Gå til hovedindhold

Oras Armatur Oras sensor 6/9/12 V - passer til Oras Bluetooth armaturer.

OrasSanitetBerøringsfri teknologiBadeværelse og køkkenEAN: 6414150086380

Oras Sensor 6/9/12V med berøringsfri infrarød teknologi til Bluetooth armaturer. Passer til Electra, Optima, Kubista og Inspera modeller. Læs mere

Pris fra 528 krtil 783,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 255,75 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 512 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Oras Armatur Oras sensor 6/9/12 V - passer til Oras Bluetooth armaturer. og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 528 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras 1001424V
528 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SENSOR, 6/9/12 V BLUETOOTH
528,53 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Oras sensor, 6/9/12 V, Bluetooth
529 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras sensor til Oras armaturer 6/9/12 volt med Bluetooth
548 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sensor, 6/9/12 v bluetooth
573,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Oras sensor 1001424V
589 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oras sensor 6/9/12 volt, til Oras armaturer med Bluetooth
620 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
655,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras sensor 6/9/12v
688 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Oras Electra sensor til 6222FZ
783,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Armatur Oras sensor 6/9/12 V - passer til Oras Bluetooth armaturer. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Armatur Oras sensor 6/9/12 V - passer til Oras Bluetooth armaturer. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK528 kr567 krKøb
2EL-GROSSISTEN528,53 kr528,53 krKøb
3WATTOO.DK529 kr529 krKøb
4LavprisVVS548 kr548 krKøb
5MaintainIt573,75 kr573,75 krKøb
6CompletVVS589 kr589 krKøb
7BilligVVS DK620 kr620 krKøb
8VVS.dk655,75 kr655,75 krKøb
9Proshop DK688 kr727 krKøb
10vvsfittings.dk783,75 kr783,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Oras Sensor 6/9/12V til Bluetooth armaturer

Oras

Oras Sensor 6/9/12V med berøringsfri infrarød teknologi til Bluetooth armaturer. Passer til Electra, Optima, Kubista og Inspera modeller.

• oras sensor
• bluetooth sensor
• armatur sensor
• berøringsfri vandhane
• oras reservedel
• infrarød sensor
• Badeværelse og køkken
• Berøringsfri teknologi

Beskrivelse

Oras Sensor 6/9/12V er en avanceret berøringsfri infrarød sensor designet til Oras armaturer med Bluetooth funktionalitet. Sensoren er kompatibel med populære Oras serier som Electra, Optima, Kubista og Inspera. Med autofokus teknologi og lavt batteri indikator sikrer sensoren pålidelig drift. Efterløbstiden kan justeres fra 1-20 sekunder, og den automatiske skylning kan programmeres. IP67 klassificering gør den velegnet til badeværelse og køkkenmiljøer. Erstatter tidligere model 600659V og installeres nemt som reservedel.

Specifikationer

vægt:40 gram
indikator:Lavt batteri
ip_klasse:IP67
spænding:6/9/12 V
sensortype:Autofokus infrarød
dimensioner:20 x 15 x 3 cm
efterløbstid:3 sekunder (justerbar 1-20 sek)
kompatibilitet:Electra, Optima, Kubista, Inspera
automatisk_skyl:Til/fra (1-120 timer)
maksimal_efterløbstid:2 minutter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke armaturer er sensoren kompatibel med?

Sensoren passer til Oras Electra, Optima, Kubista og Inspera armaturer med Bluetooth funktionalitet.

Kan efterløbstiden justeres?

Ja, efterløbstiden kan justeres fra 1-20 sekunder. Standard indstilling er 3 sekunder.

Er sensoren vandtæt?

Ja, sensoren har IP67 klassificering og er fuldt beskyttet mod vand og støv.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oras Armatur Oras sensor 6/9/12 V - passer til Oras Bluetooth armaturer.

PriceData har fulgt prisen på Oras Armatur Oras sensor 6/9/12 V - passer til Oras Bluetooth armaturer. i 181 dage. Laveste pris i perioden er 503 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 547 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 517 kr.

Den nuværende pris på 528 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Oras Armatur Oras sensor 6/9/12 V - passer til Oras Bluetooth armaturer.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Oras Armatur Oras sensor 6/9/12 V - passer til Oras Bluetooth armaturer. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026528 kr19 kr (3%)
13. maj 2026547 kr26 kr (5%)
10. apr. 2026521 kr9 kr (2%)
25. mar. 2026512 kr1 kr (0%)
22. mar. 2026513 kr1 kr (0%)
19. mar. 2026514 kr1 kr (0%)
16. mar. 2026515 kr1 kr (0%)
13. mar. 2026516 kr1 kr (0%)
10. mar. 2026517 kr1 kr (0%)
7. mar. 2026518 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret