Gå til hovedindhold

Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid

OptomaElektronikEAN: 5055387667716
Pris fra 10.929 krtil 17.495 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 6.566 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.424 kr 22. maj

Sammenlign priser på Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10929 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Optoma UHZ66 DLP-projektor Ultra HD 4K VGA HDMI
10.929 kr
Til butik
Optoma UHZ66 DLP-projektor Ultra HD 4K VGA HDMI billede

Produktinformation

Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: E9PD7LD01EZ2
EAN: 5055387667716
Varenr.: 1001685126
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid
10.990 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Optoma Projektor UHZ66 - 3840 x 2160 - 4000 ANSI lumens
-23%11.499 kr
Før 14.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Optoma Projektor UHZ66 - 3840 x 2160 - 4000 ANSI lumens billede

Produktinformation

Kompakt højlyst 4K UHD-laserprojektor UHZ66 er en af Optomas mest kompakte og problemfri 4K UHD DuraCore-laserprojektorer til dato. Designet til vedligeholdelsesfri kontinuerlig drift leverer denne 4000-lumenprojektor en kraftfuld billedoplevelse med fleksible installationsfunktioner og omfattende tilslutningsmuligheder i et slankt, kompakt format, op til 34% mindre end tidligere Optoma-modeller.¹ For at understøtte Optomas commitment til bæredygtighed reducerer UHZ66 strømforbruget med op til 45% sammenlignet med Optomas lampebaserede projektorer.² Energisparende DuraCore-laserteknologi sikrer en lang produktlevetid på op til 30.000 timer uden behov for ekstra lamper, kræver minimal vedligeholdelse og er kviksølvfri, hvilket yderligere sænker CO2-aftrykket. En ekstra fordel er, at UHZ66 har en ekstern strømforsyning, som giver mere pålidelighed, bærbarhed og energieffektivitet. Designet med miljøet for øje er det miljøvenlige chassidesign fremstillet med op til 50% PCR (Post-Consumer Recycled) plast, og emballagen indeholder op til 97% genanvendelige materialer.³ Derudover tillader den kompakte produkt- og emballagestørrelse for Optoma UHZ66-projektoren, at der kan transporteres 2x flere produkter pr. container, hvilket giver mere effektiv logistik for at reducere CO2-udledningen yderligere.¹ UHZ66 tilbyder overlegen kontrast, præcis livagtig farvegengivelse til filmentusiaster og leverer lyse 4000 lumen, så sportsfans kan nyde live-action med lyset tændt. Den reducerer også inputforsinkelsen ned til kun 4,4 ms (1080p 240Hz) - perfekt til en konkurrencemæssig gamingfordel.

Produktspecifikationer

Mærke: Optoma
Kategori: Projektor
Artikel nr.: E9PD7LD01EZ2
EAN: 5055387667716
Varenr.: 3204861
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Optoma UHZ66 laserprojektor - 4K UHD, 4.000 ANSI lumen, hvid
12.699 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Optoma Uhz66 Uhd Laser
14.999 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Optoma 4K DLP laser projektor UHZ66
17.495 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK10.929 kr10.929 krKøb
2CS MEGASTORE DK10.990 kr10.990 krKøb
3Proshop DK11.499 kr11.499 krKøb
4Boligcenter DK12.699 kr12.699 krKøb
5Dustin DK14.999 kr15.085,25 krKøb
6Komplett DK17.495 kr17.495 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid

PriceData har fulgt prisen på Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid i 154 dage. Laveste pris i perioden er 7.424 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 12.805 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.331 kr.

Den nuværende pris på 10.929 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Optoma UHZ66 - DLP-projektor - laser - bærbar - 3D - 4000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K - LAN - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202610.929 kr3.504 kr (47%)
27. maj 20267.425 kr1 kr (0%)
22. maj 20267.424 kr453 kr (6%)
20. maj 20267.877 kr1.848 kr (19%)
18. maj 20269.725 kr405 kr (4%)
17. maj 20269.320 kr2 kr (0%)
8. maj 20269.318 kr3 kr (0%)
7. maj 20269.315 kr3 kr (0%)
6. maj 20269.318 kr2.501 kr (21%)
5. maj 202611.819 kr13 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret