Gå til hovedindhold

OnePlus 13R - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED-skærm - 6.78 - 2780 x 1264 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 50 MP, 8 MP - front camera 16 MP - nebuløs noir

OnePlusMobiltelefonerKraftfuld Snapdragon 8 Gen 3 processorPremium smartphone til krævende brugereEAN: 6921815627982

OnePlus 13R kombinerer kraftfuld Snapdragon 8 Gen 3 processor med 12GB RAM og 256GB lager. 6.78" OLED skærm, tredobbelt kamera og 6000mAh batteri. Læs mere

Pris fra 3.888 krtil 6.349 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.461 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.887 kr 30. maj

Sammenlign priser på OnePlus 13R - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED-skærm - 6.78 - 2780 x 1264 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 50 MP, 8 MP - front camera 16 MP - nebuløs noir og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3888 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OnePlus 13R 256GB/12GB - Nebula Noir
-22%3.888 kr
Før 4.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Oneplus 13R 5G (256GB/ Nebula Noir)
3.888 kr
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
OnePlus 13R smartphone 5G 12/256 (sort)
4.998 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OnePlus 13R - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED-skærm - 6.78 - 2780 x 1264 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 50 MP, 8 MP - front camera 16 MP - nebuløs noir
5.198 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OnePlus 13R 6.78" 256GB Nebuløs noir
5.890 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
OnePlus 13R 256GB Black
6.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OnePlus 13R - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED-skærm - 6.78 - 2780 x 1264 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 50 MP, 8 MP - front camera 16 MP - nebuløs noir koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OnePlus 13R - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED-skærm - 6.78 - 2780 x 1264 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 50 MP, 8 MP - front camera 16 MP - nebuløs noir koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.888 kr3.888 krKøb
2Salgsbutikken.dk3.888 kr3.888 krKøb
3INphone.dk4.998 kr4.998 krKøb
4CS MEGASTORE DK5.198 kr5.198 krKøb
5CompuMail DK5.890 kr5.890 krKøb
6Ultrashop6.349 kr6.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

OnePlus 13R 5G 256GB Nebula Noir

OnePlus

OnePlus 13R kombinerer kraftfuld Snapdragon 8 Gen 3 processor med 12GB RAM og 256GB lager. 6.78" OLED skærm, tredobbelt kamera og 6000mAh batteri.

• Premium smartphone til krævende brugere
• Kraftfuld Snapdragon 8 Gen 3 processor

Beskrivelse

OnePlus 13R er en premium 5G smartphone der leverer exceptionel ydeevne til krævende brugere. Med den kraftfulde Snapdragon 8 Gen 3 processor og 12GB LPDDR5X RAM håndterer telefonen effortløst multitasking, gaming og streaming. Den store 6.78" OLED skærm med 120Hz opdateringsfrekvens og 4500 nits lysstyrke giver en fantastisk visuel oplevelse både indendørs og udendørs. Tredobbelt kamera systemet med 50MP hovedkamera, OIS stabilisering og 2x optisk zoom sikrer skarpe professionelle billeder i alle situationer. Det massive 6000mAh batteri med 80W SuperVOOC hurtigopladning holder dig kørende hele dagen. Med 256GB UFS 4.0 lager, IP65 beskyttelse og OxygenOS 15 baseret på Android 15 er OnePlus 13R den perfekte smartphone til både arbejde og underholdning.

Specifikationer

os:OxygenOS 15.0 (Android 15)
ram:12 GB LPDDR5X
lager:256 GB UFS 4.0
vægt:206 gram
skærm:6.78" OLED, 2780x1264, 120Hz, 4500 nits
batteri:6000 mAh, 80W SuperVOOC
telefoto:50MP Samsung S5KJN5, 2x zoom, f/2.0
processor:Snapdragon 8 Gen 3, 3.3 GHz
ultrawide:8MP, f/2.2, 112° FoV
beskyttelse:IP65, Gorilla Glass 7i
dimensioner:161.72 x 75.77 x 8.02 mm
frontkamera:16MP, f/2.4
hovedkamera:50MP Sony LYT-700, OIS, f/1.8
tilslutning:5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor hurtig er opladningen på OnePlus 13R?

OnePlus 13R understøtter 80W SuperVOOC hurtigopladning, som kan oplade det store 6000mAh batteri meget hurtigt. Batteriet har også en levetid på op til 1200 opladningscykler for langvarig holdbarhed.

Har OnePlus 13R god kamerakvalitet til fotografering?

Ja, telefonen har et avanceret tredobbelt kamerasystem med 50MP hovedkamera (Sony LYT-700 sensor) med OIS stabilisering, 50MP telefoto med 2x optisk zoom og 8MP ultrawide. Det understøtter 4K video, HDR og forskellige Pro-tilstande for professionelle resultater.

Er OnePlus 13R egnet til gaming og tunge apps?

Absolut. Med Snapdragon 8 Gen 3 processoren, 12GB LPDDR5X RAM og Adreno 750 GPU leverer telefonen top-ydeevne til gaming. 120Hz OLED skærmen giver flydende gameplay, og det avancerede kølesystem holder temperaturen lav under intensive opgaver.

Hvilken Android version kører OnePlus 13R?

OnePlus 13R kører OxygenOS 15.0 baseret på Android 15. Dette giver dig de nyeste Android funktioner kombineret med OnePlus' optimerede brugeroplevelse, inklusive Google Gemini AI-assistent og hurtige sikkerhedsopdateringer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OnePlus 13R - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED-skærm - 6.78 - 2780 x 1264 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 50 MP, 8 MP - front camera 16 MP - nebuløs noir

PriceData har fulgt prisen på OnePlus 13R - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED-skærm - 6.78 - 2780 x 1264 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 50 MP, 8 MP - front camera 16 MP - nebuløs noir i 175 dage. Laveste pris i perioden er 3.666 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 4.998 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.027 kr.

Den nuværende pris på 3.888 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for OnePlus 13R - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED-skærm - 6.78 - 2780 x 1264 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 50 MP, 8 MP - front camera 16 MP - nebuløs noir. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for OnePlus 13R - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED-skærm - 6.78 - 2780 x 1264 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 50 MP, 8 MP - front camera 16 MP - nebuløs noir de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.888 kr1 kr (0%)
30. maj 20263.887 kr1 kr (0%)
23. maj 20263.888 kr1.110 kr (22%)
22. maj 20264.998 kr1 kr (0%)
21. maj 20264.997 kr799 kr (19%)
6. maj 20264.198 kr56 kr (1%)
22. apr. 20264.142 kr1 kr (0%)
21. apr. 20264.143 kr256 kr (7%)
19. apr. 20263.887 kr1 kr (0%)
11. apr. 20263.888 kr254 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret