Gå til hovedindhold

Oras Electra 9210FZ berøringsfri håndvaskarmatur · 3V/117mm tud · 1h m/bl · t/hv u/bv · forkromet · komposit

OrasSanitetBerøringsfri betjeningModerne badeværelserEAN: 6414150101625

Oras Electra håndvaskarmatur med berøringsfri sensor og Bluetooth-styring. Intelligent temperaturkontrol og vandbesparende teknologi for moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 1.296 krtil 2.160 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 864 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.290 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Oras Electra 9210FZ berøringsfri håndvaskarmatur · 3V/117mm tud · 1h m/bl · t/hv u/bv · forkromet · komposit og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1296 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Oras Electra berringsfrit hndvaskarmatur, 3 V, Bluetooth, krom
1.296 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Electra 92 håndvaskarmatur, berøringsfri, krom
1.296 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Electra 9210FZ berøringsfri håndvaskarmatur · 3V/117mm tud · 1h m/bl · t/hv u/bv · forkromet · komposit
1.377 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oras Electra 92 håndvaskarmatur, krom
-10%1.529 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Electra håndvaskarmatur 3v type 9210fz
1.583,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Electra 9210FZ berøringsfrit håndvaskarmatur, 3V, Bluetooth, krom
1.658 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Oras Electra Håndvaskarmatur, 3 V, Bluetooth, 9210FZ. Krom
2.160 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Electra 9210FZ berøringsfri håndvaskarmatur · 3V/117mm tud · 1h m/bl · t/hv u/bv · forkromet · komposit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Electra 9210FZ berøringsfri håndvaskarmatur · 3V/117mm tud · 1h m/bl · t/hv u/bv · forkromet · komposit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.296 kr1.296 krKøb
2LavprisVVS1.296 kr1.296 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.377 kr1.377 krKøb
4BilligVVS DK1.529 kr1.529 krKøb
5MaintainIt1.583,75 kr1.583,75 krKøb
6Proshop DK1.658 kr1.658 krKøb
7vvsfittings.dk2.160 kr2.160 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Oras Electra Håndvaskarmatur

Oras

Oras Electra håndvaskarmatur med berøringsfri sensor og Bluetooth-styring. Intelligent temperaturkontrol og vandbesparende teknologi for moderne badeværelser.

• vandhane
• håndvask armatur
• berøringsfri vandhane
• sensor armatur
• bluetooth vandhane
• electra armatur
• automatisk vandhane
• hygiejnisk armatur
• Moderne badeværelser
• Berøringsfri betjening

Beskrivelse

Oras Electra håndvaskarmatur fra 92-serien kombinerer moderne design med avanceret teknologi for det ultimative badeværelsesarmatur. Med sin berøringsfri sensorstyring og Bluetooth-forbindelse tilbyder det maksimal hygiejne og personlig tilpasning.

Armaturet er udstyret med intelligent sensorteknologi med tre optiske linser, der sikrer præcis detektering og nem betjening. Bluetooth-appen giver mulighed for at justere temperatur, vandflow og personlige indstillinger direkte fra din smartphone.

Den elegante kromfinish og afrundede firkantede design passer perfekt til moderne badeværelsestrends. Indbygget skoldningsbeskyttelse og intelligent temperaturmåling sikrer tryg brug for hele familien, mens den vandbesparende teknologi reducerer forbruget til kun 6 liter per minut.

Armaturet drives af to AA lithium-batterier og har en kompakt byggehøjde på 134 mm med 117 mm fremspring. Perfekt til både private hjem og offentlige miljøer hvor hygiejne er vigtig.

Specifikationer

serie:Electra 92
svingbar:Nej
betjening:Berøringsfri sensor
bluetooth:Ja, app-styret
materiale:Messing
montering:Bordmontering/vask
overflade:Krom blank
bundventil:Uden bundventil
fremspring:117 mm
luftblander:Med vippefunktion +/- 10°
modelnummer:9210FZ
tilslutning:Flexslanger med 3/8" omløbere
vandforbrug:6 l/min ved 3 bar
vandbesparende:Ja
strømforsyning:2x AA 1,5V lithium batterier
byggehøjde_total:134 mm
højde_til_udløb:110 mm
forsyningsspænding:3V
skoldningsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder batterierne i Oras Electra armaturet?

Med to AA lithium-batterier holder strømforsyningen typisk 2-3 år ved normal brug. Armaturet giver besked når batteriet skal skiftes.

Kan jeg justere vandtemperaturen via Bluetooth-appen?

Ja, gennem Oras Electra-appen kan du tilpasse temperaturindstillinger, vandflow og personlige præferencer direkte fra din smartphone.

Er armaturet egnet til offentlige badeværelser?

Ja, den berøringsfri betjening og hygiejniske design gør det ideelt til både private hjem og offentlige miljøer som kontorer og restauranter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oras Electra 9210FZ berøringsfri håndvaskarmatur · 3V/117mm tud · 1h m/bl · t/hv u/bv · forkromet · komposit

PriceData har fulgt prisen på Oras Electra 9210FZ berøringsfri håndvaskarmatur · 3V/117mm tud · 1h m/bl · t/hv u/bv · forkromet · komposit i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.290 kr (registreret d. 8. april 2026), højeste er 1.440 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.333 kr.

Den nuværende pris på 1.296 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Oras Electra 9210FZ berøringsfri håndvaskarmatur · 3V/117mm tud · 1h m/bl · t/hv u/bv · forkromet · komposit. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Oras Electra 9210FZ berøringsfri håndvaskarmatur · 3V/117mm tud · 1h m/bl · t/hv u/bv · forkromet · komposit de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.296 kr81 kr (6%)
1. jun. 20261.377 kr81 kr (6%)
30. apr. 20261.296 kr28 kr (2%)
29. apr. 20261.324 kr28 kr (2%)
23. apr. 20261.296 kr6 kr (0%)
8. apr. 20261.290 kr1 kr (0%)
6. apr. 20261.291 kr1 kr (0%)
4. apr. 20261.292 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.293 kr1 kr (0%)
1. apr. 20261.294 kr39 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret