Gå til hovedindhold

Berthelsen Omega-3 vegetabilsk - 180 kap - Dansk Farmaceutisk Industri

BerthelsenVitaminer og tilskudEAN: 5701629013000
Pris fra 269 krtil 449,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 180,95 kr (40% besparelse)

Sammenlign priser på Omega-3 vegetabilsk - 180 kap - Dansk Farmaceutisk Industri og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 269 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Berthelsen Naturprodukter - Vegansk Algeolie 180 stk.
269 kr
Til butik
Berthelsen Naturprodukter - Vegansk Algeolie   180 stk. billede

Produktinformation

Dette kosttilskud er vegansk algeolie som er et ideelt alternativ til den klassiske fiskeolie. Fedtsyrerne DHA og EPA bidrager til at vedligeholde normal hjertefunktion. DHA har desuden også en positiv invirkning på synet. Den gavnlige effekt opnås ved en daglig dosis på 250 mg DHA og EPA. Indeholder: 180 stk. kapsler til 3 måneders brug. Olie med højt indhold af DHA og EPA fremstillet af mikroalgen Schizochytriumsp, solsikkeolie, antioxidanter (blandede tocopheroler, ascorbylpalmitat, rosmarinekstrakt), emulgator( solsikke licithin), surhedsregulerende middel ( natriumcarbonat), majsstivelse, kapselmateriale ( caregeenan fra tang). Anbefalet daglig dosis: 2 kapsler. Kan evt. også tygges. Denne dosis bør ikke overskrides. Indhold pr. daglig dosis: 834 mg algebaseret omega-3 olie heraf DHA 250 mg og EPA 125 mg. Opbevaring: Opbevares utilgængeligt for børn og ikke i direkte sollys. Må gerne stå på køl. OBS Bør kun indtages af gravide eller børn under 1 år efter aftale med egen læge. Kosttilskuddet bør ikke træde i stedet for varieret kost.NB! Vi er registreret hos fødevarestyrelsen. Klik her for at se fødevare-registreringen.

Produktspecifikationer

Mærke: Berthelsen
Kategori: Kosttilskud
Artikel nr.: 5701629013000
EAN: 5701629013000
Varenr.: 5701629013000
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
DFI Vegetabilsk Omega-3 180 kaps.
-36%288,95 kr
Før 449,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DFI Vegetabilsk Omega-3 180 kaps. billede

Produktinformation

Plantebaseret Omega-3 Produceret fra marine alger, et ideelt plantebaseret alternativ til krill- og fiskeolie. Algerne dyrkes i FDA-godkendte faciliteter, der sikrer både bæredygtighed og høj kvalitet. Algeolien er af førsteklasses kvalitet, uden brug af...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Vegansk
EAN: 5701629013000
Varenr.: 4005
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Omega-3 vegetabilsk - 180 kap - Dansk Farmaceutisk Industri
351 kr
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Omega-3 vegetabilsk algeolie, 180kap.
374,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Omega-3 vegetabilsk 180 kapsler
449,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Omega-3 vegetabilsk - 180 kap - Dansk Farmaceutisk Industri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Omega-3 vegetabilsk - 180 kap - Dansk Farmaceutisk Industri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK269 kr298 krKøb
2Helsegrossisten.dk288,95 kr288,95 krKøb
3Økologisk-Supermarked351 kr351 krKøb
4Ren-velvaereshop.dk374,95 kr374,95 krKøb
5Duft og Natur449,95 kr449,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Omega-3 vegetabilsk - 180 kap - Dansk Farmaceutisk Industri

PriceData har fulgt prisen på Omega-3 vegetabilsk - 180 kap - Dansk Farmaceutisk Industri i 95 dage. Den nuværende pris er 269 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for Omega-3 vegetabilsk - 180 kap - Dansk Farmaceutisk Industri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for Omega-3 vegetabilsk - 180 kap - Dansk Farmaceutisk Industri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. feb. 2026269 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret