteri med vandvarmer, Krom billede

Produktspecifikationer

Mærke: Oras
Kategori: WATTOO.DK VVS Vandhaner Hndvaskarmaturer
EAN: 6414150078538
Varenr.: 701645604
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Safira 1003F håndvaskarmatur med vandvarmer, krom
1.600 kr
Til butik
Oras Safira 1003F håndvaskarmatur med vandvarmer, krom billede

Produktinformation

Håndvaskarmatur med vandvarmer til fritidshuset. Max. Flow: 5 l/min. Grundet opvarmningen af vandet, er det naturligt, at der kan dryppe vand fra luftblanderen. Luftblanderen må ikke udskiftes til en anden, der må ligeledes heller ikke tilsluttes andet udstyr til armaturet. 5 liters trykløs vandvarmer til stikprop. Nem installation. Virkeområde +35°-85°C (anbefaling +65°C). For at forebygge frostskader, skal armaturet og vandvarmeren tømmes for vand før vinter. Vandvarmeren må kun installeres sammen med det originale, tilhørende Oras armatur. Advarsel! Vandvarmeren kan varme vandet op til +85°C. Brugerne bør gøres opmærksomme på, at vandet fra armaturet er varmt fra start, når dette åbnes. Armaturet og vandvarmeren må ikke installeres særskilt. Tekniske oplysninger: Elforbrug: Årligt forbrug 501 kWh, dagligt forbrug 501/365 = 1,373 kWh Forbrugsprofil: XXS Lydeffektniveau: 15 dB Energieffektivitet ved opvarmning: 37,7 % Forholdregler: Det anbefales, at monterings- og brugsvejledningen gennemlæses inden installation og brug. Denne følger med i produktets indpakning og kan ligeledes hentes på www.oras.com. Bortskaffelse af produktet: Produktet skal bortskaffes ved indlevering på en standard genbrugsstation.

Produktspecifikationer

Mærke: Oras
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 1003F
EAN: 6414150078538
Varenr.: 2896406
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Safira 1003F, Vask til badeværelset, Krom
1.632 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
1.749 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Safira håndvaskarmatur, 5 liters vandvarmer, krom
1.779 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Safira håndvaskarmatur med 5l vandvarmer
1.811,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oras Safira håndvaskarmatur, 5 liters vandvarmer, krom
-10%2.069 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Oras Safira Håndvaskarmatur med vandvarmer til fritidshuset.
2.691,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Safira Håndvaskarmatur med 5 ltr. vandvarmer til fritidshuset. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Safira Håndvaskarmatur med 5 ltr. vandvarmer til fritidshuset. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.561 kr1.561 krKøb
2Proshop DK1.600 kr1.600 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.632 kr1.632 krKøb
4Elvvs.dk1.749 kr1.749 krKøb
5LavprisVVS1.779 kr1.779 krKøb
6MaintainIt1.811,25 kr1.811,25 krKøb
7BilligVVS DK2.069 kr2.069 krKøb
8vvsfittings.dk2.691,25 kr2.691,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oras Safira Håndvaskarmatur med 5 ltr. vandvarmer til fritidshuset.

PriceData har fulgt prisen på Oras Safira Håndvaskarmatur med 5 ltr. vandvarmer til fritidshuset. i 167 dage. Laveste pris i perioden er 1.482 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 1.612 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.553 kr.

Den nuværende pris på 1.561 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Oras Safira Håndvaskarmatur med 5 ltr. vandvarmer til fritidshuset.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Oras Safira Håndvaskarmatur med 5 ltr. vandvarmer til fritidshuset. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.561 kr39 kr (2%)
1. jun. 20261.600 kr39 kr (2%)
27. maj 20261.561 kr39 kr (2%)
26. maj 20261.600 kr39 kr (2%)
23. maj 20261.561 kr39 kr (2%)
22. maj 20261.600 kr39 kr (2%)
10. maj 20261.561 kr8 kr (1%)
8. maj 20261.569 kr40 kr (2%)
7. maj 20261.609 kr32 kr (2%)
5. maj 20261.577 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret