Gå til hovedindhold

ONKYO TX-8470, 110 W, 2.0 kanaler, Stereo, 0,08%, 8 ohm (O), 20 - 20000 Hz

OnkyoEAN: 4573211155686
Pris fra 6.234 krtil 6.999 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 765 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.065 kr 30. apr.

Sammenlign priser på ONKYO TX-8470, 110 W, 2.0 kanaler, Stereo, 0,08%, 8 ohm (O), 20 - 20000 Hz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6234 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Onkyo Tx-8470 Stereoforstærker
6.234 kr
Til butik
Onkyo Tx-8470 Stereoforstærker billede

Produktinformation

Onkyo - Tx-8470 - Stereoforstærker - Sort - 2-Kanals - 140 W Pr. Kanal - Bluetooth

Produktspecifikationer

Mærke: Onkyo
Artikel nr.: TX-8470BMMP
EAN: 4573211155686
Varenr.: 1003395701
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ONKYO TX-8470, 110 W, 2.0 kanaler, Stereo, 0,08%, 8 ohm (O), 20 - 20000 Hz
6.455 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Onkyo TX-8470 stereo netværksreceiver
6.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ONKYO TX-8470, 110 W, 2.0 kanaler, Stereo, 0,08%, 8 ohm (O), 20 - 20000 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ONKYO TX-8470, 110 W, 2.0 kanaler, Stereo, 0,08%, 8 ohm (O), 20 - 20000 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.234 kr6.234 krKøb
2CS MEGASTORE DK6.455 kr6.455 krKøb
3Komplett DK6.999 kr6.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ONKYO TX-8470, 110 W, 2.0 kanaler, Stereo, 0,08%, 8 ohm (O), 20 - 20000 Hz

PriceData har fulgt prisen på ONKYO TX-8470, 110 W, 2.0 kanaler, Stereo, 0,08%, 8 ohm (O), 20 - 20000 Hz i 184 dage. Laveste pris i perioden er 5.065 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 8.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.633 kr.

Den nuværende pris på 6.234 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for ONKYO TX-8470, 110 W, 2.0 kanaler, Stereo, 0,08%, 8 ohm (O), 20 - 20000 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for ONKYO TX-8470, 110 W, 2.0 kanaler, Stereo, 0,08%, 8 ohm (O), 20 - 20000 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20266.234 kr1.169 kr (23%)
30. apr. 20265.065 kr1.934 kr (28%)
16. apr. 20266.999 kr1.636 kr (31%)
10. apr. 20265.363 kr67 kr (1%)
4. apr. 20265.430 kr120 kr (2%)
3. apr. 20265.310 kr120 kr (2%)
2. apr. 20265.430 kr195 kr (3%)
29. mar. 20265.625 kr1.374 kr (20%)
28. mar. 20266.999 kr540 kr (8%)
27. mar. 20266.459 kr540 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret