Gå til hovedindhold

Oral-B Pro Junior elektrisk tandbørste til børn 6+ - roterende, grøn

Pris fra 234 krtil 359 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 125 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 229 kr 5. maj

Sammenlign priser på Oral-B Pro Junior elektrisk tandbørste til børn 6+ - roterende, grøn og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 234 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B PRO Junior 6+ Elektrisk Tandbørste til børn - Grøn
234 kr
Til butik
Oral-B PRO Junior 6+ Elektrisk Tandbørste til børn - Grøn billede

Produktspecifikationer

Mærke: Oral-B
Kategori: Elektriske tandbørster
Farve: 1
Artikel nr.: 743027
EAN: 8006540743027
Varenr.: 10542402
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Oral-B Pro Junior Tandbørste Grøn
237 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B Eltandbørste Pro1 Junior 6+ Green
247 kr
Til butik
Oral-B Eltandbørste Pro1 Junior 6+ Green billede

Produktinformation

- Professionel ren følelse hver dag og nænsom børstning med trykkontrol for tandkødet - Ekstra tynde bløde børstehår for en nænsom og alligevel effektiv rengøring - Sættes på pause hvert 30. sekund for at informere barnet om at gå videre til næste område, der skal børstes - 3 børsteindstillinger: Daily Clean, Sensitive og Polish - Elektrisk tandbørste til børn fra 6+ - Langtidsholdbart batteri med opladningsindikator, der signalerer, hvornår det er tid til at oplade - Indhold: 1 håndtag, 1 børstehoved, 1 oplader Det kan være noget af en opgave at få børn til at børste tænder. Oral-B Junior 6+ genopladelig elektrisk tandbørste fås i sjove farver, der hjælper med at motivere børn til at børste tænder og give dem sunde vaner for livet. Denne genopladelige elektriske tandbørste til børn har ekstra bløde børstehår, der har klinisk dokumentation for at være nænsom mod børns tænder og tandkød og samtidig fjerner mere plak end en manuel tandbørste. Den indbyggede børstetimer lærer børn at børste i 2 minutter, som tandlæger anbefaler, og advarer dem for hver 30 sekunder om at skifte til et nyt område i munden.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral-B
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: 8006540743027
EAN: 8006540743027
Varenr.: 3198655
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Oral B Grøn Tandbørste
282 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elektrisk tandbørste Oral-B Pro Junior - grøn
-12%289 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral-B Pro1 Junior 6+ - Green
-25%299 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elektrisk tandbørste Oral-B Pro Junior - grøn
-11%309 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral-B Pro Junior Tandbørste Grøn
339 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Elektrisk tandbørste Junior Green SUT
-14%359 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral-B Pro Junior elektrisk tandbørste til børn 6+ - roterende, grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral-B Pro Junior elektrisk tandbørste til børn 6+ - roterende, grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK234 kr273 krKøb
2CompuMail DK237 kr237 krKøb
3Proshop DK247 kr286 krKøb
4Teknikproffset DK282 kr331 krKøb
5Boligcenter DK289 kr289 krKøb
6NiceHair.dk299 kr299 krKøb
7Vivas DK309 kr378 krKøb
8Ultrashop339 kr339 krKøb
9Estore DK359 kr359 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oral-B Pro Junior elektrisk tandbørste til børn 6+ - roterende, grøn

PriceData har fulgt prisen på Oral-B Pro Junior elektrisk tandbørste til børn 6+ - roterende, grøn i 174 dage. Laveste pris i perioden er 229 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 282 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 243 kr.

Den nuværende pris på 234 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Oral-B Pro Junior elektrisk tandbørste til børn 6+ - roterende, grøn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Oral-B Pro Junior elektrisk tandbørste til børn 6+ - roterende, grøn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026234 kr4 kr (2%)
28. maj 2026230 kr1 kr (0%)
27. maj 2026231 kr1 kr (0%)
26. maj 2026232 kr1 kr (0%)
23. maj 2026233 kr1 kr (0%)
21. maj 2026234 kr1 kr (0%)
20. maj 2026235 kr1 kr (0%)
17. maj 2026236 kr6 kr (3%)
15. maj 2026230 kr1 kr (0%)
14. maj 2026231 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret